Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Imed -Sibiu


1593 raspunsuri la acest subiect

#1331
Camyu26

Camyu26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 11 aprilie 2019 - 19:13

Camy imi pare rau ca nu ai reusit nici luna asta...tratezi infectia si luna viitoare incerci din nou...nu ne dam batute asa usor. Goodlife ma bucur pentru tine, sa fie lipicios si sa vi cu beta mare... Eu astept sa imi vina menstruatia in cateva zile sa vedem daca voi apuca sa fac transferul ca ar pica chiar in zilele de dupa Pasti si probabil intra si dl dr in concediu...

 

Multumesc mult, lorryLorena! Nu ma las așa ușor, încă mai am de luptat. Mult succes pe când vei face transferul! :*


Editat de Camyu26, 11 aprilie 2019 - 19:14 .


#1332
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 12 aprilie 2019 - 22:10

Stiti cumva daca dr Ispasoiu e la clinica in perioada asta? I-am trimis inca de duminica mail cu rezultate la analize, am revenit cu mail ieri, dar tot nu mi-a raspuns.  [smulgpar]



#1333
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 13 aprilie 2019 - 16:15

Doa

 

Gata, l-am transferat pe micuț. Doamne Ajuta sa rămân 9 luni in burtica.  [il]

Cred ca pe dr nici nu l-a interesat progesteronul și nici nu mi-a mai facut eco sa imi masoare endometru  [fal]  Dr Chicea are alt stil fata de dr Ispasoiu. Daca bebe o sa vrea sa ramana o sa ramana   [bib]  Ieri dimineața am făcut diaree de emotii  [ups]  Mi-am luat concediu sa m-a relaxez si sa m-a plimb. 

 

Doamne ajuta, GoodLife sa fie lipicios si sanatos!

 

Eu cand am facut transferul (cu embrioni proaspeti) nu am stiut cand si daca mi-a masurat endometrul, dar pe urma mi-a spus Biuta sa ma uit pe raportul de transfer si undeva mai in josul paginii scrie ce calitate a avut embrionul si cat e endometrul

 

Eu zic sa nu iti faci griji, ca am auzit tot felul de valori de endometru si au fost cu succes, chiar daca in teorie valoarea nu era in interval

 

Cum ai zis si tu, daca vrea bebe sa ramana, ramane! 

 

Iei ceva ovule de progesteron?

 

Relaxare pe cat se poate! Sa ne auzim cu vesti bune!



#1334
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 13 aprilie 2019 - 16:21

Eu din pacate am facut marti o infectie urinara :(( Am facut ieri analizele la urina si doar sumarul de urina mi-a venit deocamdata cu leucocitele marite si muulte bacterii. Azi primesc si urocultura sa vad cu ce am reusit sa ma infectez. 

Cred ca am nevoie de timp sa ma reechilibrez emotional si o sa iau o pauza mai lunga de la transfer. Deja e a treia incercare si am senzatia ca parca nu trebuie sa fac transferul deocamdata. Nici nu stiu cand sa mai incerc.

 

Mult succes si noroc tuturor! pupici 

Cami, imi pare rau ca s-a nimerit asa... Si eu am fost in delegatie si am stat la hotel si chiar ma gandeam ca poate "culeg" ceva de pe undeva ...

 

O sa-ti prinda bine o mica pauza, eventual un weekend petrecut doar voi doi undeva :)

 

Stiu ca e greu cu rabdarea... tin pumnii!



#1335
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 13 aprilie 2019 - 16:24

Stiti cumva daca dr Ispasoiu e la clinica in perioada asta? I-am trimis inca de duminica mail cu rezultate la analize, am revenit cu mail ieri, dar tot nu mi-a raspuns.  [smulgpar]

 

Presupun ca a fost pe la clinica, daca Goodlife a facut transferul. Poate s-a ratacit mailul, am mai patit-o si eu cu mailurile, chiar si cu clienti :)) 

 

Eu zic ca daca nu raspunde pana marti, sa suni la clinica si sa intrebi la receptie, ca fetele vorbesc cu domnul doctor si te suna inapoi :)



#1336
Camyu26

Camyu26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 14 aprilie 2019 - 16:23

Cami, imi pare rau ca s-a nimerit asa... Si eu am fost in delegatie si am stat la hotel si chiar ma gandeam ca poate "culeg" ceva de pe undeva ... O sa-ti prinda bine o mica pauza, eventual un weekend petrecut doar voi doi undeva :) Stiu ca e greu cu rabdarea... tin pumnii!

 

Multumesc mult, Maria! :* 

Deja m-am calit in ceea ce privește răbdarea :)) 

Singurul meu obiectiv de acum înainte va fi sa fiu sănătoasă și apoi o sa vina și transferul. Cine știe ce scop au toate obstacolele astea. Încerc sa nu mai îmi fac planuri și sa iau lucrurile așa cum vin, poate așa o sa fie mai bine. Pupici 



#1337
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 17 aprilie 2019 - 10:34

Stiti cumva daca dr Ispasoiu e la clinica in perioada asta? I-am trimis inca de duminica mail cu rezultate la analize, am revenit cu mail ieri, dar tot nu mi-a raspuns.  [smulgpar]

 

Adriana, ti-a raspuns domnul doctor?



#1338
llorrylorena

llorrylorena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 17 aprilie 2019 - 18:01

Buna fetelor...cam liniste pe aici?

Goodlife ceva vesti?

Am o intrebare, stiti cumva programul de sarbatori al dr Ispasoiu?



#1339
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 18 aprilie 2019 - 07:41

Buna fetelor...cam liniste pe aici?

Goodlife ceva vesti?

Am o intrebare, stiti cumva programul de sarbatori al dr Ispasoiu?

Salut! Tare greu au trecut zilele după transfer dar am rezistat eroic. Mâine este ziua cea mare [fri]  [fri] Am emoții, azi noapte am avut un coșmar ca mi-a ieșit beta negativ, m-am trezit toată transpirată Doamne Ajuta ca mâine sa fie total opusul visului! 

Am ușoare dureri de burta, așa ca o tensiune și am impresia ca îmi curg mai tare ovulele fata de primele zile. Nu am avut nicio sângerare de dinatie sau ceva de genul asta. Dar oricum fiecare corp reacționează diferit.

 

Chiar nu știu ce program au de sărbători. Suna la clinica și întreabă.  [:)]



#1340
llorrylorena

llorrylorena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 18 aprilie 2019 - 10:22

Succes maine...iti tin pumnii stransi!!!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -