Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#271
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 06 mai 2021 - 12:39

Sincer, mie imi convine cand cea mare e acasa in online. Pot pleca si eu la 7:30 din casa. Daca o duc la tren plecare e la 7. Si zau ca asa ma bucur de cateva minute extra de somn.

Prea curand nu incepe. Cei din anii terminali au avut niste petreceri si e focar local la tineri. Deci liceele continua pe scenariul rosu.

 

Judoka, parca altfel ai control cand e manuala  [:D] . Brrrum, brummm. Multi vor automata pentru ca fac asa scoala. Fata mea nu are permis inca. Nici nu a facut cursurile pre-scoala de soferi. La capitolul acesta nu am de ce sa o stresez. Va face cand are ea chef.

Coca, suna bine mini-golf. E bine ca avem totusi optiunea de aniversari in aer liber.

 

De abia astept we-ul. Sunt obosita.



#272
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 09:16

Buna dimineata,

 

din zona mea mohorata si -ploioasa ,de care m am saturat.

 

Deci ieri pe o vreme de cacao si cu testul in brate am aterizat cu L. la cumparaturi. N am mai fost din vara trecuta, giiiz. I am luat  cam de toate : lenjerie, pijama, geaca, t shirt. A fost tare fericita ca am rasfatat o. 
Singura rochita pe care mi am luat o,trebuie sa o duc inapoi, pt ca nu am probat ,in speranta ca tot tinerica si subtirica sunt  [:)] . Ma cam strange la brate  [:D]

 

La ado in clasa, e mama unei colege pozitiva. Asteptam rezultatele. Dar eu nu m am lamurit, daca inchide clasa : pt cat timp ? 

La cel mare, se testeaza in continuare de doua ori pe sapt. 
 

Mcoca, cum mai e Maya cu pianul ? 

Monica, ati iesit pe undeva ?

 

Ce planuri de week end aveti ? 
Noi cam nimic, odihna/ cel mare are mult de invatat. Poate ne uitam la The voice, sunt semi finalele.

 

un week end cat mai frumos[flo2] 



#273
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:11

Buna,

 

Judoka, test negativ pt mers la cumparaturi? Unde anume? Sper ca undeva unde nu e de mers prea des, nu in supermarket, noi mergem 1 data/saptamana daca ne-ar cere teste de fiecare data, am da faliment :)))

Noi am iesit pe langa Campina la iarba verde unde am reusti sa stau fara masca, ca nu mai era nimeni in jur. In rest, plimbari prin zona casei. La noi vreme e calda...

 

Wekkend frumos!  [flo2]



#274
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:25

La H&M 

la nemti e totul pe baza de test (care sunt deschise) , in afara de supermarket, drogherii, farmacii si florarii.

Mai sunt si unele magazine de mobila, bricolaj deschise fara test. Multa lume comanda insa pe net si vine si ridica, data trecuta am vazut vreo 30 de carucioare pregatite pt livrare. Nu e buluceala in magazine.

 

La francezi raioanele cu deco, papuci,chiloti et co sunt barate. Cel putin in regiunea mea, nu stiu daca e asa peste tot.

Cum spuneam, complicat in ziua de azi cu chilotii,



#275
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:32

Vroiam sa mai adaug ca sunt teste facute la farmacie sau la munca cu stampila. Nu te lasa cu autotestul de acasa.



#276
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:33

Nu stiam, la noi nu e pe baza de test la magazine, doar luat temperatura si obligativitatea mastii, ca in toate spatiile inchise.

Si la noi se comanda mult online, si fetele si-au mai comandat lucruri (ma rog, noi pt ele). Mie nu-mi place, mie imi place in magazin, sa ma pot uita, proba, ca nu orice mi se pare imi vine bine, si nu-im pot da seama strict dupa marime. La fel la incaltaminte...

 

Ce va cer, teste rapide sau PCR?

La noi e cca 130 de lei un test rapid si intre 250-300 de lei un RT PCR (anul trecut erau vreo 400 de lei). Un euro e aproape 5 lei... Daca ai multe teste de facut sau mai multe persoane, se cam aduna...



#277
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:44

Test rapid,

 

la farmacie sau crucea rosie sunt gratuite. Cele cumparate costa intre 4 si 5 euro, dar nu sunt acceptate,pt ca poti sa ti l faci oricand , cine -oate sa verifice? 

Eu fac la munca, de doua ori pe sapt. 



#278
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:54

La noi nu se face nici un test, nu se ia nici o temperatura. Nici nu s-a luat vreodata.

Nici masca nu pun multi. E mai nou introdusa. De fapt, am impresia ca de azi iar nu mai trebuie. Asa se tot flutura regulile. Pana la urma o pun daca mi se pare aglomerat si cu asta-basta. Magazinele sunt toate deschise. Bani sa fie.

 

Peste we vreau sa iesim la un munte, plus pe acasa. Sunt cam varza de oboseala. Si tot am dureri de la maseaua buclucasa care iese. Azi noapte la 1 mi-a dat trezirea. 



#279
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 13:24

Eva iar e acasa. Au un cluster in clasa :((((. Ieri un copil a facut febra, azi ne anuntara sa-i tinem acasa. Bine ca e inaltarea saptamana viitoare si asa raman 10 zile in izolare. O saptamana e clar prea putin. 

 

Judoka, e bine Maya cu pianul. A ajuns sa cante de placere de un an si ceva. Ma super bucur.



#280
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 16:54

Hello vouă. 

J big hug. 

Mcoca, imi pare rau de cluster. Mai faceti petrecerea Evei ? 

Otilia vine week-endul, iesi pe coclauri sa te relaxezi. 

Si eu plănuiesc să fac asta maine seara. 

 

Sa va povestesc ce-am pățit. Am scris ca vreau sa vand pe olx, clienta mi-a trimis un link pe wattup , ceea ce este un big no,no, dar m-a păcălit, foarte elaborată schema, si am introdus nr card si cvc.  Între timp mi-am dat seama ca nu e ok si am anulat. IT de la mine de la serviciu au zis, da, cunoaștem, nu esti prima si m-au sfătuit să vorbesc cu banca. Asa ca azi am fost la bancă și mi-am anulat cardul si contul este blocat tempirar. Uf, bine ca am scapat usor. IT zic ca pot sa-si faca baza de date si sa vândă conturile unor terti hackeri. 

Nu i-am spus clientei. I-am trimis mesaj ca ii trimit pachetul cu livrare cu verificare si plata ramburs la curier. Acum a vazut nesajul si ma ignora. Sunt curioasa ce face. 

Am mai invatat ceva azi.  [batcap]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -