Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 7 voturi

Café Cortado en la playa


992 raspunsuri la acest subiect

#31
luxe

luxe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 00:03

Mon Dieu.....îmi ploua in gura.......



#32
Carolyne

Carolyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 539 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 04:34

Buna seara si din satucul meu,

 

Stimate doamne revin dupa ceva vreme, insa zic eu am lipsit motivat. O sa va spun pe scurt ca fii-mea s-a inscris la atletism (organizat de scoala)  in ultimele 2 luni de scoala (asta-i ultima saptamana de scoala, din weekendul asta incepe vacanta de vara  si apoi intra in clasa a 8 a pe 14 august).

Asta a insemnat ca eu am adus-o de la scoala de luni pana joi in fiecare saptamana. Avea antrenament si competitie cu alte scoli intre 5.30 si 7.30 pm sau chiar mai tarziu. Nu mai imi trebuie asa ceva. Ei i-a placut, dar era pur si simplu daramata seara, iar de lectii ce sa mai vorbesc... Ce chef de lectii sau randament sa mai aiba cand se trezea la 7am  si venea acasa la 7-8 pm? A pierdut si 2 lectii de patinaj, deoarece s-au suprapus cu atletismul.

 

In paralel a avut si show la patinaj (acum 2 saptamani) organizat de clubul unde merge ea. Aici am dus-o in weekenduri la antrenament. O data pe an clubul asta organizeaza acest show si incurajeaza pe toti patinatorii sa participe (nu este competitie, dar pregateste patinatorii cu ideea de competitie).

Ei fac grupe in functie de varsta si nivel de pregatire. Rochiile, costumele si toate accesoriile sunt facute pe comanda pentru fiecare patinator.

De la un anumit nivel in sus patinatorii pot avea solo (cred ca maxim 1-2 min) ceea ce inseamna ca trebuie sa platesti coregraf si lectie privata de patinaj. Fii-mea vrea si ea solo la anul:)

Anul asta show-ul s-a vrut un fel de trecere in revista a patinajului prin cele mai cunoscute  tari/zone geografice ale lumii. 

 

Toate grupurile de patinatori au fost costumate conform zonei georgrafice ce urma a fi reprezentata. Fii-mea a fost din grupul Hawaii (mentionez din ce-mi aduc aminte: Irlanda, Spania, Rusia, Franta, USA, Japonia, Brazilia, Hawaii, India, Australia,Canada, Austria, Mexic etc).

Cel mai de succes a fost grupul de fetite 3-5 ani ce au reprentat Brazilia. Erau niste ghemotoace de fetite, pline de volane si pampoane, muzica era foarte alerta ( o samba normal, ceva traditional) si astea mici care de- abia mergeau pe gheata, dar trimiteau bezele si-si miscau funduletul plin de volane. Au cules cele mai multe aplauze. 

Showul a durat 2 ore, si au avut rehearsal vineri seara, 2 showuri sambata si unul duminica. 

A fost o placere sa vezi asa feerie de costume, volane, paiete, strasuri, culori, muzica de buna calitate si mai ales zambetele fericite al patinatoarelor si ale parintilor si rudelor din tribuna ( au fost numai cativa patinatori baieti efectiv "rataciti", in rest numai fetite).

 

Sincere condoleante, Antmil pentru cele 2 bunici! Spor la construit terasa cea mare. Arata foarte bine!! 

 

La Multi Ani cu intarziere fetei Carolinei de Spania si a MCocai de Franta!! Coca mi-aduc aminte de poza postata anul trecut cu cea mica intr-o vie parca si niste ochelari fumurii...Era super cute!!

Deci sa va traiasca fetele si sa fie sanatoase, sa va aduca multe bucurii, iar trecerea prin adolescenta (cand va veni)  sa se lase cu cat mai putin par smuls :))

Tortul tau arata superb, dar vorba celorlalte fete... sa muncesc 2 -2.5 ore si apoi sa-l mancam in 5 minute imi da cu ... radical:))) Oricum nota 10 pentru tort !!!!!

 

Eu la job am vorbit azi cu cateva colege de prin spital si am hotarat sa facem un club al mamelor de adolescente unde sa ne ventilam amarul !!! 

Onor fii-mea: isi pune haine murdare in sertar amestecate cu cele curate (nu tot timpul) , hainele sunt cand stranse frumos cand sunt ghem, ciorapii desperecheati ma irita la culme... dar am mai trecut peste...

Apoi avem ton ridicat, imi ia din haine si, desi nu i se potrivesc la marime, la face ghem si le pune la ea in sertare, apoi eu ma minunez si ma intreb daca nu cumva m-am prostit si nu mai stiu unde imi pun hainele...

Barbatul zice ca am inceput sa uit, dar i-am aratat ca "uitatul" meu este in stransa legatura cu incapatanarea si comportamentul fiica-sii. Si copilul din dotare tot pe mine da vina daca ii verific hainele din sertare (cautandu-le pe ale mele). ca ce caut in camera ei si printre lucrurile ei??

 

Celelalte mamici mi-au confirmat ca si ale lor fac exact acelasi lucru...

Am momente cand ma apuca frustrarea si imi vine sa fug in lume...

Altfel invata bine, citeste, dar mai impinsa de la spate ( s-a apucat de Pe aripile vantului - ea a insistat), normal ca avem si perioade bune ...  miercuri dimineata ma duc la ceremonia de sfarsit de an sa vedem ce o fi facut:)

 

Nu exista comparatie cum eram noi, ce respect acordam noi parintilor, profesorilor... astea trebuie sterse din memorie si tinut pasul si adaptat cu societatea de azi... desi este infiorator de greu (uneori).

 

De vreo 2  saptamani mandra s-a purtat foarte frumos...Va pleca la sfarsitul lui Iunie in Europa cu socrii si nu o vom vedea pentru mai mult de-o luna! (chiar o luna jumate). Deci o sa ne fie tare tare dor de ea. Niciodata nu a fost asa departe de noi si pentru atat de mult timp. Va vizita Spania - Valencia, Austria - Viena si Romania unde planuiesc s-o duc la cateva castele si nu stiu ce-o mai fi prin Bucuresti in perioada aia.

 

Busterica a implinit 5 ani acum 2 zile si i-a cumparat ma-sa balon cu cifra 5 [:D] !! In fiecare an ii cumpar cu cifra din dotare si ii fac poza. Saracul este terifiat de balonul ala care-i sta deasupra capului. I-am dat tratattii, pupaturi cat cuprinde si l-am carat in pat, de unde a fugit imediat:)

 

Nu mai stiu daca am zis, dar ne-am reinnoit canapelele din living, am comandat material de data asta, pielea s-a dovedit o alegere nefericita pentru un catelus jucaus ca Buster... Astea le-am comandat cu memory foam, avem o canapea de 3 locuri si 2 fotolii individuale. Sunt maro foarte inchis.

 

Letitia am apucat sa citesc - daca-mi aduc aminte bine- c- ai visat ca ti-a fugit pisoiul in timpul unor constructii in casa - si te-ai trezit lac de transpiratie [:D]  [:D]  Tare de tot, dar cat adevar in ce ai visat tu acolo - ma refer strict la transpiratie !!! By the way, tare frumos ochiosul de la avatar:)

 

La noi urmeaza weekend lung (sambata - luni) si mergem cu o familie la casa lor de vacanta de langa granita cu Wisconsin. Vrem sa stam si peste noapte, il luam si pe Busterescu, ei il iau pe husky al lor si copiii aferenti:)

 

Eu va imbratisez pe toate si sper sa revin mai des. Cand o pleca copilul vin sa ma jelesc la voi aici. Mi-am facut planul ca ma duc la bazin cat mai des, citesc, si ma relaxez la maxim:)

Edit: succes la ouat gainilor lui Mik. Si vacanta placuta !

 

La mine la job am 3 colege din (7 femei) care fac tratamente de fertilitate pentru a ramane gravide. Este o adevarata competitie:) Radeam cu sefa ca daca raman toate 3 gravide in acelasi timp intra astia la idei ca o fi vreun virus la noi in office:))

 

Va doresc o saptamana cat mai buna tuturor [flo2]


Editat de Carolyne, 23 mai 2017 - 04:41 .


#33
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 09:11

Caro, bine ai revenit! Ce fata sportiva ai, bravo ei! Iti multumesc pt aprecierile la adresa Evei :). E un ghemotoc plin de personalitate cu deviza "eu vleau". Din defericire cel mai mult am de lucru cu tat-su care e gata sa sara din cutie de fiecare data.

Ma sperie tare ce citesc apropo de criza adolescentina. Si noi intram cu pasi repezi in adolescenta :(.

 

Mai tortul nu se face greu deloc, parol, parol.



#34
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 10:35

Carolina! M-am gindesc la tine de citeva zile, urma sa iti dau un semn pe privat si uite ca ai aparut! gind la gind cu bucurie! [pup]

 

Succes in continuare Veronicai, al meu nu mai are timp de nimic din cauza scolii, dar nu pot sa zic ca mi-=e dor de vremurile cind il caram pe la toate activitatile alea. 

 

Cit despre Veronica fiind plecata, lasa sa vezi cum va invatati si cu binele! [:-)))] Nu o sa-ti vina a crede ce bine e sa ai timp numai pentru tine si sot! 

 

Si cum, zici ca Busterica e nascut tot in mai, precum odorii mei? [:-)))] Mie imi place la nebunie luna asta! Nu e prea cald si ziua e lungaaaa si copacii infloriti! Super.

 

Sa va fie de bine canapelele! Uite ca eu am de piele si desi am mitza sint in stare impecabila (bine, citea mici zgirieturi insesizabile pe ici, pe colo). Sper ca v-ati luat si asigirare. Noi avem, daca facea vreo boacana, ne-o reparau sau inlocuiau gratuit.



#35
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 11:04

In materie de seriale, vreau sa va spun ca urmaresc Revenge. L-ati vazut? Da frate, fiecare serie are 22 de episoade si sint 4 serii!!! Uneori e cam static si actiunea se petrece mult indoors. Dar nu e rau. Insa mie mi-e dor de Dexter! Mi-a placut enorm serialul asta. 



#36
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 13:52

Hello fete !  [flo2]

Eu pe-aici, va citesc mereu, dar nu prea apuc sa va scriu. La serviciu sunt ocupata si agitata si acasa doar ocupata.  [:D]  [fri] Am avut niste sedinte in ultima vreme, de genul  [batcap]  [help]  [zirea]

Acasa, Alex s-a certat iar cu taica-su ptr telefon. De data asta suma este 30euro .  [fal] I-am spus, lui taica-su, ce sa faca. Eu ii luam cartela la prima abatere, el nu. Pai atunci, enerveaza-te. Eu sunt zen, n-am treaba ( m-am enervat destul cand i l-a cumparat [smulgpar] ). 

Eu si Alex citim impreuna Harry Potter.  [:D]  [pk] Impreuna ptr ca imi place mie la nebunie cartea asta. Citim cate 1pag pe rand si comentam, ne distram. Citeste si singura inainte, stie ca eu am citit cartile si nu-i problema, stiu ce s-a intamplat. Vine la masa cu cartea in brate.  [il]  Nu mai prea are teme, nu ca pana acum ar fi avut prea multe  [alcool] , asa ca o las sa citeasca. 

In week-end la noi a fost Noaptea Muzeelor, nu ne-am dus, ploua si mie imi era lene. Duminica dimineata Alex si prietena ei au fost cu colegii de la chitara la un eveniment si au cantat. Ele doua doar cu vocea si restul le-au acompaniat cu chitara. A fost foarte frumos, iar ele foarte emotionate. Si am imbracat-o pe Alex cu o ie noua superba si i-am impletit parul-rotund, asa in jurul capului, ii statea perfect. Nu-i place ia ca are nu stiu ce maneci, nu-i place parul. A stat bosumflata, cu jerseul pe ea sa nu i se vada ia  [fal] si atat s-a fatzait pana i s-a desfacut parul de tot. Zen-frate-cu-carul.  [soc] De la cati ani incepe adolescenta aia ?!  [soc]

A fost si un targ de carte la noi. I-am luat doar lui Alex ceva carti in engleza, mie nu mi-am luat nimic ptr ca erau foarte scumpe. Maine imi vine pachetul de la Libris, mult mai acceptabil. 

Mi-am comandat o gramada de tricouri de vara, am descoperit ca am doar negre. Si am 2 nunti la vara, imi caut intensiv rochii. Inca nici idee n-am. 

Urmaresc pe HBO Printesa alba si am vazut ca incepe Urzeala tronurilor chiar de la seria1. Poate de data asta reusesc sa-l vad, si cartile si serialul le-am abandonat cam la ep9. 

Acum ca am dat raportul complet  [flo2]  [:D] , va salut ! 

Mcoca tortul arata grozav ! Si La multi ani ptr Maya ! suna bine activitatile voastre.  [:)]

Si LA multi ani si ptr A de Spania  [:D]

Carolyne  [flo2] am ametit citind de activitatile voastre ! In Romania sub nici o forma nu se accepta antrenamente / concursuri la 5,30am.  [help]

Pa.  [flo2]  [flo2]

Scuzati excesul de emoticoane.  [:I]



#37
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 13:59

Dana, colega mea de suferinta. A mea ar fi facut un bot atat de mare ca ar fi fost imposibil sa o scoti afara din casa daca nu ii placea :).



#38
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 15:42

Urzeala tronurilor!  [:-)))]  [:-)))]

 

Scuze Dana, imi suna asa moldoveneste (de peste Prut), gen Galceava de pe cer (Star wars), lovitura de pedeapsa (penalty kick) si alte asemnea.

 

Apropo de asta, barbata-miu e fan mare GOT, pe mine nu m-au prins mostrii aia (ca are si un damf SF) si chiar a terminat de vazut de curind seria 6.



#39
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.704 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 17:33

In materie de seriale, vreau sa va spun ca urmaresc Revenge. L-ati vazut? Da frate, fiecare serie are 22 de episoade si sint 4 serii!!! Uneori e cam static si actiunea se petrece mult indoors. Dar nu e rau. Insa mie mi-e dor de Dexter! Mi-a placut enorm serialul asta. 

 

de serialul asta v-am tot  spus in in urma cu un an. ne-a placut f mult...de o luna am inceput sa  il vedem pt a 2-a oara.

 

dar cel mai mult noua ne-a placut prison break...

 

poate o sa incercam si noi dexter.



#40
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 21:00

Multumesc pentru sustinere, fetele...ma duc sa citesc din urma si revin. Inca sint cam in butoi...m-am cam dat peste cap cu toate dar imi revin eu la normal. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -