Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul pluteste pe valurile verii


718 raspunsuri la acest subiect

#31
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 03 august 2019 - 11:02

Sunt foarte obosita. Antmil, doamne ce complicat e cu apneea asta! Iti doresc sa ai cat  mai repede aparatul si sa  te poti odihni ca lumea.

 

De ieri  mama nu mai e ilegala. A primit acceptul. Nu cunosc amanunte pentru ca nu am vorbit cu ea. Stiu doar ca analizele medicale si vaccinurile au fost 780 USD.



#32
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 03 august 2019 - 15:10

Sunt foarte obosita. Antmil, doamne ce complicat e cu apneea asta! Iti doresc sa ai cat mai repede aparatul si sa te poti odihni ca lumea. De ieri mama nu mai e ilegala. A primit acceptul. Nu cunosc amanunte pentru ca nu am vorbit cu ea. Stiu doar ca analizele medicale si vaccinurile au fost 780 USD.

 

Viviana, felicitări pentru mama ta!!!! 



#33
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 03 august 2019 - 18:28

va pup si salut si eu  [hia]

 

 

am fost plecata cateva zile,m-am incarcat bateriile,am ajuns acasa...as vrea sa ma tina incarcata o perioada.

 

ant sa fii bine!  [flo2]

 

viv felicitari mamei!  [:)]

 

roli  esti din bv? minunat!  [il]

 

v-am citit,dar uit repede...varsta  [batcap] ufff! desi sunt din ce in ce mai tanara si nelinisitita  [:D]

 

va pup  [pup]



#34
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 03 august 2019 - 18:59

Viviana, felicitări mamei tale! 



#35
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 04 august 2019 - 16:04

Bună după-amiaza și de la mine!

 

Ant, sper să rezolvi problema cu CPAP machine. Dacă pleci în deplasări trebuie să îl iei cu tine, nu? Mi se pare tare complicat, dar dacă te ajută, nu contează inconvenientele.

 

Viviana, felicitări mamei tale pentru green card.

 

Roli, spor la pregătirile pentru vacanță.

 

Pe aici a fost o furtună tare aiurea ieri. Eram cu mașina în oraș, nu se vedea nimic, au căzut pomi, erau crengi peste tot. Vișinul din curtea noastră s-a spintecat de la vânt (tulpina se împărțea în două ramuri mari la un moment dat). Cred că trebuie tăiat de tot, o să mergem la primărie.

 

Iar eu lucrez puțin acum, am o instalare de pregătit pentru mâine, sper să termin că nu mai am mult.



#36
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 04 august 2019 - 21:05

Am avut un we greu sper ca șapte viitoare sa fie mai ușoară. Mâine așteptăm sa vina sa ne taie stejarul.Doamne ajuta ! Am iar problema cu bancile din romania.... mi a trimis tata niște dolari.

S a dus la banca cu dolarii americani, i a depus in contul lui de dolari americani.... apoi a făcut transferul la mine.

Dar funcționara in loc sa trimită dolarii americani a trimis canadieni. ASa ca ca am primit o suma mult mai mică și deocamdată diferența de dolari nu este nici in contul lui tata... nu știu unde e!

E ceva de groaza! Cum e posibil sa se fi făcut greșeală , nu îmi pot închipui.

Treb sa ii spun deseară lui tata, sa meargă la banca și sa vedem cum descurcam itele. Dar Mi e pur și simplu groaza sa ii spun lui tata sa nu i se facă rău bietului om. Uffff!!!!


Editat de michelle-usa, 04 august 2019 - 21:10 .


#37
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 04 august 2019 - 21:16

Seara buna! 

 

Fac o pauza de la Comedia la care ne uitam pa Netflix, pana a ieșit al meu la plimbarea de seara cu W. 

 

Suntem tare ocupati cu Mira, Silvia e tot timpul aproape cu ea. A montat un gărduleț de metal ce îl folosisem Pt W când era pui, in usa de la camera ei, ca sa poată auzi și vedea de jos. Deocamdată s-a obișnuit acolo, e “casa” ei. L-am dus pe rând pe M și pe W sa se vadă. Pe M l-a sasait dar tot mai putin la fiecare întâlnire. M e calm și nepăsător. Azi i-am dus in cealaltă camera, cu noi împreuna, sa se vadă fără gard. Nu s-au apropiat prea tare dar n-au protestat. Au mâncat fiecare din bolul sau. Apoi M a vrut sa plece. 

Pe W l-am dus de trei ori sus, sa se vadă prin gard. Mira sasaie urat, primele doua dați a început sa tremure de frica. Atunci am intrerupt întrevederea :). Azi n-a mai tremurat, dar nu a fost relaxata. Mai ales ca W e tare interesat de ea, și a început sa latre, in semn de prietenie. :)) La care Mira s-a speriat. 

 

Mira e copil unic, se joaca foarte mult, dar Silvia trebuie sa o învețe ca doare când o musca sau o prinde cu ghearele, ii lipsește simtul asta. E o scumpete de pui de pisica, foarte drăguța. Mâine mergem cu ea la vaccin. Are și ham, o va scoate Silvia afara. Deocamdată a stat numai in camera Silviei, va dura pana se va obișnui cu animalele și cu casa. 

 

Mâine sunt liberă, am fost și azi. Sâmbăta am avut o zi foarte grea la job, m-am resimțit aseară. Azi am fost Ok, ma mai odihnesc și mâine. Ma așteaptă tot 5 zile lucrătoare. 

 

In oraș a început Săptămâna Medievală. Ultima sărbătoare de vara. Apoi se golește insula. 

 

 



#38
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 04 august 2019 - 21:19

La noi, cum poate deja știți au fost 2mass shootings in mai puțin de 24 de ore. Am inima f grea la câte se întîmplă in țara asta. Chiar ajungi la grad de paranoia.



#39
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 04 august 2019 - 21:38

Dar intr-o nota pozitivă, adaug ca noi am terminat cumpărăturile pt școala. I am luat primul iPhone( și e f incintat…merita ca e un copil tare bun!) …

 

Am fost doar noi 2 la cumpărături.am început cu un Starbucks.... am luat câte un frapucino delicios cu un milion de calorii.... apoi am cumpărat rechizite, ghiozdan, ceva haine, de sticla de apa nu sunt incantata... probat adidași dar comandat online. La fel și case și screening pt telefon tot online a fost cea mai buna opțiune. 

Mai are o șaptamina de vacanța... o sa mi lipsească sa fiu cu el  tot timpul acasă. 


Editat de michelle-usa, 05 august 2019 - 04:15 .


#40
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 august 2019 - 22:14

Buna seara,

 

Miha, ma bucur ca sarcina sorei merge bine. Si Mira se aclimatizeaza usor-usor.

 

Viv, felicitari pentru mama.

 

Antmil, 5-6/ ora mi se pare foarte mult. Sper sa te ajute aparatul. 

 

Velvet, sa iti fie de bine energizarea.

 

Anja, nu prea avem cum sa mutam mobila, ca e luata cam fix pe dimensiuni. De asta varuim acu :)

 

Am stat acasa weekendul asta, o sa mergem cel viitor. Am varuit, ne-am uitat la filme, am mers la resto. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -