Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

The Crown, Netflix


28 raspunsuri la acest subiect

#21
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 25 noiembrie 2020 - 18:49

Apropo - am avut azi mare simpatie si compasiune pentru deschiderea cu care Meghan a vorbit despre tristetea pierderii unei sarcini.

Iti dai seama ca daca raminea IN CASA REGALA BRITANICA, nu mai putea afisa tristetea asta...

 

Asa o chestie privata sa fie mediatizata de catre toate asa zisele staruri...nu pricep.



#22
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 25 noiembrie 2020 - 19:00

Am citit articolul despre pierderea de sarcina si l-am apreciat...pentru foarte multe femei o pierdere de sarcina este un eveniment dureros, un lucru de care se invinovatesc, un fapt care inca aduce o stigma si o conotatie nu intocmai pozitiva. Este un lucru pe care multi medici il ignora; nu ii acorda importanta cu privire si la sanatatea mentala a mamei. CEva de care trebuie sa te desparti fara mult tam-tam...sa mergi inainte fara sa iti dai sansa de a-ti adresa durerea, fara sa ai sansa la un soi de doliu. 

 

Eu consider ca e benefic pentru foarte multe femei sa discute despre asta...nu mi se pare ceva tabu, ceva nepotrivit, ceva deplasat. 



#23
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 26 noiembrie 2020 - 02:19

Antmil, ai dreptate.

Și într- adevăr într-o casă regală în care legea nescrisã e să nu ți exprimi emoțiile, n ar fi putut să vorbească public despre asta.

 

Nu știu dacă ați văzut pozele postate de soția lui Johnny Legend, ei au pierdut copilul la naștere. 

 

Revenind la The Crown, urmăresc acum Diana in her own words, cu imagini de când era foarte tânără și alegerea actriței din sezonul 4 mi se pare perfectă. Diana s a schimbat mult fizic în anii maturității, s a cizelat etc. Și cea din poza pusă de Letiția mi se pare potrivită, cu un aer mai rasat.

 

Eu recunosc că nu am recunoscut o pe Gillian Anderson în Ms. Thatcher, am citit după aia distribuția. Foarte fain a jucat.



#24
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 26 noiembrie 2020 - 10:41

Nevasta lui John Legend - este din punctul meu de vedere una care profita de astfel de situatii pentru a-si mari cota pe Instagram. Mie una nu imi place de ea si pace.

 

Meghan insa a povestit cu sinceritate - din punctul meu de vedere - si fara a incerca sa castige ceva. O alta poveste decat nevasta lui JL.



#25
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 noiembrie 2020 - 19:09

Nevasta lui John Legend - este din punctul meu de vedere una care profita de astfel de situatii pentru a-si mari cota pe Instagram. Mie una nu imi place de ea si pace. Meghan insa a povestit cu sinceritate - din punctul meu de vedere - si fara a incerca sa castige ceva. O alta poveste decat nevasta lui JL.

 

Mie mi se pare aberant sa suspectezi pe cineva ca “exploatează” așa ceva...adică trebuie sa ai o antipatie profunda sa ajungi la așa o concluzie...pozele lor sint sfâșietoare; mai ales dacă ai fost vreodată in acea ipostaza. 
 

Si nu știu dacă ești chiar persoana potrivită sa suspectezi pe cineva de “influența de trafic”, sa zic așa....mai ales pe un forum de mame care e proprietatea ta și traficul contează. 



#26
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 27 noiembrie 2020 - 00:09

Că Meghan nu o fi persoană publică, deși nu mai face parte din familia regală, care teoretic poate caută și ea creșterea cotei de popularitate.

Nu putem obiectiv să o plângem pe una și să o denigrăm pe cealaltă.

Că nu o simpatizăm pe una sau alta e altceva.



#27
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 27 noiembrie 2020 - 14:07

Tinand cont de faptul ca The Crown se va juca cu date din timpurile actuale - ma intreb daca Netflix a cerut permisiunea familiei regale britanice.

Nu e totusi o problema de privacy? 

Ma intreb si eu.



#28
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 27 noiembrie 2020 - 15:35

Tinand cont de faptul ca The Crown se va juca cu date din timpurile actuale - ma intreb daca Netflix a cerut permisiunea familiei regale britanice. Nu e totusi o problema de privacy? Ma intreb si eu.

 

cita vreme familia regală ia bani de la stat, totu-i public. Apoi toate astea s-au intimplat, s-au scris cărți despre viața la curte a Dianei, cu acordul ei tacit. Plus ca sint și elemente de ficțiune in serial, ca de exemplu discuțiile dintre primul ministru și regina. Sint discuții private și producatorul și-a imaginat ce și-au spus cele 2. 

 

Am înțeles ca serialul nu v-a ajunge pina la apariția lui Megan. Cel puțin deocamdată nu au așa ceva in plan. 



#29
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 27 noiembrie 2020 - 16:32

Pai de la Meghan si Henry obtin alta expunere - am inteles ca au semnat cu Netflix un contract urias. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -