Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Februarie 2018

sarcina gravida 2018

624 raspunsuri la acest subiect

#581
Missis

Missis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 04 martie 2018 - 18:45

Onici, nastere usoara  sigur nu mai ai mult nici tu! 



#582
Missis

Missis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 04 martie 2018 - 18:51

Voi cum va descurcati? Eu sunt cam epuizata! Mi se pare ca scade lactatia

 

Esti sigura ca ti-s scazut lactatia si nu e doar o impresie de a ta? Poate s-a reglat dupa cerere... Nu mai retin daca alaptezi exclusiv la san sau hranesti mixt? Daca mixt, cum faci : dai san si bagi diferenta lp sau o masa san, una lp,?

Fetele care au nascut mai devreme au trecut prin vreun puseu de crestere? Daca da, cum s-a manifestat?

 

 



#583
Onici

Onici
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 04 martie 2018 - 23:15

Onici, nastere usoara  sigur nu mai ai mult nici tu! 

Multumesc!Marti facem 41 de saptamani si tot atunci doc m-a chemat la spital pentru internare ,asta in cazul in care bebe nu decide sa iasa pana atunci .Vedem ce decizie luam cu privire la nastere.Am emotii mari si sper sa iau decizia corecta .



#584
Lore16

Lore16

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 05 martie 2018 - 16:59

Voi cum va descurcati? Eu sunt cam epuizata! Mi se pare ca scade lactatia

 

Bebitu meu doarme toata ziua iar cand il pun la san,adoarme din nou. Trebuie sa-l gadil mereu ca sa poata manca 20 de minute la un san si 20 la celalalt iar pt asta il tin cam o ora si jumatate la san.

Mamici voi cum stati cu alaptatul?



#585
Missis

Missis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 05 martie 2018 - 17:27

Bebitu meu doarme toata ziua iar cand il pun la san,adoarme din nou. Trebuie sa-l gadil mereu ca sa poata manca 20 de minute la un san si 20 la celalalt iar pt asta il tin cam o ora si jumatate la san. Mamici voi cum stati cu alaptatul?

 

Cam tot 2 ore sta la san /masa. Asta daca reusesc sa o pun in pat usoooooor dupa ce adoarme la san. Ca daca nu reusesc o iau de la capat cu alaptatul. Sau o las sa imi doarma in brate si eu o privesc ib timp ce doarme ca nu ma pot satura de ea. Sunt cheauna de cap. 



#586
Missis

Missis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 05 martie 2018 - 17:30

Hahaha nu stiu cum sunteti voi, dar eu in unele zile chiar uit sau nu apuc sa ma spal pe dinti. Omg! !! 



#587
Missis

Missis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 07 martie 2018 - 22:30

Rucsandra? Onici? Ati nascut? 



#588
Lore16

Lore16

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 15 martie 2018 - 23:20

Cred ca am nascut toate. Unde ne mutam sa vb despre colici,alaptat in continuu si bebe care doarme doar pe burtica noastra?

 

Mamici ce faceti,cum stati cu colicile? Noi avem aproape 3 saptamani si au aparut deja. Seara bebe plange mult si se strange cu piciorusele spre burtica. Ii dau Espumisan dar mare lucru nu face. Voi cum faceti in cazul in care bebe are colici?



#589
cornelia17

cornelia17

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 16 martie 2018 - 08:27

Esti sigura ca ti-s scazut lactatia si nu e doar o impresie de a ta? Poate s-a reglat dupa cerere... Nu mai retin daca alaptezi exclusiv la san sau hranesti mixt? Daca mixt, cum faci : dai san si bagi diferenta lp sau o masa san, una lp,? Fetele care au nascut mai devreme au trecut prin vreun puseu de crestere? Daca da, cum s-a manifestat?

Doar san. Am zile cand bebe plange de foame,o aud ca nu inghite nimic. Dar apoi imi revin. Noi avem 7 sapt luni. Am avut cred pusee de crestere. Supt in continuu,agitatie, somn putin si iar supt, plansete. Apoi o perioada mai calma putin.apoi iar asa.noi cu burtica avem probleme din ziua 2. Luam tot felul de siropele dar nu vred ca s a schimbat cevs. Mai nou luam nexium ca are reflux silentios. Si se linistise,acum iar agitatie. Si eu sunt cheauna, abia imi fac un dus, bebelina nu prea mai sta la altcinrva. Daca ma plimb cu ea prin casa se suprastimuleaza de la lumina, televizoare. Afara plange, in masina plange. Stau mult cu ea doar intr o camera. Parca o iau razna

 



#590
cornelia17

cornelia17

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 16 martie 2018 - 08:30

Si bebelina mea se tot lungeste. Imediat o trec pe 62. In prima luna a crescut 5 cm. S a nascut cu 50.





Etichetat si cu sarcina, gravida, 2018

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -