Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2017 (Trandafirasi de Iulie 2017)

sarcina gravida iulie 2017

635 raspunsuri la acest subiect

#381
Cristina_sto

Cristina_sto

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 19:41

Buna fetele! Am si eu o intrebare: voi ce credeti despre recoltarea de celule stem? V-ati gandit la optiunea asta? O luati in considerare? Eu sunt inca nehotarata... pupici!

Chiar zilele acestea ma interesam si eu pe subiect. Si ma gandeam ca efortul financiar anual nu ar fi atat de mare fata de beneficiul de a le avea pentru orice eventualitate. Eu optez pentru recoltare. 



#382
MMFlorentina1986

MMFlorentina1986

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 20:18

Buna, chiar astazi am vazut acest video. Poate va intereseaza in legatura cu celulele stem. Va doresc sarcina usoara!

 



#383
crina000

crina000

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 09:57

La primul copil eu am recoltat cu Regina Maria . Și de această dată voi recolta,  cu siguranță!  Mai bine sa știu ca am făcut tot ce îmi sta în putință pt a ajuta pe bebe ( sper sa nu fie nevoie niciodată ) ! 



#384
ElenaCoz

ElenaCoz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 10:14

Neata! Am citit destul de mult despre acest subiect si nu sunt convinsa ca merita. Din punctul meu de vedere nu ai nicio garantie ca celulele stem sunt stocate bine si ca vor putea fi folosite in caz de nevoie. In plus, folosirea lor am inteles ca ar costa in jur de 100.000 Euro si nici asta nu ar fi o problema daca Doamne fereste ar fi nevoie, dar e bine de stiut ca nu se limiteaza costul doar la cateva mii de Euro pe care le dai pe stocarea lor. Apoi ar mai fi faptul ca pot fi folosite doar pt anumite boli.


Editat de ElenaCoz, 22 februarie 2017 - 10:14 .


#385
Criff

Criff

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 10:35

Zi buna fetele :-) ce mai fac bebii?

 De cateva zile, in special seara imi simt burta f tare si e un disconfort, in plus mai am si junghiuri ori in burtica ori mai jos, in ovare. Voi simtiti asa? Ma gandesc ca sunt normale, ca mi se pare ca si burtica a crescut mult in ultimele 2 saptamani. Mai mult ma stresez ca nu simt cum misca bebele, sambata m-a mangaiat toata ziua dar de atunci nu am mai simtit. Cred ca o sa dau un telefon doctorului, pana acum m-am tinut destul de tare sa nu devin paranoia dar urmatorul eco este abia peste 2 saptamani, mi se pare o eternitate :-D 



#386
Criff

Criff

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 10:36

Piersica cum mai sunteti? Nu ai mai avut sangerari?

Crina, ce a zis doctorul de mancarimi? Te-au mai lasat?



#387
crina000

crina000

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 11:36

Piersica cum mai sunteti? Nu ai mai avut sangerari? Crina, ce a zis doctorul de mancarimi? Te-au mai lasat?

 

 

 

m.au lasat mâncărimile ! Acum nu mai e așa ca la început . Mi.a spus ca faptul ca iau utrogestan influențează nivelul de hormoni din organism.   [flo2]



#388
ElenaCoz

ElenaCoz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 13:44

Si la mine se intareste burta in special dupa o zi de stat la birou mai mult pe scaun dar deocamdata nu prea am ce face... ma mai ridic dar tot am zile cand ma duc acasa cu burta foarte tare. Abia astept concediul :)

Burta a crescut si la mine destul de mult, nu ma asteptam sa fie asa mare la finalul lunii a 5-a, iar seara simt ca trebuie sa ma rostogolesc.

Miscarile lui bebe le simt zilnic si sunt zile cand le simt destul de puternic, in special dupa masa. Nu prea ma lasa sa stau pe scaun dupa masa dar nu prea am ce face.

Zi frumoasa tuturor!



#389
simonam88

simonam88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 13:50

Si la mine se intareste burta in special dupa o zi de stat la birou mai mult pe scaun dar deocamdata nu prea am ce face... ma mai ridic dar tot am zile cand ma duc acasa cu burta foarte tare. Abia astept concediul :) Burta a crescut si la mine destul de mult, nu ma asteptam sa fie asa mare la finalul lunii a 5-a, iar seara simt ca trebuie sa ma rostogolesc. Miscarile lui bebe le simt zilnic si sunt zile cand le simt destul de puternic, in special dupa masa. Nu prea ma lasa sa stau pe scaun dupa masa dar nu prea am ce face. Zi frumoasa tuturor!

 

Fix la fel se intampla si la mine! Dupa program si eu am burta intarita si imi vine sa ma rostogolesc pana acasa! :-) 

si bebita mea se misca destul de des -mai ales cand ma intind in pat , uneori mai puternic alteori mai putin intens! Pupici!



#390
ElenaCoz

ElenaCoz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 14:11

Am momente cand trebuie sa ma ridic de pe scaun pt ca loveste destul de puternic dar mi-e draga de nu mai pot :)





Etichetat si cu sarcina, gravida, iulie 2017

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -