Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Brumar pe ghetar


837 raspunsuri la acest subiect

#811
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 09 decembrie 2016 - 21:56

Ioana și Fleur, îmi pare rău de zilele rele, sper să se oprească aici.

 

Fleur și eu am rămas încuiată pe afară din mașină, se stricase butucul și nu se mai putea descuia, iar mașina mea are un singur butuc pentru cheie, la ușa șoferului. Am spart un geam până la urmă, pentru că n-am reușit să deschidem mașina altfel.

 

Rox, foarte faine decorațiile voastre!

 

Mianna, bravo lui Maxy că și-a revenit.

 

Noi o să ducem pisicuța mamei la sterilizat marți, că are cam 8-9 luni și cum mama are și un motan de aceeași vârstă nu vrem să facem felisă :).

 

Am dormit puțin acum după amiază, am luat niște Theraflu și acum transpir rău.

 

Sunt bucuroasă că au mai venit o parte din cadouri, am trimis altele înapoi că nu mi-au plăcut. De abia aștept sărbătorile!



#812
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 decembrie 2016 - 23:11

Ah, pai eu sunt cea mai grasa si frumoasa si cu ochelari turcoaz.

M-am obisnuit destul de greu cu ei ca e diferenta mare de dioptrii intre ochi si mai sunt si de distanta - imi va fi greu sa ma obisnuiesc sa-i port pe strada.

 

La fel e si cu cei de citit - ca si pe astia i-am schimbat.



#813
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 09 decembrie 2016 - 23:16

wow!

 

pe 23 Dec e concert Remember Cenaclul Flacara la 2 pasi de mine, in parcul Sebastian! practic ii pot auzi din balcon (da' normal ca o sa fiu in parc [:)] )

 

chiar nu ma asteptam la asa ceva

 

https://www.facebook...96879893933128/



#814
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 09:33

Servus pinguini

 

Ioana si Fleur  [pup]

 

13 la mine e zi cu noroc..de 13 dec nu mai zic  [ph34r] 

 

Mianna, bine ca e Maxy ok...suni la scoici sa intrebi pt 26/27?  [flo2]

 

Silvi, asa este [flo2]  si nu pot decat sa ma bucur ca le fac asa o surpriza.

 

Ieri am luat bradul, micut dar dragut...l-am si impodobit...e un amestec de culori si forme  [pk] azi ii pun beculetele....am facut si curat in bai si in bucatarie, m-am vopsit...cand a venit Marco, am plecat la cumparaturi....apoi am demontat/montat patul...grele rau saltelele, le-a carat singur pe scari...l-am facut erou  [:D] am dormit ft bine, avem loc prea mult...si e inalt, are un metru cred..am stat cu frica, sa nu cad jos din pat  [:-)))]

 

Suntem in drum spre Germania deja...ne-am trezit la 6.30 azi  [zirea] dar la 8 am trecut pe la posta, i-a venit Marciei un DVD din Japonia.

 

O zi cu soare va doresc !


Editat de Ella73, 10 decembrie 2016 - 09:33 .


#815
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 09:40

Marcia are un loc de practica in februarie [pk] va merge 3 zile la munca...firma e Kühne & Nagel...au reprezentanta si in tara...era tare bucuroasa....ar trebui sa mai faca la inca 2 firme practica...trebuie sa trimitem CV-ul, fisele cu notele si scrisoarea de motivatie...in vara va da un test, multi check se cheama...are 4 ore la dispozitie, cunostinte la mate, germana, engleza si logica..multe firme cer testul asta...se plateste si se poate da de mai multe ori..vrea sa-l dea in februarie, sa vada cum e...am vazut si eu intrebarile si nu sunt ft grele...dar nici usoare.



#816
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 10:28

Buna dimineata,

AH, ce cafea buna am baut! Facuta cu noile aparate.

Pana la urma am lut o cafetiera si separat o mica rasnita Krups care e tare simpatica si grozava. Rasneste cate portii de cafea vrei si cat de fin vrei.

Am optat pana la urma pentru chestia asta pentru ca din cand in cand ne place o cafea la ibric.



#817
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 11:53

Va ofer si eu un expresso tare de dimineata! Azi ne-am trezit toti tarziu, ff tarziu.... Azi am oarecum program usor caci am numai treburi din astea casnice (bai,spalat, aspirator, facut ceva repede la pranz) pe care sper sa le dau gata ff repede. Sotu'  repara ceva la masina, copiii se pregatesc de meciuri de tenis si apoi au sleep over la un coleg. Asa ca ma gandesc pe seara sa invit niste prieteni in vizita sau sa ne invitam la ei:))).

Fleur, Ioana sunt colega de suferinta cu voi!!! Saptamana mea a fost groaznica la serviciu...Nu credeam ca rezist pana azi de atata stres. Sunt atat de sicanata, obosita si stresata incat ma gandesc ff serios sa ma dau bolnava cateva zile si sa imi revin...Mi se pare un chin sa ma duc dimineata la serv, nu vreau sa imi mai citesc mailurile,  si am ajuns sa urasc toate dinner-urile de Craciun, cu tot cu restaurantele lor fancy, la care sunt obligata sa merg. Si tb sa mai rezist pana la 1 Martie....Singura mea alinare e ca acasa este liniste si pace, copiii sunt cuminti si nu fac crize de adolescent, sotu' ma intelege, are grija de mine si ma tine in brate..

 

Bradul noi il facem in ajun de Craciun, asa ca mai aman o sapt sa il cumpar, insa azi vreau sa iau unul mic in ghiveci sa il pun pe balcon.

Viv, ce cafetiera ai luat de face asa cafea buna?

Daniela, sanatate, sa scapi repede de raceala!

Ella, mi se pare tare interesant cu practica Marciei...Este asa la toate scolile? Prietena mea din Zurich, cu copiii de o varsta cu ai nostri, imi povestes altfel despre scoala ei. Ce frumoasa ideea cu surpriza de Craciun!

Amina, de unde ai atata energie pentru toate concertele? Ahh, vreau si eu la concerte!

Fleur, si la noi s-a intamplat cu blocatul usilor la masina cu cheile inauntru. Acum 2 ani, in noaptea de revelion, la 2 noaptea, si nici nu era masina noastra, era a cumnatului....Va inchipuiti, ce a iesit, nu:)))))

Rox, uite, eu la nume de brazi nu m-am gandit:))) Sa pui o poza cu Ghita!

Ioana, frumos globuletul si iti doresc rabdare si energie! O sa creasca fetele si va fi mai usor:)

Sa aveti weekend insorit!


Editat de anja, 10 decembrie 2016 - 11:54 .


#818
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 12:02

Anja, imi pare tare rau de situatia de la munca!  Ce porcarie :(

Ghita e omul de zapada facut din pahare de plastic de o colega a lui Patrick. E intr-una din pozele de la expozitia de brazi ;)



#819
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 12:11

Anja, imi pare tare rau de situatia de la munca!  Ce porcarie :(

Ghita e omul de zapada facut din pahare de plastic de o colega a lui Patrick. E intr-una din pozele de la expozitia de brazi ;)

Am citit din 2 in 2:) Si cred ca am pierdut pozele...



#820
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 12:12

Ioana, frumos globuletul s

 

Multumesc mult, da' nu eu eram cu globu, ci Roxanaz [:D]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -