Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


909 raspunsuri la acest subiect

#21
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 18:32

Concluzia mea (dupa ce am privit pozele alea) este e ca doarme oriunde se asorteaza cu asternutul/patura. Daca ii dai ceva gri, e perfect [:-)))] .



#22
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 18:49

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Si patul lui e gri, dar dor la exterior.

... sa-l intorc eu pe dos sa vad daca-i place...



#23
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 19:17

Pepco, cum adică ”dacă nu are un spațiu închis”? 

 

usa bucatariei inchisa, de ex. sau usa baii.

 

saaauuu... o cutie, ca o cusca.

 

nu toate pisicile accepta, insa.



#24
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 19:22

Oh, n-aș închide o pisică (sau un câine) într-o cușcă doar ca să pot să dorm... Ok, le lași într-o cameră cu tot ce le trebuie alături, dar nu le închizi în cușcă.



#25
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.665 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 20:35

usa bucatariei inchisa, de ex. sau usa baii.

 

saaauuu... o cutie, ca o cusca.

 

nu toate pisicile accepta, insa.

Noi avem un motan care deschide toate usile din casa. Sare pe clanta pana le deschide. Inca nu a invatat sa le si inchida un urma lui  (ne-am trezit intr-o dimineata pe la 4 ca 'ne tragea curentul', plecase afara si usa spre curte era 1/4 deschisa). 



#26
selina-d

selina-d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 22:33

Am si eu o intrebare la cunoscatoarele de pisici - eram si eu gata gata sa iau un pui de pisica chiar din rasa asta cum are Mianda, foarte dragalas. M-au oprit niste prietene care spuneau ca daca iau un pui de pisica singur va fi foarte nefericit cat va sta singur in casa, ca are nevoie de companie, cel mai bine ar fi sa il iau cu un frate sau o sora, sa se joace impreuna ca altfel imi distruge casa...

 

Am ramas ca ma mai gandesc si studiez problema, dar poate ma sfatuiti cum ar fi mai bine.

 

Si inca un ghimpe mai am. Mama mea, care de altfel nu suporta animale in casa a incercat sa ma convinga ca poate ii fac rau unuia din copii care e alergic (la praf, acarieni si cateva feluri de polen) ca ii accentuez alergiile. El s-a mai jucat cu pisici si nu am observat sa aiba probleme. Exista oare teste de alergie si pentru asa ceva?

 

Multumesc  [flo2]



#27
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 22:48

Am si eu o intrebare la cunoscatoarele de pisici - eram si eu gata gata sa iau un pui de pisica chiar din rasa asta cum are Mianda, foarte dragalas. M-au oprit niste prietene care spuneau ca daca iau un pui de pisica singur va fi foarte nefericit cat va sta singur in casa, ca are nevoie de companie, cel mai bine ar fi sa il iau cu un frate sau o sora, sa se joace impreuna ca altfel imi distruge casa...

 

Am ramas ca ma mai gandesc si studiez problema, dar poate ma sfatuiti cum ar fi mai bine.

 

Si inca un ghimpe mai am. Mama mea, care de altfel nu suporta animale in casa a incercat sa ma convinga ca poate ii fac rau unuia din copii care e alergic (la praf, acarieni si cateva feluri de polen) ca ii accentuez alergiile. El s-a mai jucat cu pisici si nu am observat sa aiba probleme. Exista oare teste de alergie si pentru asa ceva?

 

Multumesc  [flo2]

 

EU am o pisica cam la fel, e British short hair ? Si e sigura cit șint eu plecata la serviciu. De obicei doarme toată ziua, observ asta în weekend cind șint acasă.  De sculat se scoala cu noaptea în cap indiferent ca simbata sau miercuri  [soricel] . Ne jucam și ne pupam seara . Nu știu dacă i-ar plăcea un frățior,  m-am întrebat de multe ori dar nu mi-a răspuns  [clo] . Am decis ca nu voi lua o a doua pisica. 

 

De dormit doarme unde vrea ea, ziua în patul meu, noapte în pomul ei pisicesc. Pe covor, canapea, la geam pe pervaz, în cada. Am avut și eu o căsuța cum a pus cineva mai înainte,  nu i-a dat nici o atenție. 



#28
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 22:51

Și legat de alergii, eu una n-am probleme dar doamna de unde am cumpărat-o susținea ca rasa asta e foarte potrivita pentru persoanele alergice însă n-am aprofundat subiectul ca nu m-a interesat. Poate merita sa citești despre asta mai mult în internet. Legat de blanita pot sa spun ca lasă foarte, foarte mult par.



#29
selina-d

selina-d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 23:07

Multumesc, Alicia.

 

Da bineinteles ca si eu sunt peste zi la servici si copiii la scoala si suntem plecati cam 10-11 ore de acasa. Mai vin cateodata copiii mai repede, dar nu e in fiecare zi. Ma gandesc si eu cum sa fac sa impac pe toata lumea si sa nu cumva sa chinui noul membru al familiei.



#30
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 23:15

A mea e rusească albastra și lasă puțin par, plus nu deranjează pe cei cu alergii și astma. Fiu-miu are astma și alergii și e foarte ok. Vara-miu care tot o rusească are și e foarte alergic, N-a avut probleme. 

 

Daca ar fi sa iei 2 , sa ii iei o data, nu pe ring, căci primul o sa se simtă detronat cind apare al doilea. Eu știu ca pisicile sunt solitare și nu le place sa împartă atenția stăpânului cu altcineva. Al meu e fericit de unul singur, nu i-as lua companiei. Asta e al meu, tot gri :)

Miniaturi atasate

  • IMG_0007.JPG

Editat de Letitia1, 16 noiembrie 2017 - 23:16 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -