Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pasăm mingea pe ghetar


851 raspunsuri la acest subiect

#11
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 10:47

Vai, ma topesc dupa accentul Sophiei, am vazut aseara filmulețul. Si azi noapte ghiciți unde m-am visat? Dadada chiar la Strumphi acasă, cu Nick si Sophia la un ceai. Mmmm, ce bun a fost! 



#12
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 10:56

La noi s-a intamplat o tragedie vineri noaptea, tot orașul e in șoc, tinerii in special...a căzut un baiat de 19 ani dintr-un vagon, intre tractor si vagon, care a venit peste el si l-a călcat. O zi care trebuia sa fie cea mai fericita zi pt atația tineri, s-a transformat intr-o Tristețe imensa, multi sunt afectați de asta. Eu am lucrat ieri dimineata si colega ce a lucrat de noapte era bucuroasa cand am ajuns, ca n-a fost niciun incident toata noaptea, ce cuminți au fost tinerii...ca peste o ora sa citim in ziar...desi ei scriu ca băiatul a murit in spital, se pare ca nu, pentru ca altfel ar fi stiut si colega mea. Diana il stia din vedere, nu il cunoștea personal. Silvia e prietena cu verișoara lui...am colege ce au rude care il cunoșteau...orașul e mic si toti au pe cate cineva ce il stia...am vazut poze de la pranz cand au iesit afara sa se urce in vagoane, fericit si plin de flori si cadouri in gât (așa e obiceiul aici) si cateva ore mai tarziu...da, o fi fost băutura, cine stie...dar multi blamează acest obicei si vor sa il interzică. Deocamdată orașul plânge. S-au instituit celule de criza, la biserica, la scoala, psihologi, sociologi si preoți pt cei care au nevoie sa stea de vorba cu cineva. Au fost multi la ora aceea (s-a intamplat la 23.15) care au vazut, era intr-un rondel in oras si erau mai multe vagoane acolo. E foarte foarte trist.

#13
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.302 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 11:23

Neata pinguini

 

Miha, ce trist.

 

Strumphi, sa va fie de bine...eu nu am mai prins pozele.

 

Am revenit acasa la miezul noptii, a fost fain...am mancat si ne-am distrat..am fost doar 4 romani, dar a fost bine...micii mei au disparut ft repede.

 

Am vazut acum la stiri ce batai s-au incins dupa meciul Anglia-Rusia  [bang] fanii rusi au sarit pe cei englezi dupa ce rusii au dat golul...bataile au continuat apoi in afara stadionului. mare pacat ca s-a ajuns aici.

Baiatul cel mare al lui Marco e la Marseille o saptamana, tot pt fotbal...aseara a fost si el pe stadion...tare curioasa sunt sa vad ce zice.

 

Diseara joaca Germania..ei sunt favoritii mei...ar merita sa castige titlul.

 

Azi avem program de invatat la franceza...apoi duc copila la film: Alice in tara minunilor...merge singura.

 

O zi cu soare va doresc !



#14
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 11:44

Citesc acum ultimele știri despre baiat...era ultimul rondel pe care il aveau de trecut, se îndreptau spre centru unde era stopul si elevii se dădeau jos. Acolo il astepta tatal. Era la cateva sute de m. Mama a primit tf de la colegi imediat, l-a sunat pe sot si au aflat ca băiatul e dus la spital. Cand au ajuns, medicii i-au anuntat ca inima băiatului s-a oprit, continuau cu resuscitarea ce începuseră la locul accidentului inca inainte sa ajungă salvarea...o ora mai tarziu l-au declarat mort...asta explica de ce colega mea nu a stiut nimic...

 

Era fotbalist la echipa de elita A, era iubit si apreciat. Are o sora de 15 ani, un frate de 4 si mama însărcinată, trebuie sa nască in Octombrie...stau si plâng cand citesc toate astea...



#15
Viviana_06

Viviana_06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 13:22

Of, Mihaela.... Ce nenorocire, ce tristețe...



#16
Viviana_06

Viviana_06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 13:25

Am vazut-o pe d-ra Carliontz! Frumoasă foc si cu un debit verbal....  [pup]  Distracție plăcută, Strumphitza!



#17
Viviana_06

Viviana_06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 13:29

Ella, spor la învățat ! Sper că băiatul soțului tau este bine . Nebunie curată bătaia între suporteri, bănuiesc  că erau beți. Azi unde vedeți meciul? 



#18
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 15:10

Nu neaparat de fotbal  [:)] .

 

Eu pasez mingea de golf la Mianna [hia] ca am visat-o aseara - ma astepta doua ore in masina in parcare, in timp ce eu eram in vizita la Viviana, care avea si un baiat, nu doar pe Silvi, si mancam tort. [pofticios]

si cel putin mi-ai adus si mie o felie de tort dupa ce m-ai tinut doua ore in masina? [:-)))]



#19
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 15:11

uuuf, Miha... bietul baiat!



#20
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 16:13

si cel putin mi-ai adus si mie o felie de tort dupa ce m-ai tinut doua ore in masina? [:-)))]

 

Nu, dar te-am dus la o cafenea ca sa iti fac cinste ca m-ai asteptat si ai luat cafea cu tiramisu 




Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • Oboseala, insomnie

    ZDenisa
    - Ieri, 23:51

  • It’s a…

    BeckyGaie
    - Ieri, 23:05

  • Ședință foto

    BiancaDragnea
    - Ieri, 13:14

  • ultima zi de sarcina

    Ralu31031992
    - Ieri, 10:36

  • Prima vizita la medic

    AnaDemsa
    - mai 20 2024 20:34

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -