Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Octombrie 2017 (bobocei de Octombrie)

octombrie 2017 sarcina

861 raspunsuri la acest subiect

#81
sweet20

sweet20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 15:33

Buna mamici,

 

Eu as merge la doctorul Rahimian Hadi am auzit ca este foarte bun.Lucreaza si la un spital de stat in Bucuresti si la Regina Maria.Voi la ce doctor mergeti??



#82
Giiiorgia

Giiiorgia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 15:58

Eu sunt din Iași si cred ca o sa optez pt singurul spital privat de la noi,asta din cauza ca maternitățile de la noi cam au prblm cu stafilococul din câte am auzit.Inca nu stiu exact mai am un pic de timp sa ma gândesc .Voi optați pt spital de stat sau privat?



#83
EleEleEle2017

EleEleEle2017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 20:49

Buna seara! 

Astazi am facut a 2 ecografie, 6 săptămâni si 3 zile! Tot astazi am auzit si bătăile inimii! Sunt tare fericita, dar, putin speriata, bătăile sunt 120, Este limita inferioară. Domnul doctor a zis ca este bine, însă, mi a dat Aspenter. Mai este cineva cu bătăile 120 si le a spus ca este bine? Va mulțumesc tare si aveti grija de voi 



#84
EleEleEle2017

EleEleEle2017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 21:22

Buna mamici, Eu as merge la doctorul Rahimian Hadi am auzit ca este foarte bun.Lucreaza si la un spital de stat in Bucuresti si la Regina Maria.Voi la ce doctor mergeti??

 

Felicitari! Eu merg la dr. Tarek abdou, un om minunat, lucrează si la Spitalul Giulești! 



#85
Anamaria_23

Anamaria_23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 24 februarie 2017 - 08:27

Buna,

 

Am revenit :) am fost aseara la al doilea ecograf si am auzit inimioara :) Chistul a mai scazut cu 1 cm aproape..Doamne ajuta sa nu imi faca probleme si bebe sa creasca mare si sanatos:).



#86
dana_corina

dana_corina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 24 februarie 2017 - 18:05

Buna,

Am facut si eu in dimineata aceasta ecografia de confirmare. Varsta gestationala este un pic mai mica decat cea rezultata calculand in functie de ultima menstruatie, asa ca DPN-ul meu s-a mutat pe 14 octombrie. Mi s-a spus ca sarcina este OK, insa uterul are aspect neuniform (fibromatos), chiar mi-a masurat un mic fibrom vazut in apropierea sacului ovular.

Pentru EleEleEle, nu fi speriata, cred ca este totul in regula cu bataile inimii. Important este ca se aud, de fapt am citit ca nu sunt bataile unei inimi propriu-zise, ci mai degraba un puls gestational, iar daca sarcina merge inainte, se va regla si asta.

Legat de doctorul la care sa ma "arondez", tot nu m-am hotarat...si timpul trece...

Ma tot invart in jurul unor doctori de la Giulesti si de la Filantropia, ma gandesc la Traian Enache, Albu Ruxandra, Cimpean Doru, George Iancu. Daca stiti orice despre oricare dintre acesti doctori, am rugamintea sa-mi spuneti.

Va pup, seara buna!



#87
Anamaria_23

Anamaria_23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 24 februarie 2017 - 19:59

EleEle tot la 6 saptamani si 3 zile am facut si eu ieri ecograf :) 126 de batai pe minut. Mie nu mi-a zis ca ar fi ceva in neregula



#88
RoxanaMaria08

RoxanaMaria08
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 24 februarie 2017 - 22:48

Buna fetelor! Va atasez o fotografie de azi cu minunea mea la 5 saptamani ❤️❤️Suntem tare bucurosi, deocamdata nu avem stari aiurea, greturi etc.


#89
Ana03

Ana03

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 12:28

Buna mamici! Ieri am fost la cel de_al doilea echo. Avem 6s si 6z. I-am auzit inimioara, 145batai. Recomandarile medicului au fost simple: sa mananc cum mancam si pana acum doar sa am mare grija sa nu mananc pt 2. A zis ca trebuie sa iau maxim 10 kg la sfarsit de sarcina. Nu mi-a zis nimic de utrogestan.A zis ca nu are rost sa imi dea tot felul de vitamine ca sa nu ma fac cat casa, deci mi_a confirmat ca aceste viamine ingrasa. Eu inainte de sarcina am luat Myo Sun si am luat 5kg intr-o luna; na, poate ca asta a fost reactia organismului meu.A zis sa continui cu acidul folic. Mi-a dat sa fac analizele uzuale de la inceput de sarcina si profilul Torch. a zis ca ne vedem intr_o luna cand eu o sa am 11 sapt si ceva. Intrebare: oare nu e prea tarzie urmatoarea programare?



#90
cccrissa

cccrissa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 15:13

RoxanaMaria..nu vedem poza si suntem curioase☺





Etichetat si cu octombrie 2017, sarcina

Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Cum gestionam oboseala in primul trimestru?

    Andrevvv
    - Ieri, 20:45

  • Camera bebeluÈ™ului este gata

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 19:49

  • Săptămâna 30

    Denisa1996
    - Ieri, 12:40

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - mai 05 2024 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -