Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce am auzit azi


22 raspunsuri la acest subiect

#21
AdiS

AdiS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 27 martie 2019 - 15:21

Vin cu un update, am sunat luni la scoala si am povestit ce am spus si aici. 

 

Dar cum sa nu luam atitudine daca de la inceputul anului numai in Londra sunt peste 30 de persoane tinere injunghiate mortal. E o situatie fara precedent. Cine sunt autorii? Copii sub 18 ani.

 

E posibil ca societatea sa fie sub presiunea Brexit-ului. In general, apropierea unui deadline ridica nervii celor direct implicati la cote mari. Astfel tensiunea se poate resimti si asa. 



#22
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 27 martie 2019 - 21:54

De ce depinde de mediul si comunitate. Nu respectam toti aceleasi legi si principii?

 

Bine, nu traiesc sub un glob de sticla, se intampla multe , dar spuse asa apasat din gura unui copil care cred ca avea nu mai mult de 13 ani mi se pare un pic extrem.

 

traiesti intr-o tara unde minoritatile sunt hiperprotejate, in favoarea majoritatii. intr-o tara in care nu poti critica minoritatile, de orice fel, ca risti sa te trezesti cu plangere pentru discriminare. chiar daca plangerea e exagerata.

 

nu, nu respectam toti aceleasi principii, in Romania putea sa-i injure si de tata, si de mama, si de vii, si de morti, si nu s-ar fi gandit cineva sa raporteze ceva, cel mult sa-i atraga atentia ca e deplasat sau sa-l ameninte cu "cine-s ma-ta si tac-tu, sa vorbesc nitel cu ei" sau "la ce scoala inveti si cine ti-e invatator/diriginte".

 

copilul ala n-a facut decat sa rosteasca cu voce tare ce gandesc o groza de britanici lipsiti de puterea de a intelege ce si cum cu situatia de la ei din tara si cu Brexitul.



#23
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 27 martie 2019 - 22:01

E posibil ca societatea sa fie sub presiunea Brexit-ului. In general, apropierea unui deadline ridica nervii celor direct implicati la cote mari. Astfel tensiunea se poate resimti si asa. 

 

pai acum destui vor sa dea inapoi si nu se mai poate. si-au facut-o cu mana lor.

 

sunt satui de imigranti si este foarte, foarte de inteles. aici le dau dreptate, insa si guvernul lor, prin atatea programe de sustinere a putorilor proprii si venite din alte tari, a incurajat asta.

 

doar ca ura asta este indreptata oarecum gresit, spui tu acolo fucking immigrants, dar la cine te referi, mai exact? ca e turnul babel acolo, oameni din toate colturile lumii, unii ok social, altii nu.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -