Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


510 raspunsuri la acest subiect

#371
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 09:26

Do

 

    Ella eu aveam Lhul 4-5 in z2-3 si cu laptisorul a ajuns la 15....Inainte de ovulatie ar trebui sa fie maxim 8.Un lh prea mare in z2-3 arata un endometru deja expirat.

   Piscotel  [pup] ,nu m-ai fii stresat:))).Iau lucrurile pe rand si ma ambalez pe moment daca ma enervez...dar caut cauze logice si imi trece repede cand gasesc explicatia.

    Velvetina​ [pup] ,o femeie are intr-un an 2-3 cicluri anovulatorii si 2-3 cicluri cu ovulatie dar cu ovocit neviabil...deci intr-un an de zile doar 6-7 luni avem cicluri fertile.Premenopauza dureaza cativa ani buni,nu e de pe o zi pe alta.Cine stie de la ce e spotingul...nici o perioada stralucita nu prea ai avut din pacate:(((

Doamne fetelor...

 

Dea,

 

Cand vad ce scrieti aici, cate informatii....si atatea detalii... Parca ati facut medicina, ii extrem de complicat.

Eu nu stiu nici 5% din ce trebuie sa stiu.

Va citesc zilnic si imi scot dosarul cu analize la verificat in functie de ce scrieti.

M.am dus ca muta la primul FIV, am crezut ca ii ceva de genul "pac pac" si gata copilul...

Acu imi dau seama cat de complicat este...

Parca mi si urat de ziua de 1 feb, ma si vad venind de la Buc cu coada intre pricioare....liste de analize si pungi cu medicamente...



#372
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 09:35

va pup  [flo2]

 

deuta  [pup]

 

sa va zic si eu-dupa FET ul din octombrie,am ovulat prin Z 11/12,adica devreme pt mine,care ovulam in Z 14-15.cred c-am ovulat,pt ca am avut simptome.nu mi s-a mai intamplat sa ovulez asa devreme pana acum.perioada luteala a ramas tot de 14-15 zile.luna asta,pt prima oara in viata,m-am trezit cu spotting in Z 12 si 13 de CM.si azi,in Z 24 iar spotting.cred ca imi vine menstra,adica si CM scurtat.ce credeti ca mi se intampla?premenopauza?tot ce ma tem este sa nu mi se strice endometrul,cu care n-am avut niciodata probleme.tocmai acum...

My dear,

 

Sa sti ca si eu tot asa sunt dupa prima incercare.

Dupa ce am oprit procedura mi.a venit CM in a 39 zi si in a 3 zi de CM abia ma mai patam.

dupa care satamanal am avut spotting.

Luna aceasta mi.a venit CM in a 25 zi si tot asa in a trei zi de CM abia m.am patat.

Acum ieri iar am inceput cu spoting si sunt in a 9 zi de la CM.

Nici nu stiu cum sa mai ghidez si dupa ce sa stiu cand ovulez, sa pot sa.mi fac analizele in ziua ovulatiei.

Am un calendar de un an in.care notez tot, ma anunta, imi calculeaza el. Dar eu cu CM ul meu neregulat...naiba stie daca calculeaza bine sau nu.

Acum imi arata ovulatie in ziua 12 CM, pe 24 ar trebui sa ovulez.

Sa vad daca oi avea ceva simtome, sunt luni.in.care nu am...



#373
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 11:03

     Cori eu nu mai fac fiv,doar transfer de embrion donat.Clinica e in Cehia la Brno(Reprofit) si ma cam preseaza cu transferul,dar atata timp cat implicarea lor e minima si se bazeaza doar pe monitorizarea ecografica ma las pe mana medicului meu.Eu am vazut ca ecogeafic poate fii totul ok iar analizele spun altceva.Scopul clinicii e sa faca transferul,al meu e sa raman gravi...pt ei sunt doar un punct intr-o statistica.Apreciez faptul ca au luat istoricul meu in calcul...dar sunt cam superficiali.



#374
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 11:08

Dea, mulțumesc pt răspuns! [flo2]  Am zis ca merg așa si vedem ca va fi la punctie, parca imi vine greu acum sa renunț la lăptișor, am tot citit pe net de el si am văzut ca e foarte mult recomandat. Sper sa dea rezultate bune. Am citit in unele locuri ca si dupa transfer e recomandat pt prinderea embrionului, in alta parte e sugerat pana in ziua puncției. Probabil depinde mult de când începi sa il administrezi, iar eu  il iau de aprox o luna si merg pana la punctie cu el. 



#375
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 12:11

[flo2] 

 

Ramo  [flo2]  mi-a venit azi in Z 25.e in premiera pt mine.dar cred ca tine deja de AMH.care cred ca e 0 deja.in fine...imi doresc macar sa mai ovulez si sa am endometru bun.pt pinguinii mei.



#376
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 13:39

Salutare fetelor [flo2] un weekend frumos si călduros va doresc!!

Velvet stai calma,e normal sa avem câteva cicluri pe an mai 'naspa' asa  [:-)))] trebuie sa fii pozitivă pt bebeii tai,bunica mea ne spune mereu " fetele mele singure trebuie sa va dati curaj" asa ca tot înainte,ai încredere in tine si in puii tai.

Eu nu sh toată povestea ta,nu pot sa imi imaginez prin ce ai trecut tu dar pot sa iti spun ca pe lumea asta doar moartea nu are rezolvare,atata timp cat esti sănătoasa si ai o familie care te susține esti bine,hai curaj,fata draga,fii ca pasarea Phoenix,noi suntem alături de tine!!

[pk]



#377
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 13:43

Fetelor abia astept sa începeți procedurile,sa vedem cam mai multe reușite aici. [pk]



#378
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 14:06

Dana multumesc pt incurajare  [pup] am trecut prin multe...eu n-am avut astfel de ciclu pana acum.de-asta ma gandesc ca nu e de bine.dar..cum vrea Dumnezeu pt mine.nu mai am ce sa zic.



#379
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 15:04

Dana multumesc pt incurajare [pup] am trecut prin multe...eu n-am avut astfel de ciclu pana acum.de-asta ma gandesc ca nu e de bine.dar..cum vrea Dumnezeu pt mine.nu mai am ce sa zic.

[flo2]  [pup]



#380
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 21 ianuarie 2017 - 15:07

Velvet si eu zic sa nu te stresezi foarte tare ca ti-a venit menstra mai devreme, si eu care am ciclu regulat de fel mai am luni in care vine mai devreme sau sa intarzie zile bune. Singura chestie ar fi micile sangerari pe care le-ai avut, poate o ecografie ar fi buna dupa ce trece.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -