Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

An nou pe ghetar


980 raspunsuri la acest subiect

#61
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 10:27

Strumf f faina rochia!

Corina mult noroc cu jobul, ca de asta e vorba pana la urma.



#62
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 10:57

 Rox, inca nu am intrebat, ca deh abia in decembrie "am revenit". Ca sa nu mai zic ca deja am avut si cm.

 Strumph am 32s, deci mai am - sper eu 8s.

 

pai ce sa intrebi.... ca doar e alegerea ta. 

 

anja, eu nu am prins-o, scuze. am zis ca ai pus unul cu smarald ca al Strumphitzei



#63
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 11:11

Hello,

 

m-am trezit cu capul patrat, ma doare toata fata, dintii, imi curg ochii.... ce prostie de raceala!  ... si de aseara am inceput sa si tusesc adanc din piept.

 

Sa inteleg ca va place rochia? Am sa o comand, pana nu dispare de pe stoc marimea mea si apoi o sa imi para rau. Mai mereu asa mi se intampla, ma uit dupa ceva, imi iau timp sa ma gandesc si cand merg sa comand nu ma gasesc marimea mea.

 

Nu stiu cate treburi apuc sa fac eu azi cu asa stare de cacao, dar am o groaza de rezolvat. Mai bag cateva pastile, un ceai si vit C si sper sa nu stau toata ziua numai in pat. 

 

O zi frumoasa! 



#64
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 11:30

Moon, ma bucur ca ati trecut peste toate raceli, spitale...greu, greu cu prichindei mici...

Si eu ma iau de mana cu Strumph. Sunt lovita de autobuz...Mor de ciuda ca m-am imbolnavit! Mai am mtg pana la 13.00 si ma duc sa ma culc...

Miha, sanatate Silviei si job usor!

Rox, daca vrei, mai pun poza?



#65
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 11:47

Neata!

 

Moon, bag de seama ca tu vrei sa nasti pe la serviciu. Totusi, cred ca prin saptamana 37 te trimit ei frumusel acasa. Ce de aventuri cu baietii. Intr-un fel e bine ca au fost virusati inainte sa apara bebelina. Dar tot greu pentru voi.

 

Fleur, ma bucur ca ati  ajuns cu bine acasa. Nu ne-ai povestit ce ati facut, pe unde ati fost. Eu vreau sa iau notite. Cu geamantanul eu zic sa intrebi si prieteni de cheite de geamantan. Am observat ca merg de la un geamantan la altul daca sunt sisteme simple de inchidere.

 

Ce de inele pe aici. Aseara nu am intrat ca merg cu mijlocia la orchestra si cat sta ea acolo eu am mers la magazine si la sala. Dupa aceea era rupta. Si uite asa am ratat frumusete de poza cu inel. Dar poate e mai bine asa pentru cardul meu. Nu stam excelent cu finantele. Am mai dat in avans niste bani pentru credit si suntem la limita de jos.



#66
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 11:59

Moon, ma bucur ca ati trecut peste toate raceli, spitale...greu, greu cu prichindei mici...

Si eu ma iau de mana cu Strumph. Sunt lovita de autobuz...Mor de ciuda ca m-am imbolnavit! Mai am mtg pana la 13.00 si ma duc sa ma culc...

Miha, sanatate Silviei si job usor!

Rox, daca vrei, mai pun poza?

 

Multumesc Anja, da decembrie a fost o luna greuta pt noi, sa va zic ca am petrecut Revul la Gomoiu cu P.? un pic depresiv dar asta a fost situatia. Macar aseara nu am mai mers la camera de garda, l-a oblojit sotul - i-a taiat zulufii, l-a curatat si bandajat. 

 Otilia nu m-am intors de placere, doar ca contabila mi-a zis ca trebuie sa ma intorc, altfel nu beneficiez de CIC. Si desi ca si Strumph putem trai relaxat din salariul sotului, in febr - mart ar trebui sa mai dam o suma maricica pt un apartament luat, plus ca ne gandim serios sa luam si o masina cu 7 locuri. Ori zice dnul sot ca una decenta pleaca de la 14000, deci nu prea imi da mana sa renunt la indemnizatie.

 Ce e drept in spital am avut ceva contractii, dar colul totusi are 4 cm, deci nu stiu de la ce a fost.

  Va doresc sanatate tuturor, si dnul sot e racit.



#67
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 12:07

Buna dimi,

 

La multi ani, sa aveti un 2020 plin de intamplati frumoase si oameni dragi! 

(am uitat sa zic in mesajul anterior)

 

Corina, iti tin pumnii pentru interviu, sper sa fie ok. Pot sa il intreb pe B daca angajeaza la ei, ca mereu il aud ca a plecat ba unul, ba altul. Firma e in parcul industrial, ala spre Targoviste. Sa imi zici daca te intereseaza.

 

Copenhaga as vrea sa o vizitam si noi. Nu am fost in nicio tara scandinava, nici baltice si as vrea sa ajungem. Deocamdata am luat bilete ptr Ro in februarie, sper sa fie zapada. Pingu care sunteti/ ajungeti in Buc, daca vreti sa ne vedem, cred ca in 21 sau 22 feb sunt disponibila. 



#68
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.886 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 12:13

Multa sănătate pinguinilor,

 

Strumpfi, io m as înființa la doctor , urgente , nu e ok atâtea pastile. Poate găsești un doctor bun sa i dea de cap. 

 

Fleur cu valiza, eu cu centura. M am urcat ieri cu avânt in mașina , dau sa pun centura. Centura blocată  [fri] a fost un cent care a aterizat din buzunarul deschis in locul de pris centura. Mașina bipaia, plus ca e periculos sa conduci fata. Pana la urma am avut noroc, ai mei erau liberi  și au reușit cu i mini piuliță sa scoată banul.  [pk]

 

Moon , nu poți sa iei câte un mini medical ? Sănătatea ta e importantă . 



#69
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 12:15

Ma hlizesc eu pe aici, da` mi-e capul plin de raceala. Acum vreo 2 ore nici nu puteam sa tin ochii deschisi si trebuia sa gatesc cina. Am mai bagat cateva pastile, tras pe nas un spray, nu altceva [:-)))]  si niste vit C si parca m-am mai trezit, dar voi vedea eu maine dimineata cum voi fi. 

 

Am in plan o mini vizita in Bucuresti la sfarsit de februarie cand are Miss vacanta o saptmana. Sper sa pot sa il fur pe Mr de la Brexit business o zi sau 2 sa le alatur de weekend si asa sa petrecem 2-3 zile in Bucuresti. Vrea cineva la intalneala?  [il]  [biz]

 

 

Si noi mergem, dar mergem expres ptr zapada (aka Predeal). Cand aveti vacanta? Noi 16-23 Feb.



#70
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 12:21

Ii citesc lui Nick o stire de pe bbc: Queen asks staff to find solution with Sussexes

-What kind of solution?

Sophia: to the Tower! Off with their heads!  [:-)))]  [:-)))]  ( a auzit prea multe povesti horror din turnul Londrei [:D] )

 

Nick o imita pe regina, e asa comic cum isi modifica vocea:

- Phillip, we`re in trouble!

Sophia: a right royal trouble!  [:-)))]  [:-)))]

 

 

Sau Regina de Cupa.

 

Cu regina adevarata, e cam vai de ea, ca nu era suficient Andrew cu maretul interviu, acum si Sussecsii. Am citit ceva articole azi, cam vitriolice. Nu am urmarit declaratiile oficiale dar inteleg ca vor sa isi pastreze diverse facilitati regale, si asta a incins spiritele.  




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -