Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lemonade time ladies


1020 raspunsuri la acest subiect

#911
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 12:03

Tin pumnii fetelor muncitoare care vor da examen anul asta! Eu sunt sigura ca se vor descurca minunat!  

Despre modificarile preconizate in legile educatiei, nu pot spune decat ca ma bucur ca ai mei mai au un pic si termina scoala!  In nici un caz nu cred ca astea erau reformele si modificarile necesare.

 

Au primit copiii rezultatele la Cambridge, au luat amandoi C1 cu punctaje bune. Au scapat de o grija.  In rest nimic interesant la noi, serviciu si scoala si cam atat.  

 

Felicitari la dublu !!  [flor]  [flor]



#912
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 12:08

Laura felicitari copiilor pentru C1. E asa de fain de Bia a gasit o pasiune in robotica!!



#913
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 12:09

 

Mi-am comandat niste carti (profesionale), fiica-mea si-a strecurat si ciudatenii de-ale ei. Chiar o intrebam, cand va avea de comparat la EN textul dat cu o alte lucrare literara, se va referi la "Regatul Celor Malefici"?  [:)]

 

Ioana

 

Profa de romana a lui Ale a spus sa citeasca ce vor ei si ce le place, daca nu le plac cartile din programa, dar sa faca comparatiile corecte si sa explice cat de cat cartea de referinta. 



#914
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 12:49

Laura, felicitari pentru rezultatele la engleza! Bravo! Si-au luat de-o grija.

Ce inseamna sa inveti limbi straine de mic si sa fii stimulat in directia asta! 


Editat de ioana, 21 ianuarie 2023 - 22:17 .


#915
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 13:11

Multumesc pentru felicitari! e meritul lor  si ma bucur pt ei. Ma uitam la raportul detaliat pe probe, cat de bine se cunoaste la fiecare ce anume a exersat/folosti mai mult. Bia a luat punctaj maxim la reading (intelegerea unui text) pt ca ea citeste si in engleza, are cateva carti citite, plus tot felul de nuvele si prostioare pe internet. Rares a luat punctaj foarte mare la listening pt ca mereu e cu castile pe urechi si se uita la tot felul de filme si anime-uri in engleza. 

 

ioana, nici eu nu cred ca as lua mai mult de un B2, desi folosesc engleza la job mereu, dar e cu totul altceva ce vorbesc/ citesc/scriu eu tehnic si cat vocabular si ce intelegere a limbii iti trebuie ca sa treci la nivelul urmator. 

 

Mcoca, azi au concurs demo de robotica. Bianca e in organigrama echipei sef la P. R. Dar s-a ocupat de inscrierea echipei la concursuri,  intretine pagina de instagram , s-a zbatut pentru sponsorizari, se lupta cu directorii sa ii lase macar in pace in sala unde lucreaza /exerseaza (ca de ajutat nu ii ajuta cu nimic) , pt ca nu aveau driver la concursul asta s-a apucat de invatat sa manevreze robotul din telecomanda. E super implicata si vad ca o pasioneaza, nu partea tehnica in sine, ci tot ce tine de organizare, echipa. I-am zis ca daca intr-o zi decide ca nu vrea medicina ar fi un team lead sau un organizator de evenimente foarte bun.  



#916
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 14:18

Multumesc pentru felicitari! e meritul lor  si ma bucur pt ei. Ma uitam la raportul detaliat pe probe, cat de bine se cunoaste la fiecare ce anume a exersat/folosti mai mult. Bia a luat punctaj maxim la reading (intelegerea unui text) pt ca ea citeste si in engleza, are cateva carti citite, plus tot felul de nuvele si prostioare pe internet. Rares a luat punctaj foarte mare la listening pt ca mereu e cu castile pe urechi si se uita la tot felul de filme si anime-uri in engleza. 

 

ioana, nici eu nu cred ca as lua mai mult de un B2, desi folosesc engleza la job mereu, dar e cu totul altceva ce vorbesc/ citesc/scriu eu tehnic si cat vocabular si ce intelegere a limbii iti trebuie ca sa treci la nivelul urmator. 

 

Mcoca, azi au concurs demo de robotica. Bianca e in organigrama echipei sef la P. R. Dar s-a ocupat de inscrierea echipei la concursuri,  intretine pagina de instagram , s-a zbatut pentru sponsorizari, se lupta cu directorii sa ii lase macar in pace in sala unde lucreaza /exerseaza (ca de ajutat nu ii ajuta cu nimic) , pt ca nu aveau driver la concursul asta s-a apucat de invatat sa manevreze robotul din telecomanda. E super implicata si vad ca o pasioneaza, nu partea tehnica in sine, ci tot ce tine de organizare, echipa. I-am zis ca daca intr-o zi decide ca nu vrea medicina ar fi un team lead sau un organizator de evenimente foarte bun.  

 

Laura, astea sunt skils-uri ff bune in orice meserie. Bravo, bravo ei!



#917
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 14:27

In alta ordine de idei, daca tot e primavara afara, m-am gandit sa-mi innoiesc garderoba. Mai exact, o pereche de blugi negri, clasici, sunt neaparat necesari. Nu imi mai stau deloc bine pantalonii negri office, niciun model. Nu m-am ingrasat (hai 1-2 kg acolo  [clo] ), dar s-a modificat distributia invelisului pe oase. Ma gandesc ca as putea incropi ceva casual cu blugi negri si sacou colorat. Si ma tem ca asta-i inceputul. Sport fac? Nu. Doar merg pe jos, daca se considera sport. Motivatie am? Nu.

 

Idem :).

Eu cand trebuie sa ma imbrac office imi pun o rochie. Mi se pare cel mai simplu :), in plus eu ador rochiile :))). Pantaloni office imi pun numai cand merg in Maghreb ca sa nu ma stresez cu lungimea rochiei.



#918
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 14:52

X


Editat de dana vio, 20 ianuarie 2023 - 15:18 .


#919
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.886 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 16:15

 E super implicata si vad ca o pasioneaza, nu partea tehnica in sine, ci tot ce tine de organizare, echipa. I-am zis ca daca intr-o zi decide ca nu vrea medicina ar fi un team lead sau un organizator de evenimente foarte bun.  

Laura, felicitari ambiilor copii  [flo2]

Sau manager de spital.  [:)]



#920
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.886 mesaje

Postat 20 ianuarie 2023 - 16:24

. Sport fac? Nu. Doar merg pe jos, daca se considera sport. Motivatie am? Nu.

Ce sport ai vrea sa faci? 

Eu am ramas cu piscina, (2ori pe sapt) asta si pt ca antrenorul e f motivat si ne imponge de la spate. Sau as putea sa ma duc cand au copiii antrenament si sa fac forta sau karate/jiu-jitzu. Dar e cam aiurea cu tot tineretu si eu sa gafai dupa ei. [:)]

 

Si B2 nu e putin lucru. Cel putin pt germana e mult de miínca sa iei examenul-




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -