Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


510 raspunsuri la acest subiect

#401
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 14:05

Ramo exact asa simt si eu cum citesc ce scriu fetele pe aici, fff multa experienta au, eu nu inteleg de multe ori nici sfert din ce se discuta pt ca exact asa credeam si eu cand am fost la fiv" pac-pac" si gata copilul....sincer mie asa imi pare si acum...doar uneiri ma mai gandesc asa daca ar trebui sa imi fac si eu analize de genul ...nu stiu...ceva nk-uri am citit ca se scrie pe aici, testarea nu stiu pt care vitamina....dar, nu cred ca are rost la mine pana la urma....eu nici macar aspenter nu am de gand sa iau desi nu mi-au iesit chiar perfecte mutatiile.... Motisor ma bucur ca ai reusit sa revi la lucru...sincer eu cand eram in concediu medical dupa intrerupere mi-am dat seama ca mai rau era, mai mult timp aveam sa na gandesc ...intradevar si la lucru prima zi m-am dus cu o groaza si stizm ca aveam de povestit tot evenimentul...uram chestia asta....dar pana ka urma mi-am dat seama ca defapt mi-a facut bine si nu a fost asa greu sa povestesc chiar de mai multe ori...parca cum tot repetam, parca tot mai putin ma durea si uneori vb cu o asa lejeritate de parca nu despre mine era vorba....legat de sangerare si eu am sangerat fff mult...din data de 9 oct pana pe 20 mai rosiatic dar nu curat si pe urma chiar pana la urmatoarea menstruatie a curs continuu ceva maro...deci se tot curata...apoi menstruatia a venit cu intarziere de doar 2 zile, norocul meu, deci practic din maro a devenit iar rosu dar de data asta intens si asa mi-am dat seama ca e CM plus ca aveam si crampe....iar dupa inca 8 zile de menstruatie a inceput sa se curete spre crem alb....ba chiar si ovulatie am avut a 15 zi si de atunci tot asa si la 28 de zile imi vine fix....sensibilitate la nivelul bazinului, a uterului am avut vreo 2 luni, asa ca simteam ca trebuie sa ma asez mai frumos pe scaun....scuze lunga si detaliata poveste [batcap]

 

Dragile mele,

 

Timpul le vindeca pe toate: "da-i timpului timp".

Si asa este, daca vorbesti cu altii "povestea ta" te vindeci. Niciodata sa nu ti in tine. Eu am o poveste de viata mai ceva ca in cele mai urate drame...groaznic... Si am tinut-o in mine, secreta inclusiv pt familia mea foarte multi ani...aproape jumatate din viata mea... M-am otravit singura. Mi-am otravit sufletul si m-am distrus pe interior si pe exterior..

Va imbratisez cu drag si numai bine va doresc!

 

[flo2]



#402
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 14:42

Buna, babute!

Ariana, multumesc de intrebare...facem bine, abia aspteptam marea intalnire care pana acum venea prea devreme, acum nu mai vine :))))

 

putin necajita si sper sa fie bine. la inceputul sarcinii ft4 si tsh au fost ok, undeva pe la mijlocul intervalului de referinta, dar in partea a doua ft4 a inceput sa scada, tsh nemodificat.

luna trecuta tsh era la fel, ft4 la limita de jos, iar luna asta sub limita si tsh de la 1.9 la 3.8, dar inca in limite...sper ca bb sa fie ok, eu ma descurc, dar am citit tot felul de bazaconii...

sarcini usoara gravidutelor si gravideala curanda celor care se pregatesc!



#403
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 14:46

Ramo  [flo2]  la mine a scazut drastic AMH ul.la 31 de ani aveam 2,85,la 33 -0.90.s-a mirat si dr meu ca inca eram tanara.deci acum e cam 0,cu siguranta.

 

va pup.


Editat de velvet, 22 ianuarie 2017 - 14:46 .


#404
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 14:53

Sorina, Doamne ajuta! Sa fie bine pana la termen. Ai grija de tine!

Ramo, si la mine a scazut rapid AMH-ulȘ de la 0.83 in aprilie 2016, la 0.4 in decembrie 2016.

Dar stiti ceva fetelor, ar trebui sa nu ne mai agatam atata de niste numere. Ar trebui sa avem mai multa incredere in Dumnezeu, in doctorii alesi si nu in ultimul rand, in noi.

Va pup pe toate cu drag! [pup] 



#405
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 15:31

Piscotel  [flo2] eu nu ma mai agit.oricum ,mie nu-mi mai foloseste la nimic AMH ul.eu mai am un singur tren,la care nu stiu cum s-ajung...sunt prinsa cumva intr-un labirint,zi de zi,clipa de clipa...



#406
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 16:37

Tot citind despre AMH chiar m.ati facut curioasa si cred ca maine dimi ma duc sa fac sa vad cat o fii scazut la mine ...  [fri]



#407
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 17:23

     Din cate stiu eu e cam nerelevant AMHul.Majoritatea medicilor se bazeaza pe eco de antrali.AMHul e doar ca sa vada rezerva,dar si asta e cu cantec...un AMH mare poate ascunde ovare polichistice...Sunt fete care au avut un AMH sub 1 si au facut cateva fiv si isi tin pruncii in brate chiar daca ajunsese la valori de 0,ceva.

    Eu aveam AMH 0,52 in febr 2014 si am mai facut 3fiv si ovulez aproape lunar(ca nu se prind e alta poveste).Parerea mea e ca aruncati banii aiurea,iar rezultatul oricum nu va incalzeste.Mai bine va luati ceva de banutii aia ce va bucura sufletul sau mintea.

    Zilele trecute am auzit la tv ca astrele se aliniaza bine anul asta sa ducem la bun sfarsit ceva la care lucram de o perioada lunga sau pt noi inceputuri...deci proiectul bebe e ceva la care lucram de mult:)))



#408
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 17:25

    M-am luat cu AMHul si am uitat de ce am intrat.

    Fetele din Bucuresti cunoasteti medic de infectioase bun?Am o prietena care a facut toxoplasmoza in sarcina si are nevoie de un medic cu habar.



#409
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 17:54

deuta  [flor] da,ai dreptate.foliculii antrali conteaza.eu daca as mai putea s-o iau de la capat cu FIV ul,n-as mai repeta AMH ul.sa fie bine prietena ta!

 

trebuie sa repet si eu TORCH ul.in 2011 nu aveam anticorpi.si acum si cu pisoiul...



#410
anduta41

anduta41

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 18:22

Dea, si eu a facut embrioadoptie in Cehia, la Reprofit . Sunt deja la premenopauza, fsh si lh marite. Deci, nu am vrut sa risc sa fac stimulare maxima pt rezultat zero. Am rezervat la clinica 1 embrion congelat ln Z5, netestat genetic, am facut transfer pe 9 dec si azi am 9 sapt de sarcina! Deci, multa bafta daca ai ales aceasta procedura!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -