Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


530 raspunsuri la acest subiect

#431
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 10:04

foarte utile toate aceste discutii. multumesc mult!

eu nu imi faceam griji de cum voi face imbinarea gresie - parchet, ca si acum am imbinarea asta la trecerea asta de la hol la sufragerie.  eu nu prea as vrea parchet decat in dormitoare in rest as fi pus gresie peste tot: hol, baie,bucatarie living, balcoane.

mi se pare mai usor de facut curat si nu mai sta nimeni sa se joace pe jos.

 

Roli, eu nu am uscat nimic pe calorifere, niciodata. nici nu m-am gandit la asta. nici miere sau altceva nu am pus. 

e drept ca pun in baie prosoapele pe calorifer ca asa se si numeste suport prosop, are multe bare, dar in casa nu.

voi sunteti la munte, e alta situatie cred. la noi zapada, daca e sa fie, e 2-3 zile si gata. 

iar pentru rufe sunt uscatoare. 

si ca tot am ajuns aici are careva masina de spalat cu uscator, 2in 1. ca nu nu voi avea spatiu decat pentru asa ceva. aveti o recomandare?



#432
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 10:27


si ca tot am ajuns aici are careva masina de spalat cu uscator, 2in 1. ca nu nu voi avea spatiu decat pentru asa ceva. aveti o recomandare?

eu am masina cu uscator si uscator separat. De cele mai multe ori le folosesc in paralel. Cand spal mult, un rand de rufe e la uscat in uscator, iar altele raman in masina la uscat. Este ff bun.



#433
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 11:28

Silvi, ai mei au Electrolux (2 in 1). Aici avem separat, ca un turn : jos masina si sus uscatorul (VZug e firma, elvetiana, dar care nu exporta). Cand se va strica cea din tara, vom lua tot 2 (au loc una peste alta). 



#434
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 11:35

Aici nu avem incalzire in bai...dar nici nu e nevoie, e cald si acolo. Casa e calduroasa, pt ca suntem intre 2 case. Deci folosim caldura ft putin (in dormitor mai deloc). Jos, intre bucatarie si sufragerie (total 60 m2) avem un calorifer pe un perete. 

 

Apartamentele/casele noi sunt sinergetice, cu totul altfel fata de ce avem noi (casa e din 1997). De mutat insa nu ne mutam decat la pensie, la pretul asta nu gasim decat poate 2 camere. Plus ca nu am avea boxa (care are 2 camere, e pe toata suprafata casei, tot 60 m2). 


Editat de Ella73, 29 octombrie 2021 - 11:36 .


#435
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 11:37

Silvia, mașina de uscat sta peste mașina de spălat, deci ocupa loc exact cât una :). 



#436
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 11:40

Eu încălzirea in podea in bai o apreciez Pt ca e cald la picioare. Inclusiv vara :). Vara merge doar foarte puțin dar altfel gresia e rece, ca am încercat. Musai sa fie măcar la 26 de grade ca sa fie Ok sa calci pe ea. 



#437
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 11:43

Ce bine ca azi e vineri  [pk] am avut o saptamana nebuna, aseara la 9 dormeam  [:D]

 

Azi trebuie sa fac curat, maine sa aranjez ce e de aranjat pt duminica, vin prietenii romani la noi. Voi face fajita (cu pui, vaca si creveti); plus guacamole. 

 

Mandra va sarbatori duminica Halloween, si-a luat costum de squid game  [ascuns] nu-i place serialul, dar i-a placut costumul  [:D] o sa imi trimita poze, nu stiu cum arata.

In rest e ok, cu scoala si plimbatul prin oras. Va merge la un muzical militar (a luat 3 bilete), unde joaca si Chanyeol (e in armata inca); au repetitii la un teatru dimineata la 10 si a fost de 2 ori sa-l vada  [:I]  face cam o ora pana acolo, se trezeste la 6 pt asta.

 

La noi e ceata si frig  [zirea] dar va iesi soarele dupa-masa. La pranz merg si cu fratelo la cumparaturi.

 

In aprilie mergem in Columbia, hotelurile erau rezervate, am luat si biletele de avion. Sarbatorim 55 ani Marco si 20 de ani de relatie  [:I] ce-a trecut timpul, nu-mi vine sa cred.

 

Povestesc maine de Venetia si pun si poze  [:)]

 

Weekend fain sa aveti. 


Editat de Ella73, 29 octombrie 2021 - 11:44 .


#438
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 11:44

Si sanatate multa celor covidati sau necovidati. 



#439
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 12:07

stau foarte bine masina si uscatorul una peste alta doar ca in noul apartament e imposibil. masina de spalat rufe va fi in bucatarie, intre frigider si cea de vase, incorporata. imi trebuie musai 2 in 1 si sa fie si buna. o sa caut recenzii, pareri ca am timp. 

intrebam poate aveti una  2in1 de care sa fiti multumite.

 

Anja, ma bucur ca ai intrat cu vesti. te strigasem la catalog de curand. sa-ti traiasca finutul! vacanta placuta baietilor! ma bucur sa aud ca la voi totul a revenit la normal. asta ne da speranta ca poate vom ajunge si noi acolo.



#440
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 29 octombrie 2021 - 12:46

Mi-a plăcut foarte mult Squid Game. Unul din cele mai bune filme pe care le-am văzut. 
 

Acum ma uit la Maid, e bun, dar greu. Eu am avut o situație similară in prima căsnicie și mi-e tare greu sa revăd așa ceva…




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -