Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la PLOIESTI - experiente personale

ploiesti

2 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 26 februarie 2022 - 18:44

Nașterea la Ploiești: am născut neașteptat prin cezariană la Ploiești după un atac de panică - povestea nașterii bebelușei mele

 

Trebuia să nasc la Bucuresti, acolo era medicul meu. Inainte de ce s-a intaplat tocmai i-am dat un mesaj pentru a-l intreba ce facem in caz ca nu nasc pana la 40 de saptamani. 15 min mai tarziu, merg la toaletă și deodată simt ca se scurge ceva brusc și rapid. Fusese dopul gelatinos. Imediat după mi s-a rupt apa - i-am strigat sotului: "Iubire, vine!".

Eram emoționată, curioasă, puțin temătoare, insă liniștită. Am sunat la salvare si am asteptat sa sosească. Ma hotărasem să merg la maternitatea din Ploiesti deoarece imi era teamă ca voi naste in masină fiind drumul destul de lungulet de la Targsorul Vechi pana la Bucuresti, gandindu-mă si la faptul ca mama mea ne-a născut pe toți repede, in maxim 1 h.

Ajunsă in fața maternitatii mi s-a spus că trebuie să mai aștept vreo 10 minute deoarece inainte de mine au venit 2 paciente: una pentru chiuretaj, iar alta născuse in stradă...citeste in continuare aici 



#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 26 februarie 2022 - 18:45

Nașterea naturală la maternitatea Ploiești

 

Ma numesc Maria si am 23 de ani. Am nascut natural la 38 de saptamani si o zi, o fetita de 2800 kg si 49 de cm la maternitatea Ploiesti - citeste in continuare aici



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 26 februarie 2022 - 18:50

Prima naștere a fost la Maternitatea Ploiesti și am fost tratată ca o bucată de carne - acum am născut la spitalul SANCONFIND iar experiența e complet diferită: experienta mea

 

L-am nascut pe primul copilas la Maternitatea Ploiesti, prin cezariană. Incep cu o scurta relatare a nasterii lui, pentru ca astfel mi-a fost dat sa am o experienta cu care sa compar ce s-a intamplat de curand. Spitalul era relativ curat acum 9 ani. Confortul nu exista din start...

La sarcina aceasta, insa, mi-am promis ca o sa imi ofer tot ce meritam, eu si bebelina. Am ales spitalul particular Sanconfind, pentru ca mi-a fost recomandat si pentru ca acolo profesa medicul care mi-a monitorizat sarcina - iata cum a fost de data asta...





Etichetat si cu ploiesti

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -