Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Septembrie 2020 (Dovlecei de 2020)

sarcina gravida septembrie 2020

898 raspunsuri la acest subiect

#881
diarbz

diarbz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 29 august 2020 - 13:55

Am scris msg:D sper:-s



#882
DianaDiana03

DianaDiana03

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 30 august 2020 - 06:58

Am trimis si eu mesaj privat  [:)]



#883
iuliana@Luca

iuliana@Luca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 31 august 2020 - 08:23

Bună fetelor, mă bucur că avem deja trei bebelusi născuți în grup, cel mai probabil al meu va fii al patrulea bebe, saptamana asta merg la spital să mă programeze pentru operație din pacate nu pot naște natural așa cum mi-am dorit și m-am procopsit  cu o depresie destul de severă după ce medicul a zis că am preclamsie și am fost internată patru zile în spital a fost oribil pentru că am fost singură, din fericire nu am preclamsie dar bebe e putin mai mic decât ar fi normal în schimb e sănătos tun! Sper că voi sunteti bine !



#884
iuliana@Luca

iuliana@Luca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 31 august 2020 - 08:28

Din păcate eu nu am Facebook acum i-au în considerare să-mi fac cont pentru că vreau să ținem legătura și după ce naștem mai ales că nu am putut lua legătura cu voi o perioadă și am realizat că mia-ți lipsit enorm de mult !Felicitări tuturor mămicilor !



#885
BabyB

BabyB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 31 august 2020 - 13:52

Din păcate eu nu am Facebook acum i-au în considerare să-mi fac cont pentru că vreau să ținem legătura și după ce naștem mai ales că nu am putut lua legătura cu voi o perioadă și am realizat că mia-ți lipsit enorm de mult !Felicitări tuturor mămicilor !

 

Daca vrei, te asteptam cu drag :)  eu inca tin legatura cu mamicile de decembrie 2013, cand am nascut primul copil.

 

Poti sa iti faci un cont privat, fara date reale :) 



#886
BabyB

BabyB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 31 august 2020 - 13:55

Bună fetelor, mă bucur că avem deja trei bebelusi născuți în grup, cel mai probabil al meu va fii al patrulea bebe, saptamana asta merg la spital să mă programeze pentru operație din pacate nu pot naște natural așa cum mi-am dorit și m-am procopsit  cu o depresie destul de severă după ce medicul a zis că am preclamsie și am fost internată patru zile în spital a fost oribil pentru că am fost singură, din fericire nu am preclamsie dar bebe e putin mai mic decât ar fi normal în schimb e sănătos tun! Sper că voi sunteti bine !

 

Imi pare tare rau ca ai trecut prin aceasta situatie.... 

 

Ma bucur ca bebe e sanatos tun! este cel mai important [:)]  Vei fi o mama geniala indiferent cum nasti  [flo2]



#887
iuliana@Luca

iuliana@Luca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 01 septembrie 2020 - 09:34

Mulțumesc BabyB ,am încercat să-ți răspund dar  aplicația merge foarte greu ! Eu am vrut să nasc natural doar pentru că sunt singură și din câte am înțeles recuperarea e mult mai ușoară și a-și fi vrut să am grijă singură de bebe fără să încurc pe nimeni și mai e și faptul că nu-mi place să fiu dădăcită!

Cumnata mea a zis de mult că se mută la noi când nasc dar nu-mi place ideea pentru că am nevoie de intimitate pentru a ne obisnui cu bebe ce-l puțin eu așa consider !

În fine voi cum stați cbagajul pentru maternitate? 

Eu l-am facut de mai mult timp dar acum am descoperit că o să stau mai mult timp în spital și că bagajul meu e mai mic decât ar trebui și de aceea mi-am comandat o geantă mult mai încăpătoare pentru că am fost doar patru zile în spital și am avut nevoie de foarte multe lucruri! 



#888
BabyB

BabyB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 01 septembrie 2020 - 12:33

Mulțumesc BabyB ,am încercat să-ți răspund dar  aplicația merge foarte greu ! Eu am vrut să nasc natural doar pentru că sunt singură și din câte am înțeles recuperarea e mult mai ușoară și a-și fi vrut să am grijă singură de bebe fără să încurc pe nimeni și mai e și faptul că nu-mi place să fiu dădăcită!

Cumnata mea a zis de mult că se mută la noi când nasc dar nu-mi place ideea pentru că am nevoie de intimitate pentru a ne obisnui cu bebe ce-l puțin eu așa consider !

În fine voi cum stați cbagajul pentru maternitate? 

Eu l-am facut de mai mult timp dar acum am descoperit că o să stau mai mult timp în spital și că bagajul meu e mai mic decât ar trebui și de aceea mi-am comandat o geantă mult mai încăpătoare pentru că am fost doar patru zile în spital și am avut nevoie de foarte multe lucruri! 

 

Eu il cam am facut, dar e mai usor fiind maternitate privata.

Sora mea a nascut la Filantropia si i-a fost mai simplu sa aiba lucrurile in troller - mi se pare o idee buna si acum - usor de mutat, in special ca de la internare pana la externare vom fi singure si nu avem voie sa primim vizitatori.

 

Daca nu te simti confortabil cu o alta persoana in casa, poti sa o rogi sa va ajute cu chestii punctuale: sa va faca ceva de mancare, sa se ocupe de curatenie, sa spele/sa calce - ma rog, unde simti tu ca ar fi util sa te ajute a.i. tu sa te poti ocupa de bebe si de recuperarea ta.



#889
iuliana@Luca

iuliana@Luca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 01 septembrie 2020 - 13:53

Eu il cam am facut, dar e mai usor fiind maternitate privata. Sora mea a nascut la Filantropia si i-a fost mai simplu sa aiba lucrurile in troller - mi se pare o idee buna si acum - usor de mutat, in special ca de la internare pana la externare vom fi singure si nu avem voie sa primim vizitatori. Daca nu te simti confortabil cu o alta persoana in casa, poti sa o rogi sa va ajute cu chestii punctuale: sa va faca ceva de mancare, sa se ocupe de curatenie, sa spele/sa calce - ma rog, unde simti tu ca ar fi util sa te ajute a.i. tu sa te poti ocupa de bebe si de recuperarea ta.

Am vrut să nasc la Regina Maria dar n-am răzgândit având în vedere că costă 10.000 de lei și cum există niște riscuri mai mari  să existe complicații    cel mai indicat ar fi sa nasc la un spital de stat, și în plus am cam aceleași facilități de exemplu sunt singură în salon și mi-l lasă pe bebe cu mine cât vreau eu ,doar prima zi nu o sa-l am cu mine având în vedere că o să fiu sedată , cât despre ajutorul dat de cumnata am să văd cum mă simt după ce ajung acasă cu bebe, daca sunt bine atunci o trimit la ea acasă  [:-)))] încă din prima zi  [:)]



#890
BabyB

BabyB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 01 septembrie 2020 - 17:43

Am vrut să nasc la Regina Maria dar n-am răzgândit având în vedere că costă 10.000 de lei și cum există niște riscuri mai mari  să existe complicații    cel mai indicat ar fi sa nasc la un spital de stat, și în plus am cam aceleași facilități de exemplu sunt singură în salon și mi-l lasă pe bebe cu mine cât vreau eu ,doar prima zi nu o sa-l am cu mine având în vedere că o să fiu sedată , cât despre ajutorul dat de cumnata am să văd cum mă simt după ce ajung acasă cu bebe, daca sunt bine atunci o trimit la ea acasă  [:-)))] încă din prima zi  [:)]

 

Ce spital ai ales?

 

Mie la prima cezariana mi l-au adus destul de repede - efectul anesteziei se duce in cateva ore. Poate nu te lasa chiar asa mult fara bebe daca tu te vei simti ok.





Etichetat si cu sarcina, gravida, septembrie 2020

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -