Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 137


601 raspunsuri la acest subiect

#591
Mira28

Mira28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 17 decembrie 2016 - 20:39

Felicitari Dana, ce ma bucur :) probabil o sa ai o beta mare daca s- au pozitivat testele asa repede.



#592
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 17 decembrie 2016 - 21:02

Felicitari Dana, ce ma bucur :) probabil o sa ai o beta mare daca s- au pozitivat testele asa repede.

Multumesc!!Sa te audă Dumnezeu si sa fie foarte mare.



#593
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 17 decembrie 2016 - 21:15

    Doamne ajuta Dana,e cat se poate de pozitiv!Dar voi scoate majoretele la eco de inimioara.



#594
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 17 decembrie 2016 - 21:35

Doamne ajuta Dana,e cat se poate de pozitiv!Dar voi scoate majoretele la eco de inimioara.

Multumesc!!Daaa abia atunci o sa fim si noi fericiti 100%.

Abia ce i-am so si soțului si nu era entuziasmat deloc [batcap] zc sa așteptam beta....il înțeleg pt ca data trecută nu sa terminat bine pt nou.



#595
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 17 decembrie 2016 - 22:26

Dana, felicitari pentru pozitivarea testului! Asteptam si eco pentru confimarea embrionului si inimioarei ca sa te linistesti. Dar eu zic sa te linistesti …..de data asta va fi bine!!!

In privinta lipsei de entuziasm a sotului tau este firesc…la prima sarcina, soata (cum spune Dea) s-a bucurat enorm, eu mai rezervata asteptam eco de confirmare….el a anuntat colegii la birou, etc. Acum dupa doua esecuri, el este cel care spune ca vom anunta parintii, neamurile, etc abia cand se va vedea sarcina, adica pe la vreo 4 -5 luni



#596
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 17 decembrie 2016 - 22:28

Dea, ne strangem mai putini decat de obicei…doar nasii cu fetitele si o prietena. Soata se pricepe la toate….si gateste de toate! Bine, sunt si anumite mancaruri pe care el nu le face si le fac eu, si invers, asa ca….este perfect!…..ne completam. Asa la doua perechi de maini, gatitul dureaza mai putin.

In seara asta mi-a fost groaznic de rau…nu stiu de la ce …am mancat la un moment dat salata de vinete si la vreo ora, friptura cu muraturi in otet. Cred ca de la otet….

Fetelor eu nu am reusit sa mananc fara sare in conditiile in care am in schema medrol….pot sa apara efecte naspa in afara de retentia de apa? Pana saptamana asta, nu mi s-a parut ca retin apa, insa de cateva zile nu mai ies asa des…sau poate asa este normal, nu stiu. ….



#597
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 00:18

Nikos si eu am mancat cu sare, la baie merg mai ales noaptea, dar eu la fata sunt horror, mi se pare ca am capul exact ca o minge, chiar pot sa spun ca numai am niciun rid ... nu stiu ce sa mai fac si mai am destul pana sa intrerup medrolul. Apropo, medrolul trebuie redus din saptamana 10, dar saptamana 10 incepe in ziua 1 din saptamana 9 nu? O intrebare cam stupida


#598
vera12

vera12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 08:38

Dana felicitări !!! Sa dea DD sa fie de data asta bine pana la capăt! Si eu dupa doua teste pozitive, beta frumoase si apoi in scădere, a treia oară nu am mai putut sa ma bucur cum trebuie, soțul la fel! Noi abia acum am spus la prieteni de sarcina.

 

Medrol exemplul meu este asa, ( 13% nk ) am luat de 16 doar pana la beta pozitiv / fiecare doctor cu protocolul lui ... Sărat am mâncat o grămada ... murături etc ! :))) retenție de apa am avut... eram pufosica, dupa ce am terminat cu el s-a normalizat situația .


Editat de vera12, 18 decembrie 2016 - 08:39 .


#599
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 08:40

M3ryo, eu cand am ajuns sa implinesc exact 12 saptamani am intrerupt medrolul. Am luat ultima doza in 11s6z.

Legat de sare, caci nu puteam sa mananc fara, am luat sare fara sodiu de la farmacie. Se gaseste si in supermarket (pic de sare se numeste)



#600
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 08:44

Si noi am spus familiei si prietenilor de sarcina dupa ce a inceput sa se cunoasca burtica. La finele primului trimestru parintilor, iar prin sapt 17 prietenilor...unii isi dadusera seama caci evitam sa mai iesim cu ei sau se ne intalnim, desi obisnuiam sa fim primii la iesit sau intalniri

daca nu va spuneam voua, innebuneam cu vestea asta :))))

voi ati stiut de la prima pala pe testul ala de pipi :))))


Editat de Sorinake78, 18 decembrie 2016 - 08:47 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -