Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August 2020 (Pepenasi de August)

sarcina gravida august 2020

79 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 06 noiembrie 2019 - 09:52

Tocmai ai aflat ca o sa nasti in August 2020? Atunci esti bine venita in grupul gravidutelor care asteapta barza in  luna August 2019. Nu esti inca sigura de data nasterii sau doresti sa o mai verifici te sfatuim sa folosesti CALCULATORUL datei nasterii. De asemena iti recomandam sa citesti Odiseea Sarcinii (care urmareste sarcina pe saptamani) si sa citesti ce spun alte mame ca tine pe Jurnal de Sarcina.

 

pepenasi-2020-fb.jpg

 

De ce sa intri in acest grup? Pentru ca ai sansa sa discuti cu gravidute care au experiente similare. Ai luat prea multe Kg in sarcina?  Ai gasit un magazin cu haine de gravide? Doresti sa incepi sa amenajezi camera copilului? Nu sti ce sa cumperi si de unde? La ce maternitate nasti? Cu ce medic? Vrei sa ne arati cat de mult ti-a crescut burtica sau poze de la ECO? Ai alte intrebari? Inscrie-te chiar acum in grup! Daca esti membra desprecopii.com atunci apasa INTRA IN GRUP. Daca nu esti inca membra, creaza un cont nou si revino pe pagina de grup.

 

Bine ati venit pe pagina: Pepenasi de 2020, locul de intalnire al mamicilor care asteapta sa nasca in August 2020!

 

Linkuri rapide: 

 

GRUP ComunitateLista DPN | Rugaciuni Cum se citeste o ecografie | Albume | Grup FB iconita-FB.jpg

 

Zodiac corespunzator:   Leu 23 Iulie-22 August sau Fecioara 23 August-22 Septembrie

 

leu11.jpgfecioara1.jpg

 

 

La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici: 
- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot in cadrul GRUPULUI putem avem: albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)

 

iconita-FB.jpg Grupurile oficiale de facebook create de DC sunt cele care au urmatoarele avantaje:
- incercam sa taiem spamul
- va invitam la concursuri
- va oferim informatii despre sarcina

 



#2
anaxena

anaxena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.681 mesaje

Postat 31 decembrie 2019 - 13:02

Bine ati venit si bine am venit.Se pare ca sunt prima pe lista. Purtătoare de bb 4 + Giovanni 3 ani+ Alex 9 ani+Maria 11 ani ( ex.pepenas)



#3
Crissella

Crissella
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 ianuarie 2020 - 09:15

Bine am venit si bine v-am gasit! [:)]



#4
Iulialr

Iulialr

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 04 ianuarie 2020 - 13:23

Buna! Si eu mamica de august. Din nou. 



#5
Iulialr

Iulialr

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 07 ianuarie 2020 - 18:35

Hei, eu am DPN 19 aug. Voi? Desi prima fetita a venit cu o luna mai devreme... Acum sper ca bebe 2 sa nu mai fie asa grabit



#6
Noki_Lara

Noki_Lara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.006 mesaje

Postat 08 ianuarie 2020 - 12:21

Hello si bine v-am gasit! Eu am DPN in jur de 10 august. Al doilea copil - fetita cea mare are 14 ani :)

 

Sa incep cu o intrebare: cand va programati la morfo de sem.I? Dupa ce impliniti 12 s fix?



#7
Iulialr

Iulialr

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 08 ianuarie 2020 - 21:22

Intre 12 si 14 sapt stiu de la Petra. O sa sun de pe acum sa ma programeze ca sa vad unde fac si dublu testul si oricum e destul de aglomerat dr la care merg



#8
Iulialr

Iulialr

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 09 ianuarie 2020 - 08:57

De unde sunteti? Eu sunt din Pitesti-Arges dar vreau sa nasc la Bucuresti, la noi in oras e mai complicat cu nasterile...



#9
kitty-27

kitty-27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.468 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 10:02

Buna fetele...si eu graviduta de august cu DPN 7 august



#10
kitty-27

kitty-27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.468 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 10:18

Acum 2 saptamani am fost internata in spital cu emesis gravidarium...pt ca vomitam tot si avand o greata continua de dimineata pana sears.Dupa o saptamana am fost externata intr.o stare cat de cat buna asta insemnand ca puteam manca fara a vomita.Bineinteles ca minunea n.a durat decat vreo doua zile, apoi incepand din nou sa vomit si greata permanenta.Colac peste pupaza acum doua zile o viroza urata a inceput sa.si arate coltii cu febra destul de mare si tot tacamul si iata.ma din nou in spital fiind trecuta de urgenta pe antibiotic ampicilina, plus perfuzii , metronidazol fiole una pe zi, vit.c,paracetamol supozitoare.din fericire bebe e bine, f activ, nu sangerari, col inchis si lund, doar ca ma ingrijoreaza tratamentele astea. Dr a spus ca toate sunt permise in sarcina. Sper sa fie ok pt ca asteptam pe bb de 4 ani de zile.





Etichetat si cu sarcina, gravida, august 2020

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -