Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

15, 14, 13... pana la cozonaci


798 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 aprilie 2016 - 22:55

Titlul complet era: "15, 14, 13... numaratoarea inversa pana la vopsit ouale si pregatit cei mai deliciosi cozonaci", dar nu incapea sa scriu tot, si daca puneam doar initialele 151413niplvospcmdc nu ar fi insemnat nimic. [:)]

 

 

 

pingu%20cu%20oua.jpg



#2
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 15 aprilie 2016 - 22:57

Hihi,  uite de unde a sărit pingu-iepurele [:)] !


Editat de danielag, 15 aprilie 2016 - 22:57 .


#3
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 15 aprilie 2016 - 23:36

Hello si spor la cozonacit! [:D] Si pinguinicit! [:D]

 

Nu am mai citit, nu mai stiu ce se intampla, sper ca toata lumea e bine sanatoasa!

 

Noi am fost saptamana trecuta la Legoland, a fost tare fain, copiii s-au distrat de minune, si noi cu ei! Ne-am intalnit si cu Strumphitza si cu familia ei, sunt oameni faini, iar Miss cea carliontata e o minune!  [il] Ea si cuconita mea s-au imprietenit rapid, si-au aratat una la alta poneii, jocurile, au impartit inghetata, s-au fugarit cu jupanul de fi-meu, au agitat niste meseni nevinovati (moment in care sotul meu i-a scot totusi afara pe copii sa se joace fara sa deranjeze si pe restul lumii)... noi fetele am povestit, si domnii tatici au povestit... prea repede a trecut vremea, musai sa ne mai intalnim! [pk] [pk]

 

Inapoi acasa ne-am oprit la o ferma la care mereu facem popas (unde au si animale mai deosebite, llame, camile, alpaca, struti etc) si, fiind sezonul mielutilor si iedutilor, copiii au avut ocazia sa vada cum se nastea un iedut. Au ramas impresionati, si nu numai ei [:)]

 

Apoi acasa... mult de lucru ca de obicei, iar acum incepe iar distractia, jupanul a facut varicela! Exact ce ne lipsea  - sotul isi ia liber saptamana viitoare sa stea cu el, eu ma pregatesc sa imi iau liber daca/cand va face si piticoanta. Aiurea e ca, daca face si cea mica varicela nu mai ajungem la nunta prietenilor nostri la castel si abia asteptam (baietii se pot duce, noi fetele vom ramane acasa), si tocmai mi-am comandat niste rochite pentru eveniment... Oh well, asta e, sa fie bine jupanul si cucoana, ca ocazii de distractie vor mai fi!



#4
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 aprilie 2016 - 23:59

Oh, Dark, sper sa nu faca si cuconita. Si sa ajungi la nunta aia dementiala. 



#5
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 16 aprilie 2016 - 01:11

 

Apoi acasa... mult de lucru ca de obicei, iar acum incepe iar distractia, jupanul a facut varicela! Exact ce ne lipsea  - sotul isi ia liber saptamana viitoare sa stea cu el, eu ma pregatesc sa imi iau liber daca/cand va face si piticoanta. Aiurea e ca, daca face si cea mica varicela nu mai ajungem la nunta prietenilor nostri la castel si abia asteptam (baietii se pot duce, noi fetele vom ramane acasa), si tocmai mi-am comandat niste rochite pentru eveniment... Oh well, asta e, sa fie bine jupanul si cucoana, ca ocazii de distractie vor mai fi!

dark ma bucur ca v-ati simtit bine in vacanta.

sper ca printisorul tau sa se faca repede bine, sa tina virusii numai pt el... si sa nu dea si altora.

 

pare deosebita o nunta la castel...iti doresc din inima sa ajungi, sa te distrezi...sa porti rochiile comandate si sa pui niste poze si pt noi astia care nu prea ajung sa vada castele



#6
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 16 aprilie 2016 - 02:01

Daca io cumpar si oole, si cozonacii, ma mai primiti? Sau tre' sa numar pan' la 15 si abia apoi sa indraznesc? 

 

Cozonac n-am facut si n-o sa fac in veci (unde esti tu, Ralualexandrei, cu minunatiile tale cu tot?). Cu ouale din cand in cand m-am mai jucat, ba cu hartie creponata (ies faine), ba cu vopsea care nu trebuie fiarta, da' anul asta n-am chef. Face mama drob si friptura de miel, si gata, restul se cumpara.



#7
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 16 aprilie 2016 - 06:46

Neata! Daca tot e sambata m-am trezit inainte de 7 si am pus rufe la spalat... si tot pentru ca e sambata copchiii erau la 7.30 pe canapea butonand de zor :)))) daca era in timpul saptamanii... nu mai zic, ca stiti :)

 

Dark, bine ati revenit si refacere rapida lui Lachlan. Poate scapa Ailsa de data asta....?

 

Daniela, sa poti sanatoasa rochiile! Azi e marfa noua la ataellier, ca in fiecare saptamana :))

 

E o zi super afara, asa sa fie si la voi! [flo]



#8
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 aprilie 2016 - 07:17

Neatza, rox nu te las singura sa te trezesti la 7 :)). La noi acum e :). Am dormit 4 ore jumate. Motivul e ca Silvia merge la un concurs de calarie (nu concurează inca, merge cu o colega ce concurează) si voia sa bicicleasca. Dar desigur ploua in draci (n-a mai plouat de un secol) tocmai acum. Daca tot m-am trezit o duc cu masina. Azi avem curățenie pe gård cu vecinii, daca se oprește ploaia. Si la 17 mergem la prietenii noștri. Ovi ma tot întreaba ce sa faca cu Audi, dupa ce era hotărât zilele trecute :))). Cam asta e sambata mea devreme :)

#9
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 aprilie 2016 - 07:18

Daniela sa porți sănătoasa rochiile!

#10
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 aprilie 2016 - 07:19

Dark, sper ca voi ati avut varicela. Ca eu am facut la 34 de ani, cand a avut Diana si daca ea a trecut mai usor (era destul de mare, avea 9 ani si a suferit putin), eu m-am chinuit...


Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • Ședință foto

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 13:14

  • ultima zi de sarcina

    Ralu31031992
    - Astăzi, 10:36

  • Prima vizita la medic

    AnaDemsa
    - Ieri, 20:34

  • Saptamana 36

    Pau26
    - Ieri, 17:53

  • VeÈ›i fi bunici!

    BeckyGaie
    - Ieri, 17:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -