Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


499 raspunsuri la acest subiect

#21
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 14:20

In tara asta nu exista posibilitatea de a face adoptii...nu exista copii sau sunt extrem, dar extrem de putini... Multumesc, Qiao! Pup! Facem planuri, planuri si iar planuri...mi-as dori ca pana implinesc 40 de ani sa am un copil...as fi vrut 3-4, dar Dzeu a avut alte planuri...

 

 Sorina, cred ca toate vrem asa. Al meu a venit aseara bucuros, si imi zice - We did it, baby - avem atestat pt 2 copii; mai trebe sa nasti tu 2. Gezz, ca si cum asta ar fi asa simplu.

 Mai ai timp, vad ca deja ai un plan bine stabilit. Qiao, eu am citit legea din scoarta in scoarta, in afara ca se scurteaza timpul in care un copil devine adoptabil si de marirea perioadei in care cuplul este atestat, cum influenteaza legea adoptia internationala?



#22
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 14:25

 Sorina, cred ca toate vrem asa. Al meu a venit aseara bucuros, si imi zice - We did it, baby - avem atestat pt 2 copii; mai trebe sa nasti tu 2. Gezz, ca si cum asta ar fi asa simplu.

 Mai ai timp, vad ca deja ai un plan bine stabilit. Qiao, eu am citit legea din scoarta in scoarta, in afara ca se scurteaza timpul in care un copil devine adoptabil si de marirea perioadei in care cuplul este atestat, cum influenteaza legea adoptia internationala?

 

P.S. http://www.copii.ro/statistici/.



#23
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 14:27

Acum, vreau macar unul...pfiu...sanatos sa fie!

#24
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 14:31

Deci 0 la categoria 0-2 ani.

#25
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 14:49

moon daca imi aduc aminte de la curs ... inainte pt adoptii internationale era disponibili doar copii pt care se deschisese adoptia de 2 ani (ceva de genul) si nu fusesera adoptati in Ro si ca de acum ar intra si familiile din strainatate in aceeasi baza de date cu cele din Ro.

Sorinake sunt f putini copii adoptabili in intervalul 0-2 ani si marea majoritate vor bebe. Sunt curioasa daca dupa ce va intra in vigoare legea noua copii abandonati in maternitati la care parintii sunt necunoscuti vor fi declarati adoptabili repede. Vazusesem la un mom dat la tv ca in maternitati au inceput sa le faca poze femeilor care vin sa nasca fara acte pt a le identifica in cazul in care fug. 

Noi am optat pt copii mai mari, pt a nu astepta cu anii un bebe.



#26
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 14:55

Mulțumesc fetelor!!! Așteptam cu emoții programarea la eco, speram sa fie totul bine, deja ma lupt cu un gust ciudat, amărui dar ma bucur si de asta, nu-i problema! O sa merg in continuare cu doza asta de progesteron pana zice dr ca pot sa o scad! Fetelor va țin pumnii sa va întâlniți cât mai repede copilașii mult doriți!!!

#27
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 14:56

moon daca imi aduc aminte de la curs ... inainte pt adoptii internationale era disponibili doar copii pt care se deschisese adoptia de 2 ani (ceva de genul) si nu fusesera adoptati in Ro si ca de acum ar intra si familiile din strainatate in aceeasi baza de date cu cele din Ro.

Sorinake sunt f putini copii adoptabili in intervalul 0-2 ani si marea majoritate vor bebe. Sunt curioasa daca dupa ce va intra in vigoare legea noua copii abandonati in maternitati la care parintii sunt necunoscuti vor fi declarati adoptabili repede. Vazusesem la un mom dat la tv ca in maternitati au inceput sa le faca poze femeilor care vin sa nasca fara acte pt a le identifica in cazul in care fug. 

Noi am optat pt copii mai mari, pt a nu astepta cu anii un bebe.

 

 

 Eu nu tin minte sa fi citit in lege asa ceva, dar daca asa au zis fetele asa o fi. Nu am informatii in plus, fata de ce am citit in lege si statisticile de la ORA. Si totusi cica cea mai mare batalie e pt copii 2-5 ani. 



#28
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 15:14

Nu neaparat bb, ma uitam ca si in intervalul urmator, aproape deloc...cum imi spunea sefa mea...un copil din Africa nu mi-ar face cu ochiul? Aici trebuie sa mai procesam, sa digeram...daca nu o fi si nu o fi...

#29
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 17:14

    Pai un prunc din Africa poate semana cu vreun vecin...era o gluma la un topic vechi:)))



#30
miha9791

miha9791

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 17:45

Buna fete frumoase! Turqule ma bucur f tare ptr tine! In sfarsit! Cat despre progesteron poti lua linistita! Eu acum cu gemeni am luat 2 lutinus si 2 arefam pe zi ca sa se fixeze bine sarcina! Si uite ca mi-a ajutat..avem deja 31 saptamani! Asa ca..nu stiu de ce..dar eu presimt ca si tu ai 2 bb..e greu dar e si frumos..hihi..si stii ca ne plangeam amandoua acum 5 ani ca suntem slabe..sa ma vezi acum la 80 de kg..sunt cat un butoi


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -