Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pinguini sub soare de solstitiu


997 raspunsuri la acest subiect

#991
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 02 august 2019 - 10:43

As dori sa lăsam in urma subiectul, l-am întors deja pe multe părți, adevarul e cum zicea Ant, ca oricum copiii vor reproșa părinților una sau alta. Nu am nicio îndoiala. Deja știu o parte din reproșurile fetelor mele. Niciun părinte nu e perfect, departe de mine acest gând. 

 

In alta ordine de idei, azi mergem sa o aducem pe Mira acasa. Am fost ieri la cunoaraturi Pt cea mică.

Silvia a pregătit camera ei, a citit ca pisica are nevoie sa stea câteva zile intr-o singura încăpere, atunci când vine intr-o casa cu alte animale, pana va fi prezentată lor :). E foarte entuziasmata, a luat totul ca un nou proiect. Are încă doua săptămâni jumate sa se ocupe de asta. 

 



#992
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 august 2019 - 11:16

Buna dimi,

 

Azi dimi am gasit niste chei de masina/ casa in parcarea de la gara. Am sunat la politie, sa intreb ce sa fac, ca aici daca gasesti un obiect pe jos si il iei (indiferent de obiect) se considera furt. Au zis sa duc cheile la ei. Le-am dus si o lista cu numere de inmatriculare de la masinile Vauxhall (avea insigna pe cheie) parcate in parcarea aia. Nu or sa sune ei pe proprietari, au zis ca asteapta pana cineva le revendinca. Mai frica mi-a fost sa nu le pierd eu de la gara pana la politie [batcap], ca mai intram in alta belea. 

 

Nu stiu ce sa fac, daca sa mergem weekendul asta sa il serbam pe B sau weekendul viitor. Vremea e asa si asa in ambele weekenduri, mai rau arata ptr cel viitor, dar aia e predictie mai indelungata, se mai poate schimba pana atunci.



#993
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 august 2019 - 11:16

Daca aveti idei de titlu de capitol...



#994
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 02 august 2019 - 11:50

As dori sa lăsam in urma subiectul, l-am întors deja pe multe părți, adevarul e cum zicea Ant, ca oricum copiii vor reproșa părinților una sau alta. Nu am nicio îndoiala. Deja știu o parte din reproșurile fetelor mele. Niciun părinte nu e perfect, departe de mine acest gând. In alta ordine de idei, azi mergem sa o aducem pe Mira acasa. Am fost ieri la cunoaraturi Pt cea mică. Silvia a pregătit camera ei, a citit ca pisica are nevoie sa stea câteva zile intr-o singura încăpere, atunci când vine intr-o casa cu alte animale, pana va fi prezentată lor :). E foarte entuziasmata, a luat totul ca un nou proiect. Are încă doua săptămâni jumate sa se ocupe de asta.

Ce drăguț, și pe Morgan îl mai aveți? M-am speriat, și soțul meu îmi zicea - ca ce as zice, dacă la anul luam și noi un pui de pisic? Exact asta ne mai lipsea pui de pisic, pe lângă câine, 2 toddleri și un bebelus. În alta ordine, băieții sunt pe 3 liste de așteptare pt gradi pt anul 2020. Râdea maica-mia când i-am zis. În alta ordine de idei, cum e sora ta? Miha. Ioana, eu zic în orice perioada sa va serbati, numai sa o faceți. Ma gândesc și eu dacă sa plecam Week-end-ul viitor căci pe 15 e liber.

#995
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 02 august 2019 - 11:52

Daca aveti idei de titlu de capitol...

Vara Pinguinilor (atât mi-a produs neuronul).

#996
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 august 2019 - 12:38

Ce drăguț, și pe Morgan îl mai aveți? M-am speriat, și soțul meu îmi zicea - ca ce as zice, dacă la anul luam și noi un pui de pisic? Exact asta ne mai lipsea pui de pisic, pe lângă câine, 2 toddleri și un bebelus. 

 

Cred ca am sarit cand ai scris: mai vine un bebe? Felicitari [flo]  [flo]  [flo]  [flo]



#997
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 august 2019 - 14:19

Am facut capitol nou: https://comunitate.d...valurile-verii/



#998
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 02 august 2019 - 14:27

Gata, am terminat de vospit! 2 mese si 7 scaune, Sunt cam terminata., si ma doare spatele. Si mai avem de dat o mana la scuane, dar mi s-a terminat glazura. Mai am o masa mare, mare si 6 scaune. Dar aia poate sa mai astepte pana la weekendul urmator.

Ioana, sa iti traiasca sotu'! Daca intrebi de petrecere,  vorba mea preferata e "nu lasa pe maine, ce poti face azi" :)))))




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -