Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Hot coffee


1574 raspunsuri la acest subiect

#1
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.964 mesaje

Postat 27 iunie 2018 - 12:50

 8e536707451d7e7edac04f6a652fa056.jpg

 

 

Hello fete. La mine sunt 15grC si plouuua si e friiig, asa ca o hot coffee e tot ce-am putut gandi la ora asta.  [fri]  [flo2]   [cit]  



#2
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 27 iunie 2018 - 18:54

Dana,  [flo2]  pt cafea si subiect.

 

J,

 

azi a fost terminul. am mai scris de doua ori dincolo, dar nu s-a postat neam [smulgpar]

ma seaca DC-ul.

 

am ramas placut surprinsa. totul ok. 

 

iti m-ai scriu pe Email, daca ai intrebari



#3
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 27 iunie 2018 - 23:53

Ooo, ce bine arata cafeaua, Dana! Si multumim de subiect nou!  [flor]

Si aici e frig si ploua si-i trecut de ora 9... as putea spune ca e chiar miezul noptii, dar na, am zis sa o pun in versuri/melodie. (chiar, mai traieste Marina Voica?) Aici ploua si e urat de cateva zile. Alaltaieri m-am incapatanat sa ma incalt in continuare in sandale… mare greseala. Nu am mai repetat-o.  [fri]

Luni seara am avut o intalneala-iesire la restaurant cu parintii si diriginta de la clasa fii-mei. Mai, eu am crezut ca noi, latinii, vorbim mult, tare, repede si aiurea. Am venit acasa epuizata si frustrata in acelasi timp. Mi-a facut capul ca girofarul. Am stat la o masa lunga ca la pomana. [:-)))]  Si nu, nu le-am facut fata, aveam momente cand nu intelegeam nimic. Incepeau sa rada.... " ah, eu vorbesc X dialect si sotul Y dialect, dar copiii vorbesc hochdeutsch!"  ziceau ei si radeau de nu mai stiau. [batcap] Sareau de la un subiect la altul fara nici o legatura… Probabil ca eu aratam cam impaiata, dar na, germana mea nu e asa grozava. Daca era romana, nu-mi faceau fata  [:-)))]

Fii-mea azi s-a impiedicat si i-a cazut laptopul de pe birou exact intr-un colt. A bulit ecranul care era si cu touch, laptop nou de cateva luni. A plans de numa', i-am zis ca sanatosi sa fim, asta e, se intampla. Bine ca nu si-a rupt mana. Are idee cineva, se poate schimba doar ecranul? Daca da, se merita ca pret?

Mai am doua zile si intru in concediu. Am vorbit cu seful mare, unul din proprietarii firmei si mi-a zis ca nimeni nu a rezistat mai mult de 3 saptamani pe postul meu, ca am multa  rabdare.  [batcap]  Prin urmare mi-a aprobat concediul. Sefului meu direct si bulgaroaicei care imi face zile amare acolo, nu le-a aprobat.  [fri] Evident, cei doi considera ca e vina mea, nu ca ei au o problema cu patronul, veche de ani de zile. Iar eu sunt prinsa la mijloc si folosita ca arma intre ei. Sper sa rezist si sa nu mi se termine rabdarea. Macar pana mai prind experienta si-mi mai imbunatatesc germana.



#4
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.964 mesaje

Postat 28 iunie 2018 - 06:56

Buna dimineata, va aduc cafeaua. 

Didi  ma ia ameteala cand ma gandesc ca voi mai aveti scoala !  [smulgpar] Eu ma bucur de vacanta ca si Alexandra .  [:-)))]  [fri]

Normal ca a primit teme de vacanta, dar i-am spus la fel ca si anul trecut: e treaba ei cand si daca si le rezolva. Anul trecut le-a terminat in ultima zi de vacanta.  [:-)))]  Si ca sa nu leneveasca cu totul  [ph34r] i-am luat o profesoara de franceza, 1 ora/saptamana, vine acasa la noi. Alex e foarte incantata si a spus ca franceza i se pare mai eleganta decat engleza.  [nl]

Devo nu stiu cum e cu ecranul la laptop. Alex a crapat ecranul la tableta, dar am schimbat tableta cu totul ptr ca se stricase si ceva innauntru.  [fri] 

Ma rog, Alex a schimbat-o cu banii din pusculita ei ptr ca ea a stricat-o. Bad parents !  [:I]  

Bravo ptr concediu. Asa este, rezista pana poti gasi ceva mai bun. Ma bucur ca vezi luminita .  [:D]

Si eu vreau sa plec in CO in iulie si sper sa reusesc. 

Ma duc la treaba. O zi buna !  [flo2]


Editat de dana vio, 28 iunie 2018 - 06:59 .


#5
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.964 mesaje

Postat 28 iunie 2018 - 12:38

poezie17.jpg



#6
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 28 iunie 2018 - 17:50

Dana, 

 

nu numai ca suntem la școala, dar mai avem 1 luna. 

Tezele sunt pe rol. 



#7
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 28 iunie 2018 - 17:51

Dana, 

 

nu numai ca suntem la școala, dar mai avem 1 luna. 

Tezele sunt pe rol. 

 



#8
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 28 iunie 2018 - 17:56

Devo, 

depinde de spărtura . Mergi la un servici sa îți facă o evaluare. 

 

Eu am uitat ca am cablu Atașat și am stras de el in viteza, l- am scăpat și s- a spart . L- a lipit al meu sotz, dar nu e in parametri. 

 

cand copilul mare și- a spart ecranul de la telefon, l- a înlocuit tatsu cu unul noi. Telefonul era ok, ca vedeam ca ii intra mesajele pe whatapp. 

17€ a costat, venit cu tot cu șurubelnițe . Era și un video pe YouTube . 



#9
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.807 mesaje

Postat 29 iunie 2018 - 23:25

Dana  [flo2]

 

la noi e hot afara, mai degraba un ice coffee.

 

Am fost la petrecere la club la gimnastica. F.f. frumos a iesit, am avut mancare, torturi,(superb decorate), medalii, fetele au dansat, au premiat pe cei care sunt benevoli. Am facut cam 100 foto.

 

Didi, bine ca s-a terminat cu bine. Si noi cu tezele, dar luni e liber, ca se da bac-ul.

 

In week-end cumparaturi, iesiri cu prietenii si fotbal pe paine. [soricel]

 

 

Un week-end frumos    [flo2]    [flo2]



#10
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.964 mesaje

Postat 04 iulie 2018 - 09:33

Buna dimineata, a venit vara.  [fri] Nu ca ar fi chiar canicula, dar macar e soare. 

Mcoca, am citit ca ai sarbatorit-o pe Maya. La multi ani, multa sanatate si fericire !  [deziuata]

Ieri , in timp ce stateam in tribuna la bazin si ma faceam ca citesc  [ph34r] trageam cu ochiul la Alex la ora de inot. Alex povestea de zor cu un baiat mai mare, am aflat ca trece in clasa7. Inotau pana la capatul bazinului se opreau la povesti, veneau in celalat capat iar se opreau la povesti. Mai mult ei 2, cu restul nu prea aveau treaba. OMG.  [zirea]  [smulgpar]

Citesc Divina Adoratoare, Razbunarea zeilor - Christian Jacq dar e slabut, mu merita sa cumpar 2vol.  [batcap]

Va salut.  [flo2]

 

 




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -