Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gravidute FIV-oase(83)


275 raspunsuri la acest subiect

#261
mia20

mia20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 312 mesaje

Postat 03 ianuarie 2018 - 10:16

Gravidutelor,cum.sunteti??noi Joi implinim 37 de sapt,intram.in 38 si am.stabilit ca data pt cezariana 12 ianuarie  [:)] nu ma.intrebati cum sunt ca inca am.impresia ca visez..bebelusul a facut 3 kg de acum.o sapt si se misca ff mult ,iar loviturile sunt intense! Am facut si cele 4 injectii pt maturarea plamanilor in caz ca vrea sa vina mai devreme dar eu sper sa fie cumintel! La eco n a.mai stat sa l.vedem! In alta ordine de idei,am.bagajul.facut ,Luni m.am.programat la.cosmetica si astept cu mare nerabdare sa treaca zilele... [flo2]



#262
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 06 ianuarie 2018 - 14:11

Bună, scuze in caz ca deranjează pe cineva, inca nu am bebe dar urmează al doilea enbriotransfer, vreau sa intreb daca mai este cineva cu tiroidita autoimuna si hipotiroidism si cu ce tratament ati reusit sa duceti sarcina pana la capăt? 



#263
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 10 ianuarie 2018 - 14:34

La multi ani, dragile mele, sa vi se indeplineasca toate dorintele in noul an!

Maru, te felicit si aici, sa va traiasca!

Lilica, eu am hipotiroidism, dar o forma mai usoara, nu e pe baza autoimuna, in sensul ca in afara de TSH crescut, restul analizelor tiroidiene sunt bune, iar la eco, tiroida are aspect normal. Deci, partea asta am rezolvat-o cu medicatie (Euthyrox). Am avut si prolactina crescuta si am luat Bromocriptine.

Pentru sarcina a fost nevoie de 4 FIV cu ICSI/PICSI, dar de data asta sper sa fie bine pana la capat (mai avem o luna pana la termen).

Va imbratisez cu drag pe toate, sa stiti ca urmaresc toate notificarile, numai ca intru tare greu de pe telefonul mobil. Pupici!



#264
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 17 ianuarie 2018 - 08:25

Bună, stiu ca nu e rubrica, dar intreb totusi daca mai are careva clexane 0.6 si daca il doneaza...



#265
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 10:10

Lilica, eu am facut clexane 0.6 toata sarcina si 6 saptamani dupa nastere. Imi pare rau ca nu pot sa te ajut, dar nu mi-a mai ramas. Eu am reusit foarte greu sa fac rost de el pentru toata perioada cat am avut nevoie deoarece din cate am inteles nu se va mai importa la noi in tara si se mai gaseste doar cat mai exista pe stoc prin farmacii. Eu am nascut in august, poate s-a mai schimbat ceva de atunci, dar daca tot nu se gaseste in tara, parerea mea ar fi sa te interesezi bine cum ai putea face rost de el (poate ai vreo cunostinta in strainatate care te poate ajuta), pt ca daca vei avea test pozitiv va trebui sa il continui o perioada lunga. Sau ai putea intreba dr care ti la recomandat daca l-ai putea inlocui cu fraxiparina. Iti doresc sa fie bine de data asta. Doamne ajuta!



#266
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 20:58

Mulțumesc de sfat, chiar nu m-am gandit ca este greu de găsit si sa ma apuc sa-l caut deja...



#267
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 21 ianuarie 2018 - 12:03

Am sunat la o farmacie aseara si a zis ca au destule cutii, pe reteta am trei de luat, dar sunt foarte scumpe, de-aia cautam si ceva donare ...



#268
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 21 ianuarie 2018 - 20:03

Lilica, probabil s-a rezolvat si se vor importa din nou, este o veste buna pentru ca sunt foarte multe fete care au nevoie de ele. Este adevarat ca sunt foarte scumpe, dar in timpul sarcinii cu reteta de la medic le vei putea lua gratuit. Si eu am cumparat doar 3 cutii, apoi le-am luat gratuit.

Bafta, sa vii cu vesti bune cat mai curand!



#269
AnaRR

AnaRR
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 21 ianuarie 2018 - 21:54

Buna! Cine a făcut recent FIV la Cluj cu Dr. Micu? Mă puteți  ajuta, va rog, cu ceva detalii, cum e, se implica, poți colabora cu el?Din toamna tot caut o persoana macar care a avut contact personal cu dansul...Mersi de respuns, in caz că primesc ;)
 

 



#270
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 22 ianuarie 2018 - 10:57

Multumesc Ana89, mi-a zis hematologul ca doar daca eram gravida imi dadea compensat, da Doamne sa fie bine, sa merite sacrificiul. Doamne ajută! Merg si la endocrinolog sa vedem ce zice, daca pe lângă clexane si euthirox mai adauga ceva.

 




Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Astăzi, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 12:40

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -