Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


930 raspunsuri la acest subiect

#851
viovioleta

viovioleta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 24 noiembrie 2018 - 21:11

Bună fetelor Din păcate povestea mea este grea  2 FIV nereușite la Medpark Chișinău,  va tot urmăresc mesajele dar nu prea am avut curaj să scriu, acum trebuie să mă îndrept spre o altă clinică in afară,  dacă îmi puteți da câteva sfaturi..



#852
viovioleta

viovioleta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 24 noiembrie 2018 - 21:17

Buna, fetele! Si eu intru aici mereu si imi pare rau ca nu prea se mai posteaza! sper ca motivul este lipsa de timp din cauza picilor :) Felicitari Erica, iti multumim ca ne-ai impartasit reusita ta! Cat despre mine sunt bucuroasa sa va spun ca aproape am reusit. Spun aproape pt ca mai sunt pasi de facut, insa suntem optimisti. Se pare ca al treilea transfer a fost norocos, am 7 saptamani de sarcina si am auzit o inimioara voinica. va salut pe toate si va multumesc pentru ca asa cum spune Erica, am invatat multe de la voi. [:X] pupici!
Bună, unde ai făcut transferul????Două nereușite am și eu, al treilea FIV O sa il fac in primăvară, trebuie să îmi revin atât fizic cât și financiar, acum caut, intreb, nu știu unde încă, aștept sfaturile voastre..

Editat de viovioleta, 24 noiembrie 2018 - 21:20 .


#853
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 24 noiembrie 2018 - 21:34

buna, am mers in Cehia la IVF Clinic din orasul Olomouc. este “sora mai mica” a clinicii Reprofit. 

medic Machac Stephan.



#854
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 24 noiembrie 2018 - 22:10

VioVioleta, noi tocmai ne-am intors din Turcia, mai avem cateva zile pana la beta. Medicul nostru este Tayfun Bagis de la clinica Acibadem si pot spune ca am fost foarte multumiti, atat de el, cat si de intregul personal. 



#855
viovioleta

viovioleta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 25 noiembrie 2018 - 08:37

Care este procedura in Cehia?? Cum te-ai înțeles cu ei??Dacă mă poți ajuta cu mai multe detalii,  ți-aș fi veșnic recunoscătoare sincer nu știu încotro să o iau...acum după al doilea eșec sunt total dezamăgită...



#856
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 25 noiembrie 2018 - 10:10

in prima faza am trimis pe mail analizele relevante si o scurta poveste a fiv ului din tara. apoi am stabilit cu ei o consultatie pe skype. mi-au facut schema de tratament urmand ca eu sa fac monitorizarile aici si sa le trimit rezultatele. asa am facut iar spre cehia am plecat inainte cu 3 sau 4 zile de punctie si am stat pana dupa transfer, adica am stat cam 10 zile.

comunicarea in engleza atat cu coordonatoarea cat si cu medicul.  

eu am mers la ei pt laborator si la mine s-a vazut diferenta. in tara am obtinut un singur transfer, acolo pot face 8 in total. sper sa nu fie cazul insa si cel de acum sa fie norocos. daca mai ai intrebari, iti raspund cu drag! 



#857
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 26 noiembrie 2018 - 11:34

Multumesc, Motisor! Sper sa aranjezi cu bine cuibul pentru puiutii tai si sa ramana acolo 9 luni!

Aura, multumesc si felicitari si tie! Sarcina usoara sa ai si la termen!
Velvet, te rog din suflet sa ma ierti, ultima mea intentie a fost sa te ranesc. Am sperat, asa cum se spune, ca timpul vindeca ranile, poate nu complet, dar macar le cicatrizeaza, am sperat ca iti refaci viata alaturi de cineva care te merita si ca apoi veti avea si puiuti impreuna.
Stiu ca ti-a ramas inima la embrionii pe care ii ai, insa, parerea mea (nesolicitata, pentru care te rog sa ma ierti) este ca, prin acesti embrioni (posibili copii) ramai legata de nemernicul care te-a ranit atat de profund, iar legatura aceasta iti provoaca o suferinta continua.
Multumesc frumos pentru urari, esti o draguta daca ai avut puterea sa ma feliciti in loc sa ma injuri, daca te-am suparat  [:X]  [flo2] .
Alina, ti-a spus bine Aura. Nici eu nu am avut niciun simptom, singura certitudine a fost beta. Multa bafta si sa primesti vesti bune!


#858
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 26 noiembrie 2018 - 12:44

Erika cum sa te injur? nu,nu m-ai suparat deloc  [pup]  eu n-am uitat ca am puii,nu uit nicio secunda si mai rabufnesc.nu pot nici merge dupa ei,nici renunta la ei.de aici durerea maxima...nu,nu mi-am refacut viata alaturi de altcineva,nici macar n-am vrut asta...ci doar distractii.nu mai am incredere in nimeni! daca vreodata va aparea cineva,voi sti...pt copil,pt mine e tarziu.te pup,numai bine!  [cupisi]



#859
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 27 noiembrie 2018 - 12:15

Buna fetelor! Ieri, in ziua a 7-a de la transfer cu blasto, am avut o mica mica scurgere rozalie, iar medicul m-a trimis la beta. Rezultatul este 21.2, mi se pare cam mic. El mi-a spus ca este foarte important ca maine sa se dubleze. Credeti ca am vreo sansa, ca nu mai pot pana maine? Astazi am facut si un test de sarcina, iese pozitiv, insa cu a doua linia cam pala.



#860
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 27 noiembrie 2018 - 13:21

da, sunt cazuri de beta mica la inceput care creste frumos. multa bafta!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -