Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


930 raspunsuri la acest subiect

#731
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 28 ianuarie 2018 - 19:07

Licorice,

 

eu am facut testul  ERA exact acum 1 an, am descoperit ca am nevoie de inca 12 ore de progesteron, endometrul fiind pre-receptiv.Am sperat ca acest test va face diferenta, dar nu a fost asa.

 

M-a costat 1100 euro la care se adauga tratamentul ce simuleaza un transfer de embrioni congelati. Practic te pregatesti ca la un FET dar fara finalizare.

 

Daca vrei il poti face pt linistea ta, dar nu te astepta la minuni.


Editat de Hatice, 28 ianuarie 2018 - 20:16 .


#732
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 28 ianuarie 2018 - 20:38

Hatice, sultana mea draga!!! Esti demna de toata admiratia. Cata putere, rabdare si dorinta in aceasta lupta... Te imbratisez si sper ca in curand sa te citesc cu vesti bune!



#733
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 29 ianuarie 2018 - 10:25

Neatza fetelor, nu am mai scris demult, cu toate ca va citesc si urmaresc in continuare.

Felicitari celor ce au reusit si isi tin bebei in brate.

Noi nu am mai facut nimic si nici nu mai imi vine sa ma apuc sa fac din nou analizele sa vad dc putem sa facem ceva la cehi sau o lasam balta de tot.

De vreo doua cicluri e cam ciudat....in luna decembrie mi-a intarziat 2 zile de am zis gata....la mine fiind ceas. Dar degeaba m am entuziasmat....ca nesimtitu a venit in ziua in care am facut testul de sarcina care bineinteles ca era negativ

Acu vad ca de vreo 4 zile nimic....simptomele sunt...durerea de spate, de burta transpiratiile nocturne...dar nimic. Nu imi vine sa ma duc sa cumpar iar test asa ca stau si astept. Imi e totusi sa nu cumva sa fie inceput de menopauza sa ma apuce alte alea....

Va pup pe toate si astept vesti bune de la voi. Oricare mai spunteti in focuri multa bafta si sa ajungeti sa vi se indeplineasca visul.



#734
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 29 ianuarie 2018 - 19:29

Vreau_bebel te pup! nu sunt o sultana ci o biata cadana ..iti dai seama sultana sterila..

 

Am ajuns sa incerc cate in luna si in stele, din pacate tot nu am gasit un medic sa vrea sa ma ajute, sa caute ce am, cum de toate analizele si eco sunt perfecte dar fara rezultat..

 

Cehii nici macar nu au vb cu mine dupa esecul nr 3 la clinica lor..gust amar mi-au lasat

nici clinica unde am facut testul era nu a reactionat..

 

Asa e in afaceri!

 

SIncer nu mai cred nici eu ca voi reusi..dar un lucru mai am de incercat asa, ca mintea mea sa fie impacata.


Editat de Hatice, 29 ianuarie 2018 - 19:35 .


#735
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 29 ianuarie 2018 - 20:49

Hatice, poti sa-mi spui te rog la ce clinica ai fost in Cehia? Si mai eram curioasa daca la vreunul din transferurile tale ai avut implantare? Te intreb pt ca urmeaza sa fac fiv 2 in Cehia, si mi-e frica de mor. Dar ma "bucura" oarecum ca am avut implantare la unicul transfer pe care l-am facut. Multumesc si sper ca intrebarile mele nu te deranjeaza...



#736
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 29 ianuarie 2018 - 21:02

La Reprofit. La primul am avut beta 40, singurul beta pozitiv dar in 48h a scazut si nu, nu facusem ovitrel sau pregnil.

 

Asa ca nu as putea sa o numesc implantare, toate cele 8 incercari ale mele nu au fost cu implantare reala, asa ca sansele tale sunt altele. Succes!



#737
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 29 ianuarie 2018 - 21:17

Offf...si beta mea a fost 40 cea mai mare...deci nu pot spune nici eu ca am avut decat o incercare de implantare. Eu o sa merg la Olomouc, la dr Stepan Machac...sunt tare speriata...dar merg cu speranta inainte. Multumesc, si tie iti urez succes! Esti f puternica! 



#738
clemence

clemence

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 03 februarie 2018 - 17:19

Buna dragele mele,

 

Nu am mai scris de ceva timp, dar sunt cu gandul la voi. 

Va scriu acum  sa va dau vesti bune... acum doua saptamani s-a nascut bebelusa mea.

Abia acum pot spune cu adevarat ca am reusit, desi inca nu imi vine sa cred ca mi s-a intamplat  mie  minunea asta. Va doresc si voua din tot sufletul meu sa ajungeti aici. 

 

Va pup pe toate si va doresc sa reusiti!

Va tin pumnii fetelor care urmeaza sa inceapa procedurele (Aura, mult noroc! [flo2])

 

 



#739
clemence

clemence

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 03 februarie 2018 - 17:20

Buna dragele mele,

 

Nu am mai scris de ceva timp, dar sunt cu gandul la voi. 

Va scriu acum  sa va dau vesti bune... acum doua saptamani s-a nascut bebelusa mea.

Abia acum pot spune cu adevarat ca am reusit, desi inca nu imi vine sa cred ca mi s-a intamplat  mie  minunea asta. Va doresc si voua din tot sufletul meu sa ajungeti aici. 

 

Va pup pe toate si va doresc sa reusiti!

Va tin pumnii fetelor care urmeaza sa inceapa procedurele (Aura, mult noroc! [flo2])

 

 



#740
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 04 februarie 2018 - 09:27

Clemence,  [flor]

felicitari pentru ingeras! Doamne ajuta sa fie sanatoasa si sa-ti aduca numai bucurii!! Succes si din partea mea fetelor care fac sau urmeaza sa faca proceduri! Eu sunt cam speriata, dar am sperante...

va pup pe toate!! 

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -