Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Seriale favorite cap. 2


473 raspunsuri la acest subiect

#191
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 13:08

Eu am descoperit saptamina asta Shtisel pe netflix. Serial despre societate ultra ortodoxa din Ierusalem, super fain facut. Fara politica, numai viata sociala  [:)] . Am avut nevoie de vreo 3-4 episoade sa invat sa i deosebesc pe barbati, toti au barba si cirtlionti la ureche. Recomand  [:)]  [:)]

Cu greu am terminat primul episod. Bănuiesc ca partea interesanta vine după primul episod, dar pe mine m-au pierdut de client.

 

M-am apucat de Mad men.



#192
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 13:16

Eu am inceput Wer hat Sarah ermordet , un serial mexican,,,am vazut vreo 5 episoade, pe linga faptul ca nu lipseste cuplul de homo si un macho-ism tipic mexian, nu e chiar rau.



#193
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 16:48

Cu greu am terminat primul episod. Bănuiesc ca partea interesanta vine după primul episod, dar pe mine m-au pierdut de client. M-am apucat de Mad men.

 

Da, tre sa ai putintica rabdare si sa treci de citeva episoade. Plus ca e un serial linistit, fara agresiuni, impuscaturi, crime, etc. In fine, eu il maninc pe piine, sint uneori niste situatii tragico-comice de rad in hohote.

 

Mad men l am inceput de vreo 2 ori dar simteam ca ma sufoc numai privind cit fumau oamenii aia


#194
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 17:54

Imi place Shtisel foarte mult. Situatii de viață prezentate cu mult umor. Si toata cultura lor care aminteste cateodata de a noastra, cum.multi evrei din Israel au venit din Romania si alte tari din Est.

Sezonul 3 e mai special, familia se confrunta mai acut cu probleme "moderne" versus traditiile lor milenare. Foarte interesant.



#195
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 17:58

Nu am mai gasit deocamdata nici un nou serial care sa ma prinda. Am inceput Qui a tué Sarah, fara succes.

Asa ca m-am uitat la un film: The Green Book. Excelent, il recomand, Vigo Mortensen, unul din actorii mei preferați, face un rol de excepție. A luat Oscarul cu rolul asta dacă nu mă înșel (oricum a candidat).

 

PS Am auzit la stiri ca vine sezon nou din Casa de papel. De-abia aștept!



#196
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 18:24

Imi place Shtisel foarte mult. Situatii de viață prezentate cu mult umor. Si toata cultura lor care aminteste cateodata de a noastra, cum.multi evrei din Israel au venit din Romania si alte tari din Est. Sezonul 3 e mai special, familia se confrunta mai acut cu probleme "moderne" versus traditiile lor milenare. Foarte interesant.
Da, 100% de acord. Am sentimentul ca e un serial facut cu multa sensibilitate si respect fata de aceasta cultura fara a incerca sa idealizeze societatea ultra ortodoxa. Da, mult umor, citeodata foarte fin . Chiar m am intrebat cum reusesc sa nu fie atrasi de modern, daca zici ca vine in sezonul 3 atunic m am linistit. Abia am incheiat sezonul 2.

Editat de alicia1976, 11 aprilie 2021 - 19:58 .


#197
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 20:53

 

Da, tre sa ai putintica rabdare si sa treci de citeva episoade. Plus ca e un serial linistit, fara agresiuni, impuscaturi, crime, etc. In fine, eu il maninc pe piine, sint uneori niste situatii tragico-comice de rad in hohote.

 

Mad men l am inceput de vreo 2 ori dar simteam ca ma sufoc numai privind cit fumau oamenii aia

Clar nu e de mine, ma gindeam sa ii mai dau o șansa dar n-are rost.

 

Da și eu am mai început Mad men o data și abandonat, dar așa am făcut și cu dexter, breaking bad si Ozark pe care apoi le-am adorat. Fumează mult așa e, cind ma gindesc ca și eu fumam in birou prin anii 90 nu-mi vine a crede. [zirea]



#198
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 21:07

Nu am mai gasit deocamdata nici un nou serial care sa ma prinda. Am inceput Qui a tué Sarah, fara succes.

Asa ca m-am uitat la un film: The Green Book. Excelent, il recomand, Vigo Mortensen, unul din actorii mei preferați, face un rol de excepție. A luat Oscarul cu rolul asta dacă nu mă înșel (oricum a candidat).

 

PS Am auzit la stiri ca vine sezon nou din Casa de papel. De-abia aștept!

[fal]  eu credeam ca au terminat, ca nu mai urmează nimic. Wow!

 

Eu am început și  Them, dar am văzut doar vreo 10 minute. Pe amazon.



#199
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 01 mai 2021 - 23:31

A inceput Handmaid’s tale, sezon nou. Am inregistrat primele doua episoade, nu le-am vazut inca.



#200
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 02 mai 2021 - 19:08

A inceput Handmaid’s tale, sezon nou. Am inregistrat primele doua episoade, nu le-am vazut inca.

Eu am vazut la tv citeva episoade din serialul asta, insa pur si simplu nu l-am putut urmari...mi-a creat asa o stare de dezgust, e o situatie atit de utopica...efectiv nu l-am putut urmari.

 

Nu mai stiu udne am citit insa am inteles ca in vara va aparea la noi seria a 3 a.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -