Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de decembrie 2016 - capitolul 7


1834 raspunsuri la acest subiect

#1801
kaze

kaze

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 831 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 10:17

Lulu, o să te anunț cum e cu pătuțul odată ce-l primim, dacă te interesează :D.

 

 

Nici eu nu îmi iau pompă. Nu m-am gândit că nu o să pot alăpta. Dacă nu voi putea, voi apela atunci la soluția care mi se pare mie cea mai prielnică. Nu știu de ce, dar sunt destul de sigură că voi putea alăpta (nu am nici un temei rațional, așa că poate e doar optimismul meu, oricum sunt șanse bune să pot, așa că e OK).


Editat de kaze, 24 octombrie 2016 - 10:18 .


#1802
Tigora

Tigora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.273 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 10:27

Lulu facem galerie sa meargă treaba repede și bine! ne pupacim toată ziua, se simte foarte bine deși eu când vad cățeluși cu ambii ochișori ma bufnește plânsul... încă ma doare enorm  de tare ce i s a întâmplat....



#1803
kaze

kaze

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 831 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 10:38

Tot ce contează e că e bine... 
Nu vreau să îmi amintesc când a fost bolnav câinele meu. Simțeam că mă îmbolnăvisem și eu. 

 

-

Acum mă uit pe lista pt ce-mi trebuie pt spital, ar cam fi timpul să cumpăr toate cele, vreau să comand cât pot din ele ca să nu umblu prin magazin. Așa că, evident, trebuie să vă întreb, ce unguent pentru sâni ați cumpărat? Pe lista mea sunt sugerate Lanolin HPA, Garmastan, Medela Purelan.

 

Să văd dacă găsesc absornante postanatale pe bebetei, de acolo aș vrea să comand lucruri.  



#1804
TodRody

TodRody

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 321 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 10:53

Lulu, taaare mult imi place cum iti alinți puiul si cum povestești ceea ce face si cum va Jucați! Si cu poza aceea, adorabil!!! Andreea succes la Analize!! Ținem pumnii! Sa ne povestești cand poti :D Acum m-au sunat cel de la universul copiilor ca trimit astăzi căruciorul si maine ajunge :D Yay! Eu miercuri am programare la spital pt eco si pt a pune la punct toate detaliile legate de naștere. Si eu sper sa reușesc sa alăptez. Ma cam sperie gândul ca nu o sa am lapte... cel puțin asa zice mama ca nu a avut sa ne dea noua, la niciuna.,. Si sormea zice la fel ca nu a avut. Nici nu stiu daca exista nu ai deloc sau nu este declanșat cat trebuie si stimulat sa curgă mai mult. Kaze, eu am lanolina de la medela. Alte fete au luat lanolina pura din dm, la preț mai mic. Tigora, fii tare in continuare. Pt cățel, tot ce contează este sa fie acceptat si iubit asa. El asta cauta si nimic mai mult.

#1805
TodRody

TodRody

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 321 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 10:55

Fetiliiii din Cluj, ma bucur ca va întâlniți. Mi-aș dori si eu ciorba de aceea in paine. La noi nu exista. Am mancat asa in Cj la Hanul Dacilor si taaaare mi-a plăcut!

#1806
Bebe2016

Bebe2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 11:02

Tot ce contează e că e bine... Nu vreau să îmi amintesc când a fost bolnav câinele meu. Simțeam că mă îmbolnăvisem și eu. - Acum mă uit pe lista pt ce-mi trebuie pt spital, ar cam fi timpul să cumpăr toate cele, vreau să comand cât pot din ele ca să nu umblu prin magazin. Așa că, evident, trebuie să vă întreb, ce unguent pentru sâni ați cumpărat? Pe lista mea sunt sugerate Lanolin HPA, Garmastan, Medela Purelan. Să văd dacă găsesc absornante postanatale pe bebetei, de acolo aș vrea să comand lucruri.

 

Kaze, eu am luat lanolina de la Multi Mam. Am comandat-o de la Farmacia Tei.



#1807
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 11:04

Hai ca m-am clintit! :) Noi am avut sapt trecuta ciorba de fasole cu ciolan, asa ca nu poftesc. Kaze, uite crema asta iti recomamd sa o iei din DM. Costa in jur de 10 lei si contine lanolina si alte uleiuri (cocos, masline, vit E, ulei de floarea soarelui). La mine a functionat super. Garmastanul iti recomand sa il eviti, e plin de chimicale si e cam degeaba. Medela Purelan are 7ml, e foarte scumpa si e lanolina pura, nimic altceva. Iti trebuie minim 2 tuburi daca vrei sa o folosesti. La mine compresele de la Multi Mam au mai functionat excelent, sunt super bune, intentionez si acum sa imi iau sa le am. Pun si poza imediat, sa caut in tel. Crema de la DM e cea din mijloc.

Miniaturi atasate

  • received_10209501501912142.jpeg

Editat de LittleLulu, 24 octombrie 2016 - 11:09 .


#1808
Tigora

Tigora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.273 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 11:08

Kaze eu am luat absorbante de la chicco de la bebetei, 30 de lei aproximativ...când mi le a arătat m am uitat cruciș la doamna de acolo...sunt de la buric pana la noada::)

 

Îl acceptam asa cum e, pt mine nu exista vreo diferența dar nu zic de frumusete, e o chestie asa interioara pe care o simt,de parca as vrea sa înțeleagă ca am făcut ce a fost cel mai bine pentru el, nici nu știu sa explic.

 

 



#1809
kaze

kaze

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 831 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 11:12

Mulțumesc pt info, fetelor! Mereu mă ajutați cu câte ceva, hehe.

 

Acum dau cu bâta în baltă, dar ce este DM? 



#1810
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 11:19

Un lant de magazine Kaze, drogherie. Sunt multe imprastiate prin oras.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -