Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 129

fiv medlife albu

821 raspunsuri la acest subiect

#21
opclan

opclan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:58

Buna fetelor, m a sunat Dna Lucia dimineata si mi a spus ca am 10 fecundati din 13. 2 erau cu 3 celule deci nu vor fi folositi iar unul era gol. A zis ca este un rezultat f bun si ca ma suna maine sa ma tina la curent cu evolutia lor. Sper sa fie bine. Intre timp dimineata am varsat de doua ori, cred ca de la antibiotic pentru ca l am luat pe stomacul gol si mi a zis ca daca mai vars de la el sa nu il mai iau. Durerea de burta a mai disparut intre timp. Astazi nu am mers la birou tocmai ca sa imi revin. nyny 10 felicitari!!! Ma bucur ca ai reusit din prima !!!!



#22
Nyny10

Nyny10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:58

Hope şi eu am avut AMH-ul 1,19 prin martie apoi prin mai 1,34 parcă. Nu ai voie să te laşi! Eu niciodată nu mi-am pierdut speranţa!



#23
Nyny10

Nyny10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 10:28

Opclan, Doamne ajută să primeşti numai veşti bune! Îmi amintesc cum tremuram de emoţie când mă suna Lucia după puncţie să-mi spună despre evoluţia embrionilor...

Ce trăiri! Numai cine trece prin asta poate înţelege...

Eu am recoltat 8 din 13...iar în ziua 5 am ajuns cu 2 embrioni. :)



#24
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 10:50

Buna fetelor, m a sunat Dna Lucia dimineata si mi a spus ca am 10 fecundati din 13. 2 erau cu 3 celule deci nu vor fi folositi iar unul era gol. A zis ca este un rezultat f bun si ca ma suna maine sa ma tina la curent cu evolutia lor. Sper sa fie bine. Intre timp dimineata am varsat de doua ori, cred ca de la antibiotic pentru ca l am luat pe stomacul gol si mi a zis ca daca mai vars de la el sa nu il mai iau. Durerea de burta a mai disparut intre timp. Astazi nu am mers la birou tocmai ca sa imi revin. nyny 10 felicitari!!! Ma bucur ca ai reusit din prima !!!!

bravo, opclan! iti tin pumnii sa reusesti. 

 

nyny, multumim ca ne-ai scris! ne dai sperante noua, celor care suntem (inca) pe drum :)


Editat de aura123, 28 septembrie 2016 - 10:51 .


#25
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 18:48

haideti fete nu va pierdeti speranta, doar aveti exemple ca se intampla minuni, eu imi amintesc cat de indepartat mi se parea visul de a vedea doua liniute pe un test de sarcina sau de a nu-mi mai veni menstra.. mi se parea aproape imposibil dupa atata asteptare, iar acum parca inca nu imi vine sa cred ca sunt graviduta  [:)]

 

bafta multa, va tin pumnii 



#26
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 29 septembrie 2016 - 09:06

July ce frumos...fetita si baietel!!!!!! Felicitari, ma bucur tare.

 

Bafta multa fetelor si desi noi am renuntat...va multumesc pt incurajari sa nu ne lasam...sa speram.

 

Qiao felicitari si tie. Va doresc numai bine si multe multe clipe minunate,fericite.



#27
opclan

opclan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 30 septembrie 2016 - 19:56

Buna fetelor. Nu v-am mai scris de ceva vreme:). Ieri am avut o zi foarte grea pentru a am ajuns la spital pentru perfuzie cu albumina. Astazi am repetat figura si va trebui sa mai fac 3 zile. De aceste costuri nu a mai spus nimeni nimic: 300 lei pe zi. Ma rog, macar sa fiu eu bine ... asta sa fie paguba...1500 lei in plus.... ieri aveam 3 embrioni de cal 1 si 7 de cal 2, astazi am 5 de cal 1 si 5 de cal 2. Vestile au fost mult mai bune azi dar psihicul meu este cedat. Aveam si cateva intrebari dar se pare ca Dna Lucia astazi nu a mai avut starea necesara sa fie draguta si m a repezit inainte sa termin prima intrebare. Dar ce sa mai zic... dezamagire ...Acum am o alta problema pe langa hiperstimulare si anume: constipatia. O sa incerc supozitoare cu glicerina. A folosit cineva pe aici? Si mai am o intrebare: as putea amana embriotransferul? Nu stiu cu cat... dar nu mai pot... as vrea sa aman... nu cred ca se poate fiind prin subprogram nu?



#28
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 01 octombrie 2016 - 11:17

Opclan dacă nu te lămurește Lucia da-imesaj doctorasului. Ai nr de tel? Dacă nu , spune-mi. Hai nu ceda acum, ai obținut multi embrioni de calitate, multe fete ar vrea să aibă producția ta!! Pupici si curaj!


Editat de july13, 01 octombrie 2016 - 11:18 .


#29
jordan29

jordan29
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 octombrie 2016 - 13:54

Buna ziua,

 

In urma FIV-ului, ne-au ramas urmatoarele medicamente:

 

MERIONAL   -  75 UI  -  10 BUC.  -  EXP. 01.2018  (seringi incluse)

 

MERIONAL  -  150 UI  -  1 BUC.  -  EXP. 04.2017  (seringi incluse)

 

FRAXIPARIN  -  0.3  ml.  -  28 BUC.  -  EXP. 12.2016 (10 buc.); 02.2017 (10 buc.); 03.2017 (8 buc.) (seringi incluse)

 

FRAXIPARIN  -  0.4  ml.  -  7 BUC.  -  EXP.  07.2018 

 

TROMBO  ASS  -  84  BUC.  -  EXP. 02.2018  

 

PREDNISOLON  -  5  mg.  -   27 BUC.  -   EXP. 11.2019  

 

PROGYNOVA  MITTE  -  80  BUC.  -  EXP. 12.2019  

 

AREFAM  -  200  mg.  -  71 BUC.  -  EXP. 05.2018 (11 buc.); 09.2018 (60 buc.) 

 

UTROGESTAN  -  100 mg.  -  15  BUC.  -  EXP. 05.2018  

 

ACID  FOLIC  -  5  mg.  -  30  BUC.  -  EXP. 02.2019  

 

 

REGIM SPECIAL ( CONDITII DE DEPOZITARE LA RECE – FRIGIDER ) :

 

PREGNYL  -  1500 UI  -  1 BUC  -  EXP. 10.2016  

 

DECAPEPTYL  -  0.1 mg.  -  3 BUC.  -  EXP.12.2017  

 

 

Daca aveti nevoie, le ofer la un pret foarte avantajos!



#30
Riri_36

Riri_36

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 02 octombrie 2016 - 07:25

Buna, fetelor,

 

Am o mare nelamurire. M-a sunat Lucia vineri si mi-a spus ca luni va fi ziua Pregnyl-ului si miercuri ziua punctiei. Insa, pana atunci, mai este necesara o dozare de progesterone sambata si una luni (fara vreo alta monitorizare ecografica). Nivelul progesteronului imi ridica semne de intrebare. Din cate stiu eu, ar trebui sa creasca atunci cand se apropie ovulatia, nicidecum sa scada.

Marti era 0.3, joi era 0.4, vineri era 0.5, insa ieri (sambata) era din nou 0.3. Cum este posibil? Sa ma astept la vreo punctie alba? Maine ma duc la o noua dozare de progesteron si incerc sa il prind pe Albu (desi a spus ca nu mai e necesara vreo monitorizare, deci nu mai am programare la el) ca sa il intreb ce inseamna scaderea nivelului progesteronului inainte de pregnyl. I-am dat sms, dar nu mi-a raspuns. As prefera sa stiu inainte daca exista acest risc (de folicului fara ovocite sau fara ovocite mature) pentru ca macar am doua zile la dispozitie sa ma obisnuiesc cu gandul si sa nu imi mai fac atatea sperante.

Multumesc. O zi frumoasa va doresc tuturor!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -