Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

An nou pe ghetar


980 raspunsuri la acest subiect

#961
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 11 februarie 2020 - 16:23

Eu am avut o zi aiurea azi. A inceput cu un telefon de la scoala, ca Teddy s-ar putea sa aiba conjunctivita, intr-adevar, avea ochisorii cam lipiti dimineata, dar nu parea grav. Il intreb pe brabat daca poate sa mearga sa-l ia, nu ne nimerim unul cu altul (el era la scoala, cand scriam eu nu putea el raspunde, cand suna el eram eu in sedinta si tot asa, vreme de juma de ora), dupa care reusim sa vorbim, el nervos, eu nervoasa, intr-un final merge sa-l ia de la scoala, trec pe la farmacie, ia niste picaturi (pe care evident ca nu vrea sa il lase sa i le puna in ochi), intr-un final totul se rezolva. Cand ne mai linistim ne dam seama ca fiecare era nervos din alte motive, si ne-mpacam in cele din urma, isi cere scuze ca a vorbit urat cu mine. Dar tot mi-a dat ziua peste cap, si sper doar sa fie maine ok sa-l pot duce din nou la scoala. 

Si mai am 2 ore de stat la birou, si n-am niciun chef de munca.....



#962
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 11 februarie 2020 - 16:26

Buna,

 

Mihai este mai bine, dar tot tuseste. Asa ca nu se duce la scoala si antrenamente saptamana aceasta.

 

Viv, sanatate multa!

 

Silvi, sanatate micutei!

 

Ella, felicitari pentru bonus! ma bucur mult ca fratelo este mai bine.



#963
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 11 februarie 2020 - 16:49

Si de la mine sanatate bolnavilor, mici si mari. 

 

Silvi, eu finantez in mare parte vacantele din bonus...la noi bonusurile sunt mari...nu e insa cazul meu, dar eu sunt multumita cu cat castig...multi colegi primesc de la suta de mii de franci in sus...managing directors au salariu plus bonus nu mai putin de 600mii de franci  [zirea] magarie, dar asta este...cei cu functii ca seful meu au cateva milioane pe an.

 

Asa ca exemplu : un medic incepe cam cu 200mii anual, chirurgii ajung si ei la 1-2 milioane..dar macar ei salveaza vieti. 


Editat de Ella73, 11 februarie 2020 - 16:53 .


#964
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 11 februarie 2020 - 17:23

Velvet mersi! 
 

Am inaugurat gym-ul azi, am alergat pe banda. Of, nu se compara cu alergatul in pădure, dar pana se mai încălzește o sa fie banda...plus restul aparatelor. O sa văd duminica când am ora cu instructorul cum funcționează, banda am dibuit-o singura :). Atât am făcut azi la sala. 
 

Ce e fain așa cum merg acum, direct de la job, e ca sunt acasa devreme și toată dupamasa. Dar din Martie se schimba, ca intru pe ture, voi vedea la sfârșit de luna cum ma simt așa, plus ca am pana in 9 Martie abonamentul, deci intra puțin și in perioada in care lucrez in ture. 
 

Eu sunt Ok, in sfârșit ma simt om, vorba șefei. Ma mai întreabă din când in când cum ma simt, apreciez asta. 
 

La noi anunța iar furtuna, pe mâine. Vânt de ca 90-100 km/h, de data asta fără nume. 



#965
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 12 februarie 2020 - 09:39

 

 

Silvi, sanatate micutei!

 

 

Multumesc! sanatate si voua!

C s-a dus bolnava si la concurs, nu a vrut sa stea acasa si medicul de la club a zis ca e ok...si s-a dus.



#966
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 12 februarie 2020 - 09:40

Si de la mine sanatate bolnavilor, mici si mari. 

 

Silvi, eu finantez in mare parte vacantele din bonus...la noi bonusurile sunt mari...nu e insa cazul meu, dar eu sunt multumita cu cat castig...multi colegi primesc de la suta de mii de franci in sus...managing directors au salariu plus bonus nu mai putin de 600mii de franci  [zirea] magarie, dar asta este...cei cu functii ca seful meu au cateva milioane pe an.

 

Asa ca exemplu : un medic incepe cam cu 200mii anual, chirurgii ajung si ei la 1-2 milioane..dar macar ei salveaza vieti. 

da, sunt niste sume ...mari. Ma bucur ca te poti plimba din bonus, stiu ca la soare te incarci pozitiv [flo2]



#967
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 12 februarie 2020 - 09:45

Micky, sper ca e bine baiatul si l-ai dus la scoala. Sanatate! si ma bucur ca in final ai reusit sa te intelegi cu dl sot.

 

Miha, bravo! e drept ca e mai bine sa alergi in aer liber, in padure dar cred ca si banda e buna, cu toate ca nu am alergat niciodata pe banda. eu alergam in jurul unui lac sau pe faleza. 

 

eu m-am trezit cu durere de cap/ gat. am mainile amortite si calcaiele, cu furnicaturi...nici nu stiu ce am dar ma simt foarte rau. o sa ies la farmacie dar nici nu stiu ce sa cer...



#968
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 12 februarie 2020 - 10:49

Sanatate tuturor bolnavilor mai mari si mai mici. Si M. al meu e mucios, dar inca merge la gradi, nu pare ceva serios.

 Ella felicitari pt bonus, ce dragut.

Noi zicem la scramblled eggs - scrob, punem si branza, si carne, ce avem. Cu carnatii nu ne omoram nici unul, deci nu facem. Eu personal nu stiu sa fac, si daca chiar am pofta am macelarie in sat.

 La noi e soare si frumos, nu stiu daca va mai ninge.

 



#969
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 12 februarie 2020 - 11:44

Moon, sunteti atat de frumosi !

 

Myky, cum a iesit intalnirea fetelor de duminica? Ati fost cu cumnata si fata? Baiatul si-a revenit azi sau e cu tratament?



#970
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 12 februarie 2020 - 11:47

eu m-am trezit cu durere de cap/ gat. am mainile amortite si calcaiele, cu furnicaturi...nici nu stiu ce am dar ma simt foarte rau. o sa ies la farmacie dar nici nu stiu ce sa cer...

 

Multa sanatate! Eu m-am duce la doctor. Sa ceri ceva la farmacie inseamna ca iti pui singura diagnosticul sau sa ceri parerea unui farmacist. La mine traseul e standard. Intai la doctor si dupa aceea la farmacie daca e cazul.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -