Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2018

sarcian aprilie 2018

80 raspunsuri la acest subiect

#41
Aneliss

Aneliss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 03 noiembrie 2017 - 18:13

Nici eu nu am aflat sexul. La sarcina asta in schimb am fost foarte norocoasa, fara grețuri sau alte simptome. In schimb m-am confruntat cu o sângerare masivă la 10 săptămâni care din fericire s-a terminat cu bine. Sarcini ușoare va doresc!



#42
Cata02

Cata02

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 04 noiembrie 2017 - 11:54

Buna fetelor, sunt Catalina din Bucuresti, cu o sarcina de 15 saptamani, dpn 29 aprilie momentan. Pana acum totul a decurs f bine, fara greturi, ameteli. Cu toate astea sunt f stresata sa fie bebe bine pana la final. Anul trecut am avut o sarcina oprita

din evolutie la 9 sapt. Nu stim motivul, am facut teste de trombofilie, dar au iesit ok.

Sarcina usoara va doresc!



#43
elaana

elaana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 04 noiembrie 2017 - 17:18

Da, cam slabuta activitatea....hehehe vremea e de vina [umbrel] . Sa sparg un pic ploaia.Azi am 16 sapt si 2 zile, pe bebe am inceput sa-l simt de o saptamana aproape zilnic, simt mici lovituri in diferite parti ale burtii .La 12 saptamani la morfo mi-au zis ca e baiat, sotul meu inca mai spera ca va fi fata, suntem bucurosi indiferent de sex, desi nu inteleg daca abia pe la 14 sapt. se formeaza organele sexuale, cum pot vedea la 12 sapt.? [batcap]

Desi am 40 de ani, dublu test mi-a iesit bine, zice dr., ceva gen 1:1600 risc scazut, de aceea a considerat ca nu are rost sa mai fac si triplu test.

Mi-a zis la morfo ca copilul are capul mai mare decat corpul, si pe asta poate s-a bazat cand a zis ca e baiat.

La voi cum e? Ati aflat sexul copilasilor? Abia in decembrie sunt programata la morfo II ,si voi afla cu siguranta.


Editat de elaana, 04 noiembrie 2017 - 17:19 .


#44
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 05 noiembrie 2017 - 08:12

Neata! E abia 8 și. Mai e.și duminica aveam.on plan sa.dorm.muuuult și m.am trezit la 7. 

La ultima sarcina am.cunoscut fete.minunate, avem.un grup.pe fb și vorbim muuuult zilnic iar copiii au 1,7 ani. Deci vorbim de peste 2 ani. 

Mâine împlinesc 13 săptămâni n.am mai ajuns la dr trebuie neapărat dar e f o up ata n.am găsit. Niciun loc.liber.  Cred ca mă duc  peste ea fără programare. Noi suntem ff curioși de sexul.copilului, după. 2 fete ar fi incredibil sa avem a 3 a fata sau primul băiat.  Deci suntem extaziați oricum ar fi


#45
Cata02

Cata02

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 05 noiembrie 2017 - 09:03

Eu am aflat sexul pentru ca am facut un test genetic tip NIPT si o sa avem fetita :). Parca am simtit, dar m-am orientat si dupa bataile inimii din timpul ecografiilor. Am citit ca fetitele ar avea bataile inimii mai mari fata de baieti.



#46
Cata02

Cata02

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 05 noiembrie 2017 - 09:09

Voiam sa va intreb, pe voi va mai incap pantalonii? :) V-ati luat deja modele pt gravide? Pe mine ma strang, cel putin in a 2 a parte a zilei trebuie sa ma desfac la nasture sub birou :))), desi am luat doar 1kg pana acum.



#47
allsg12

allsg12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 06 noiembrie 2017 - 10:49

Neata, fetelor! Ma bucur sa vad un pic de activitate, mie nu știu de ce, dar nu imi apăreau ultimele voastre comentarii.

Noi avem aproape 18 săptămâni și bebe este fetiță! (Am aflat sexul de la testul harmony). De greturi am scăpat de aproape o luna, însă nu am scăpat de oboseala si dureri de cap, plus ca durerile de ligament rotund sunt f supărătoare. La prima sarcina imi aduc aminte ca au inceput sa ma supere mai tarziu aceste dureri. Deja imi este greu si sa ma mut de pe o parte pe alta seara in pat, simt înțepături și presiune. Mai pateste cineva așa?

Mișcări am început si eu sa simt, cam de prin sapt 15, sporadic, însă in ultima saptamana au inceput sa fie mai consistente.

Catalina: eu deja mi-am cumpărat colanti de gravide, nu mai pot încheia nasturii la nicio pereche de blugi :)). Deși în afara de burtica nu ne-am îngrășat deloc.



#48
Corina_Co

Corina_Co
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 noiembrie 2017 - 10:50

Buna,

 

Sunt Corina din Bucuresti si sunt insarcinata in 16 saptamani. Si noi am aflat sexul de la 12 saptamani, ne-a spus medicul de la morfologie ca este fetita :). Maine mai avem programata o ecografie, speram ca acum medicul nostru sa poate vedea si ceva intre picioruse,  sa ne confirme acelasi lucru.



#49
allsg12

allsg12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 06 noiembrie 2017 - 10:55

Am uitat sa va întreb...mai simte cineva contractii false atât de devreme? La mine au inceput de pe la 16 saptamani. Nu știu dacă este din cauza placentei, care la ultimul control era f jos inserată...oricum peste 2 zile merg la dr si il voi intreba, însă nu pot sa nu ma ingrijorez...



#50
allsg12

allsg12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 06 noiembrie 2017 - 10:59

Da, cam slabuta activitatea....hehehe vremea e de vina [umbrel] . Sa sparg un pic ploaia.Azi am 16 sapt si 2 zile, pe bebe am inceput sa-l simt de o saptamana aproape zilnic, simt mici lovituri in diferite parti ale burtii .La 12 saptamani la morfo mi-au zis ca e baiat, sotul meu inca mai spera ca va fi fata, suntem bucurosi indiferent de sex, desi nu inteleg daca abia pe la 14 sapt. se formeaza organele sexuale, cum pot vedea la 12 sapt.? [batcap] Desi am 40 de ani, dublu test mi-a iesit bine, zice dr., ceva gen 1:1600 risc scazut, de aceea a considerat ca nu are rost sa mai fac si triplu test. Mi-a zis la morfo ca copilul are capul mai mare decat corpul, si pe asta poate s-a bazat cand a zis ca e baiat. La voi cum e? Ati aflat sexul copilasilor? Abia in decembrie sunt programata la morfo II ,si voi afla cu siguranta.

 

Elana, mie la prima sarcina Mi-au spus de la 12 saptamani ca este băiețel si asa a fost, plus ca si eu am putut vedea asta la eco. Deja este vizibil sexul in acest stadiu, acum depinde de bebe dacă vrea să stea la eco sau nu. Oricum, cred ca in cazul unui băiețel este mult mai evident, ca se vede clar ca apare ceva acolo între picioruse:))




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -