Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Nod in papura de cuaternar


873 raspunsuri la acest subiect

#31
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 17:13

Eu tot la telefoane am ramas...pai Ioana mie mi spui de carcase antisoc, care mi am crapat tel nou nout?Vb de funie in casa spanzuratului, zau. si .

 

Pai mi-am amintit ca ai scris cand l-ai busit, de asta am zis. Carcasele alea fac telefonul

butucanos, dar mai bine pierzi la estetica si ramai cu telefonul intact, zic eu.



#32
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 17:19

Bună dimineața la subiect nou! Ioana, era bine și ”nod în prapură” :D, facem legătura cu meniurile de sărbători imediat. Încă n-am mutat toate angaralele pe telefonul nou, am nevoie de nanoSIM și trebuie să mă duc la o reprezentanță, cred. Deci și cu SIM-ul văd că sunt în cuaternar, se poartă nanoSIM de ceva mai mult timp. [:-)))] [:-)))] Am căutat de curiozitate cum se poate transforma un micro într-un nano și am găsit postări delicioase, de genul: ai nevoie de pix, riglă, planșetă solidă, clește, cutter de calitate, un șubler n-ar strica [:-)))] [:-)))] , șmirghel mai mare și șmirghel fin sau pilă de unghii. Oooook, nu-i de mine, e știut că eu am două mâini stângi (oricum nu intenționam să mă apuc de așa ceva).

 

Chiar ma pregateam sa iti zic ca il faci nano imediat cu o foarfeca.  [clo]

 



#33
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 17:21

Prapura nu e ceva ce se servește la inmormantari? Oh Marion, sa vezi ce delicioasa e Silvia la compunerile in romană :)). Traduce expresii din suedeza in romană, ii spun ca nu se potrivesc și nu înțelege de ce :).

 

Ala e prapur, si e un steag.

 

Prapura e peritoneul, din care se face drob la o adica.

 

Vad ca deja explicase Daniela. [flo]


Editat de Ioana_Pos, 09 decembrie 2017 - 17:36 .


#34
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 17:26

Era sa zic buna dimineata.....ce mai conteaza.....

Greu am scos fetele din asa azi la 11 ca aveam treaba.....acu` pe seara si-a invitat sotul meu niste amici si am facut fripturi si legume drept garnitura si mie mi-e o lene de ma doare.

 

Telefonul meu are baterie detasabila,iubi are din ala cu totul.Pe primul cu baterie cu totul l-a scapat in wc...am dat 200 ron sa-l reparam a[poi a cedat.ASta de acum nici nu stiu ce marc e....

Cata vreme am amplicatii pe el si vb telefon sa fie....am depasit etapa cand trebuia musai cel mai jmecher.....

Va pup,mai vin io.


Editat de eumada, 09 decembrie 2017 - 17:27 .


#35
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 17:35

Eu stau acum 20 de minute, intre proiect cu 5 pici de 10 ani, gratarit niste hering pentru pranz, si apoi sa ii duc la inot pe ai mei. Tare imi doresc o zi de stat!!!!

 

Cum e heringul ala?



#36
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 17:36

Chiar ma pregateam sa iti zic ca il faci nano imediat cu o foarfeca.  [clo]

 

Nepoată-mea a încercat cu foarfeca (primise la olandezi microSIM și ea avea nevoie de nanoSIM) și n-a mers :(. 



#37
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 17:55

Miha, scuze [flor]. Sper sa nu te mai cadorisesc cu o usa in nas, dar pentru orice eventualitate: eu ma duc inapoi cu back, apoi secte tot textul si il copiez si ma duc in pagina generala de 'un ochi rade'.

 

asa am făcut, dar nu mai era niciun mesaj :(. Eh, nu se întâmpla des :). Te iert  [flo2]



#38
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 18:10

am week-end de relaxare si de cautat cadouri (pe net, ca mi-e lene [:)] )

 

azi noapte iar am stat si-am citit pana pe la 6 diminteata, si inainte de pranz m-am trezit, ca erau colindatori cu "capra" pe strada, si fac un zgomoooot....

 

asa c-am spalat 2 masini, am facut un pic de curatenie, cumparaturi - unde i-am amenintat cu ANPC-ul si-a functionat [:)] (cine ma citeste pe FB stie de saptamana trecuta: minunatii mei de la shop&go s-au gandit sa vanda fresh-ul de portocale numai cu tigari Dunhil [bang]  saptamana trecuta eram prea grabita si-am trecut peste asta, dar acum m-am uitat cu atentie: desi fresh-ul nu avea pret la raft, avea pretul si codul de bare pe eticheta, si niciun anunt ca se vinde conditionat - asta aflai numai la casa. le-am zambit dulce si le-am pomenit de ANPC. no, s-a putut si fara Dunhil), am facut o baie, m-am manichiurat (adica am dat cu oja normala peste aia semi, ca abia peste vreo saptamana mi-o schimb), m-am epilat, si, dupa cum ziceam, acum caut cadouri pe net. am gasit niste chestii simpatice pe site-ul alora cu mesajul haios - smuff il cheama.



#39
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 18:28

 minunatii mei de la shop&go s-au gandit sa vanda fresh-ul de portocale numai cu tigari Dunhil [bang]  saptamana trecuta eram prea grabita si-am trecut peste asta, dar acum m-am uitat cu atentie: desi fresh-ul nu avea pret la raft, avea pretul si codul de bare pe eticheta, si niciun anunt ca se vinde conditionat - asta aflai numai la casa. le-am zambit dulce si le-am pomenit de ANPC. no, s-a putut si fara Dunhil)

 

Hahahaha, Mianna, s-or fi gândit că e prea sănătos freshul așa singur  [:-)))]  [:-)))]

 

Mai normal era invers, dacă vrei un pachet de țigări, ia să cumperi dumneata automat și ceva sănătos, niște anti-oxidanți, o omega 7, niște lăptișor de matcă, ceva  [:D] .



#40
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 18:54

Daniela, merci pt reteta, data viitoare, acum am facut praz cu ciuperci la cuptor, un fel de budinca. Nici nu am gustat o ca am fugit la inot.

 

Sunt bucuroasa ca am internet mobil ( fara wifi) gratis 2 luni. Acu tre sa mi iau Samsungul ala de care tot scriu de 2 capitole...

 

V am zis ca a avut fi miu spectacol de Craciun la scoala si nu s a vazut deloc pe scena, avand in fatza lui copii la fel de inalti ( el e inaltut si l plaseaza mereu pe randul din spate, ok, dar pune i in fatza pe cei scunzi!)Noi eram obisnuiti cu el vedeta, la gradi, aici s a pierdut in peisaj. Am ramas cu gust amar.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -