Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sunteti un supravietuitor?


63 raspunsuri la acest subiect

#11
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 16:43

[:-)))]  [:-)))] Si mie!!! Parca-i sac fara fund poseta mea! Dar cind simti ca te urmareste unul, incepi deja cautarea. [:)]  [:)]

 

 

:)

 

pai vezi, de simturi ai nevoie, se pare, nu de antrenament.  [:-)))]

 

sa-ti spun ca dimi in drum spre munca mi-am sunat sotul ca mi-am uitat portmoneul acasa si sa vina sa mi-l aduca? si aveam o poseta mica, si in ea ipad, telefon si cheia de la birou, ata incapeau.

 

am cautat in draci portmoneul, nu l-am gasit... pana m-a sunat inapoi ca nu-i acasa. atunci m-am uitat iara in poseta mica si de fapt erau 4 lucruri in ea. portmoneul era al 4-lea :)



#12
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 16:44

:)) si dupa aia constați ca omul te urmarea sa-ti inapoieze ceva scapat pe jos :)))

 

 

asta evident, dupa ce ii tragi un spray in ochi si un picior unde doare :))))



#13
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 16:48

Normal ! :)))

#14
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 16:54

Si asta e o situati limita, ca te-a prins ploaia? Sau ca apa oceanului era rece? Eu ma gindam ca te-o fi prins un urs in padure, sau te-a atacat cineva in lift (cum m-a atacat pe mine cind aveam 15 ani). Sau cum au fost atacati turisti in apele australiei de catre rechini. Sau esti in croaziera si se scufunda vaporul, etc. La mine astea sint situatii limita. Si nu, nu sint echipata deloc pentru ele! Dar cum zicea Marox, numai in situatii limita afli cit poti duce.

pai tocmai asta e , daca se scufunda si nu sunt obisnuita cu apa rece freezing, ce fac . ca eu nu fac baie cu apa rece .
Sau cum a fost prinsa de viitura masina unei femei si a stat in decembrie in apa pana au venit echipele de salvare .

#15
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 16:54

Oricum, eu am evitat cat am putut situatiile periculoase mai ales in natura. Aaa.. e padure cu ursi? Lasa, ne plimbam in alta, e zona cu vipere? Ocolim! E apa adanca? Ne plimbam cu barca dar cu vesta de salvare ( chit ca eram cam singura), caini periculoși? O luam pe partea cealalta! Nu sunt o pesimista, dar nici nu ma cred infailibila si nemuritoare, mi am testat o parte din limitele fizice, poate pot mai mult, dar de ce sa forțez? De ce sa ma arunc in apa marii cand stiu clar ca obosesc imediat si mai bine inot linistit in piscina....

#16
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 16:57

tii, Letitia, ce situatii extreme iti gandesti! eu ma limitez la ma ataca cineva pe strada, ca la us si la rechin stiu ca nu am nici o sansa :)
 
singurul meu atu e ca nu ma panichez. cand ne-am invartit cu masina pe sosea am fost calma, cu calm l-am avertizat pe sotul meu ca ne buseste o masina, foarte calma cand ne-a oprit politia la 140/ ora si nu aveam acte...
 
acum multi ani cand a inceput sa ma alerge un individ pe strada pana mi-a venit ideea ce sa fac am inceput sa alerg in cerc sa-,mi dau timp de gandire....
 
dar nu stiu daca asta m-ar putea salva dintr-o situatie limita. doar sa acknowledge cu sange rece ca this is it?
 
____
 
ma batea gandul intr-o vreme cu arte martiale (pe cand mai avema genunchi functionali) si la turneu de jiu-jitsu cand au aparut unii in sala bounceri de meserie (mari cat casa, brazilian jiu-jitsu, all tatooed si scary) zice sotul meu: pai cand te intalnesti cu un din asta nu ai alta sansa decat sa fugi si sa speri ca oboseste. si el face nimpo de 5 ani de zile, inainte de asta aikido.
 
asa ca ce sanse am avea noi femei normale?
 

Voi nu aveti this little beauty?

#17
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 16:58

Pai nu ai cum sa prevezi toate pericolele... parca citisem de personaje, adevarate ?! , care luau otrava sa devina imuni, isi faceau tatuaje sa devina pielea mai groasa, stateau in baie cu gheata, nemancat o perioada..etc... adica un fel de pregatiri.... dar pun pariu ca au murit de un banal virus...

#18
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 16:59

Voi nu aveti this little beauty?

 

 

ce e asta si la ce foloseste?



#19
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 17:00

Pai nu ai cum sa prevezi toate pericolele... parca citisem de personaje, adevarate ?! , care luau otrava sa devina imuni, isi faceau tatuaje sa devina pielea mai groasa, stateau in baie cu gheata, nemancat o perioada..etc... adica un fel de pregatiri.... dar pun pariu ca au murit de un banal virus...

[:D]



#20
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 17:03

e o alarma de mana , se actioneaza prin tragerea inelului si are un sunet atat de puternic de te asurzeste . Nu te apara de nimic dar poate speria agresorul si alerteaza persoane din imediata apropiere . Eu le-am dat si parintilor .
La noi le distribuie politia.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -