Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Simona si dopajul in sport


30 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 octombrie 2022 - 09:54

buna, de cateva zile mintea mea cauta intrebari - ce s-a intamplat cu adevarat in cazul Simonei Halep. Sunt o sustinatoare a Simonei si ma doare mult acest scandal in care a intrat.

Pe de alta parte - cineva a gresit. Dar cine?

 

 

Ar putea fi antrenorul? Parca acolo bate intuitia mea. Voi ce credeti?  [smulgpar]



#2
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 25 octombrie 2022 - 16:13

Testele arata ca Simona s-a dopat.

Sunt destule persoane din anturajul ei care o sprijina, sustin ca e o sportiva onorabila.

Sa speram ca detectivii vor descoperi  persoana care a facut asta . Pana atunci realitatea spune ca Simona e exclusa din competitii



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 26 octombrie 2022 - 11:37

Eu nu pot sa cred ca Simona a luat in mod constient acest medicament. Dar ma intreb daca ii putea pune cineva ceva in mancare.



#4
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 26 octombrie 2022 - 12:18

Cred ca putem specula la infinit o grămadă de scenarii și variante. Nu știu dacă adevărul gol-goluț va ieși vreodată la iveala. Si nici pe informațiile care apar la TV sau pe net nu putem pune baza 100%.

Așteptăm, sa vedem ce se mai întâmplă. Îmi pare rău pentru ea, ca om. 

 



#5
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 26 octombrie 2022 - 13:46

Toti cei care au cunoscut-o foarte bine au iesit sa dea declaratii in favoarea ei, respingand categoric ideea ca ar fi luat cu buna stiinta si intentionat medicamentul respectiv pentru a trisa. Cred ca marea greseala a Simonei a fost sa renunte la toti oamenii cu care a lucrat, care i-au fost alaturi ani de zile pentru a avea echipa "100% Muratoglu". Daca cineva din aceasta noua echipa i-a dat intentionat medicamente si nu i-a spus, a mintit-o, numai ei stiu si din pacate, chiar si in aceasta ipoteza, in fata regulilor tot Simona este vinovata pt ce a inghtit. Doar daca se descopera ca a fost compromisa intentionat pt a-i face rau, ceea ce nu prea am idee cum poate descoperi si dovedi (doar daca se implica politie, detectivi, habar nu am )  poate scapa de suspendare. 

Eu nu cred ca atunci cand a iesit cu prima declaratie si a spus ca se simte confuza si tradata a gresit alegand aceste cuvinte in limba engleza. Probabil ca ea stie / banuie ceva. 

Dar declaratia de ieri a lui Muratoglu in care vine in primul rand sa spuna ca lui si echipei lui nu i s-a intamplat niciodata asa ceva ma face sa cred ca antrenorul isi va apara pielea si echipa si afacerea cu riscul de a o baga pe Simona in rahat chiar daca e nevinovata. 

Pacat ca o cariera atat de frumoasa se va termina atat de urat. Greseala Simonei a fost increderea in oameni pe care nu ii cunostea de fapt. 



#6
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 26 octombrie 2022 - 15:29

Sper din suflet sa iasa adevarul la iveala - desi e plin de speculatii - e clar ca adevarul e ascuns.

Da, Simona cred ca a fsot un pic naiva - mi se pare genul de om sincer si care crede foarte repede in oameni, pe de alta parte, in ultima vreme pare sa fi traversat printr-o perioada destul de plina de evenimente - accidentari, divort subit...

Iar dl Muratoglu pare genul de tip foarte alunecos... nu mai mult nici mai putin, prima lui nevasta a divortat de el din cauza relatiei de amor pe care o incepuse cu eleva lui  - Serena W. [:D]



#7
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.886 mesaje

Postat 26 octombrie 2022 - 17:05

Si mie mi se pare Muratoglu un tip alunecos, a imbarligat-o bine pe Serena. Tatal lui e om de afaceri, cofondator la ditamai firma de energie din Franta. Doar ca fapt divers.

 

Anturajul, deciziile luate in ultimul timp de Simona nu au cele mai top. 
Nici cu fostul partener nu mi se pare ca se potrivea. Din afara arata mai mult ca o aranjare a familiei pt traditie si pt bani. 
 

Toata lumea poate doar sa speculeze, sa se fii riscat asa mult, stiind cate conroale se fac si care sunt consecintele? 



#8
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 26 octombrie 2022 - 23:04

Si pe mine m-a "lovit" scandalul asta de dopaj. Nu ma asteptam la Simona sa iasa cu ceva necurat. Eu sunt sigura ca nu a luat nimic in mod voit, cu premeditare pt imbunatarirea performantelor (am inteles ca acel medicament nici nu se potrivea pt tenis, era mai bun pt ciclism sau in sporturi de anduranta). Ma rog, intr-un fel sau altul si-a luat-o. 

Nu stiu cum se va termina, cu suspendare sau fara, ce fel de suspendare mica sau mare... cert e ca va fi o pata pe cariera ei, care a fost foarte de succes. Iubesc tenisu urmaresc de ani buni (cu mult inainte aparitiei Simonei in circuit) si mi-a lasat un gust amar chestia asta. Ea e o sportiva corecta, o persoana fair play, cu bun simt, nu era genul.... Cred ca a fost o greseala. 

Ciudat mai e ca proba anterioara si ulterioara celei pozitive au fost negative ambele, probe care au fost luate la scurt timp inainte si dupa cea pozitiva. 



#9
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 26 octombrie 2022 - 23:07

Se fac foarte multe controale antidoping si in timpul competitiilor si in afara lor. Am intleles ca sportivii au o aplicatie in care dau zilnic coordonatele, adica intre ce ore pot fi gasiti si unde (locatia exacta). Stiind ca poti fi oricand controlat, de ce sa risti? Mai ales cand ai avut  o cariera si niste rezultate extraordinare. Nu esti la coada clasamenului si mergi pe ideea ca si asa nu ai ce pierde...

Toata lumea poate doar sa speculeze, sa se fii riscat asa mult, stiind cate conroale se fac si care sunt consecintele? 



#10
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 26 octombrie 2022 - 23:11

Imi aduc aminte cu amaraciune de Andreea Raducan cu nurofenul... cat ghinion a avut!

Si medicul ignorant ca nu stia de substanta respectiva

Si faptul ca substanta respectiva, psuedoefedrina era pe lista neagra doar la CIO (Comnitetul olimpic) nu si FIG (federatia internationala de gimnastica). Cu alte cuvinte, la un campionat mondial sau european nu ar fi fost probleem cu substanta, ci numai la JO. Iar dupa 1 an sau 2 substanta s-a scos de tot, ca s-a constatat ca nu imbunataea performantele... Dar medalia a pierdut-o, nu i-a mai dat-o nimeni inapoi, desi a avut un proces cu ei :(

O porcarie...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -