Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lemonade time ladies


1020 raspunsuri la acest subiect

#1001
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 08 martie 2023 - 12:18

La multi ani dragelor!

 

330206365_1175224246530986_3543356429154



#1002
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.665 mesaje

Postat 08 martie 2023 - 12:50

Sanatate, iubire, respect si apreciere pentru tot ce sunteti si tot ce faceti, doamnelor! Sa va fie viata vesela, plina de iubire si lipsita de griji! Imbratisari! 



#1003
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.665 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 10:03

Ioana, Dana, mult succes fetelor la simulare! Sa fie o exeprienta din care sa invete si sa capete incredere si curaj! 



#1004
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 15:48

Multumim, Laura!

 

A fost bine, mai usor ca la simularea judeteana din ianuarie. Acum doarme bustean cu motan cu tot.

Stiti ce mi-a placut dupa simularea judeteana? Ca au facut si o simulare a repatitiei la liceu. Elevii au completat fisele de admitere cu optiunile pe care le doresc si au vazut unde au fost "repartizati". Foarte buna ideea, poate asa vor fi mai putine greseli de completare a fiselor la vara.

 

La noi a venit primavara, am mai plantat doi ciresi, acum ma duc sa platez si un visin. Cam asta merge pe aici in materie de pomi fructiferi, dat fiind seceta cu care ne confruntam de ani buni. Am cateva salcii mici, jumatate din ele nu au trecut de primul an de viata. Mai este cineva careia sa-i placa salcia? [:)]  Am dat si pomii adulti cu var, asta-i activitatea mea preferata.

Am citit "Intai l-au ucis pe tata", auzisem de ceva timp de cartea asta, mi-a placut. Am vazut ca s-a facut si film (Angelina Jolie este producator sau asa ceva si unul dintre fiii adoptati chiar din Cambodgia joaca si el in film). 

Incerc sa ma mentin activa si pozitiva, nu-mi reuseste intotdeauna... 

 

Ioana


Editat de ioana, 20 martie 2023 - 15:50 .


#1005
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 16:29

Salutare,salutare

 

Eu sunt convinsa ca toti copiii de la cafelutza o sa faca de la bine in sus la evaluare. 

Ioana, mie imi place mult salcia.  [flo2] 
 

Sambata mi am amenajat terasa, spalat bine, ca era plina de praf, aranjat ghivece, scos scaunele. Am cumparat  un covoras de exterior, o masa mica de plastic si diverse deco.

Am fost si in piatza. Asa fain mi s a parut, era cald afara, am cumparat legume/ridichi/oua   zambile direct de la producator.

 

Ioana, nici mie nu mi iese cu pozitivul, dar macar ma duc de voie, de nevoie la antrenamente. Pe langa faptul ca ma misc, intalnesc si oameni de treaba.  [pk]



#1006
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 16:31

Buna. Si Anei i s-a parut destul de usoara simularea, s-a descurcat. 

Noi nu avem ce compara, ca in BUcuresti nu s-a dat simulare locala/judeteana desi ar fi prins bine.

 

Ateptam rezultatul peste o saptamana sau cand s-o da, sa vada daca a fost depunctata pe undeva pe la compuneri, mici chichite...

 

Cu completarea fiselor, multa lume inca nu e lamurita ca trebuie completate cat ai multe optuni, mai bine prea multe si sa intri la prima sau la doua sau la a cincea, decat invers, sa fie prea putine si sa nu fii repartizat.

 

Asta a fost unul din motivele pt care unii parinti au fost de acord cu legea asta care da dreptul liceelor sa dea admitere (desi nu stiu ce-i asteapta, ca n-o sa fie nici asa multumiti, ei daca mai au copii mai mici sau altii ca ei): supararea ca a fost repartizat copilul la un licei din lista, dar pe care nu-l dorea asa mult sau daca a ramas nerepartizat. Am auzit pe la TV sau pe FB, pe FB lui Edu Pedu pe care il mai urmaresc replici de genul "Sa se revina domne' la examenul de admitere in liceu, clasic, mi-a repartizat calculatorul copilul la liceul X la mama naibii" - pai bai tovarase.... l-a repartizat computerul pe baza mediei lui si pe baza optiunilor lui si a copiilor cu medii mai mari ca el, nu asa, ca nu i-a placut freza lui si l-a trimis in partea cealalta a orasului la un liceu de nu-l voiai!



#1007
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 23 martie 2023 - 10:56

Hello, Hello

 

 

Bravo fetelor cucuiete care au dat simularea!

Maya are la inceputul lu aprilie.

 

Eu mi-am incarcat  bateriile sapatamana trecuta  in Caraibe, in Aruba cu lucru. A fost f fain. Peisaje superbe, oameni faini, mancare bune. Am mancat numai peste si fructe de mare toata saptamana. Insula in schimb e ff scumpa pt noi europenii .

 

337688449_566145428636638_32141624435464

 

 

337530127_622808626337644_26222397308331

 

 

337544455_988522048827853_75048942192698

 

 

Duminica schimbare totala de paisaj, merg in Canda :)).



#1008
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 23 martie 2023 - 12:54

Coca, pai asa ne faci? ne arati poze superbe dupa care ne spui ca nu-i pentru noi  [:)]

 

Sa iti fie de bine plimbarea.



#1009
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 23 martie 2023 - 16:13

Coca, pai asa ne faci? ne arati poze superbe dupa care ne spui ca nu-i pentru noi  [:)]

 

Sa iti fie de bine plimbarea.

 

merci :).

 

Otilia, rectific, pentru francezi e scump :)), voi acolo in nord sunteti mai bogati.



#1010
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.665 mesaje

Postat 23 martie 2023 - 16:34

coca, superbe locuri si imagini! Sa te bucuri din plin de fiecare experienta de asta, de fiecare loc vazut, de toti oamenii intalniti.

Si mie tare mi-ar placea sa calatoresc mai mult. Visul meu "erotic" e sa lucrez remote 1-2-3-4 luni pe an din alte locuri /tari si poate macar un pic o sa si reusesc la un moment dat, dupa ce se zburatacesc copiii.  Care copii fac deja planuri si liste de invitati pt petrecerile lor de majorat. (eu fac economii si rugaciuni sa o scot la capat  [:-)))] )

 

Mi-au inflorit caisii din curte, am fost harnica si am pus seminte de diverse ingradina, am mai pus niste flori, ma bucur de cele inflorite. Suntem bine. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -