Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Fiv cu ovocite donate 101


593 raspunsuri la acest subiect

#571
Siggy

Siggy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 10:08

Multumesc de raspuns Anxiao.merg la eco peste 10 zile si nu ma pot prezenta oricum.

Maya, Doamne ajuta!!



#572
ancahor

ancahor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 15:53

Buna, A venit si ziua in care sa ne prezentam si noi. Am avut un start in viata mai greu ( născuți prematur la 30 de saptamani si 1250g) dar acum suntem mari , 6 luni si 8 respectiv 9 kg. Tudor George este brunețelul, e băiatul lui tati iar roscatelul este Matei Emilian. Tati glumești de multe ori si ii spune câteva cuvinte in ungurește lui Matei sa vada daca reacționează in vreun fel. Glumește si spune uneori ca Matei e sigur ungur ca nu seamănă cu noi si ca sigur cei de la clinica au facut o greseala. Suntem foarte cuminți si veseli daca nu suntem lăsați singuri. Dormim in pat cu mami si tati de la ora 23 la ora 5 (asta de la 3 luni cand am realizat ce repede zboară timpul si am decis sa renunțam la patut). Jucăria noastră preferata este mami. Nimic nu ne atrage mai mult. Suntem sanatosi...am facut zeci de controale datorită prematurității dar Dumnezeu a avut grija de noi si inafara de o operație de hernie inghinală la Matei cand avea 3 luni , nu avem probleme. Va multumesc ca ați fost alături de mine in momente grele , cu răspunsuri pa întrebări si încurajări. Am început încet , încet sa citesc din urma si am avut marea bucurie sa citesc despre o burticuta cu gemeni. As vrea tr mult sa o felicit dar ma abțin sa citesc in continuare sa vad cum a decurs sarcina. Un pup mare pt Dea si un brat de gânduri bune.

 

OQ0pnq.jpg

 

TM3ag0.jpg

 

3rOB9L.jpg

 

 

z9T6Vw.jpg

 

rWNhFm.jpg

 

 

bQU6F4.jpg

 

 

PnNgju.jpg

 

Va doresc ca realitatea sa fie mai frumoasa decat gandurile voastre. Va pupam si asteptam sa ne bucuram alaturi de voi!


Editat de ancahor, 27 mai 2016 - 15:54 .


#573
ancahor

ancahor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 15:59

9bnPEc.jpg



#574
ancahor

ancahor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 16:15

Poppy, Felicitări! De o mie de ori , "Felicitări!" Ma bucur tare pentru tine! Bafta mare si sa dea Domnul sa ai parte de o nastere ușoară! Vreau sa aud si de la Maria Florea o veste buna cat mai curând!!!!! Doamne - cate pagini de suferința au fost scrise aici si ce frumos e sa vezi ca încet, incet acestea sunt înlocuite cu speranțe si apoi cu povesti cu pitici.

#575
ancahor

ancahor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 16:15

Poppy, Felicitări! De o mie de ori , "Felicitări!" Ma bucur tare pentru tine! Bafta mare si sa dea Domnul sa ai parte de o nastere ușoară! Vreau sa aud si de la Maria Florea o veste buna cat mai curând!!!!! Doamne - cate pagini de suferința au fost scrise aici si ce frumos e sa vezi ca încet, incet acestea sunt înlocuite cu speranțe si apoi cu povesti cu pitici.

#576
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 16:57

Ancahor, sa va traiasca feciori si sa va bucurati de ei. Multa sanatate.

#577
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 17:47

Anca sa iti traiasca feciorasii! Minunatii cu ochisori!

#578
katy71

katy71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 17:50

Va pup pe toate, felicitari celor cu beta pozitiv, fi ti optimiste sunteti f aproape de reusita.

Eu bat pasul pe loc, nu am CM nici acum dupa 5 luni, in martie analizele erau ok acum in mai arata ca as fi la menopauza, nici un doctor nu are o explicatie cum in doua luni am ajuns la menopauza toti dau vina pe dipherelin.

Colac peste pupaza, am si o stenoza de col rezolvata partial dupa 30 min de chin. Mai am de umblat pe la doctor pana rezolv, daca o mai fi ceva de rezolvat. Si cand ma gandesc ca in decembrie aveam o singura problema, un fibrom.

Nu am mai scris pe forum ca nu cred ca a mai patit vreo fata ca mine.

Va doresc succes tuturor si va tin pumnii sa fie bine. Pup



#579
Poppy

Poppy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 982 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 18:29

Anca, felicitari!!! [flor] [flor] [flor]

Vai, ce copii frumosi si ce minunat au evoluat, nu le fie de deochi! Multumesc din tot sufletul ca ai revenit sa-ti inchei povestea, recunosc ca n-am crezut ca mai aflam ce c-a intamplat dupa ce ne-ai scris ca pruncii s-au nascut asa de mititei si erai ingrijorata... e asa de bine cand afli asa niste vesti de bune!

Ce grasunei frumosi ai tu acolo! Si ce bine ne pica si noua, mamelor de gemeni, care au prostul obicei de a iesi mai devreme [batcap] ... dar uite ce frumos recupereaza!

Mi se pare mie sau Matei seamana cu mami? Nu numai la colorit.... dar ma uit si la forma fetei, la trasaturi... oricum, frumosi copii, sa-ti traiasca!!!

Uite, mare bine mi-ai facut. Eu am intrat in saptamana a 34-a si doctorita mea zice ca nu crede ca duc mai mult de atata si eram cam amarata. Dar povestea m-a m-a incurajat ca nazdravanii astia cresc, cresc, cresc!!! [clo]

Multa fericire, Anca, te sarut cu drag!!!



#580
ancahor

ancahor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 21:36

Doamne ce repede trece timpul !!!! 34 de saptamani !!!!!! Bravo! Ai scapat de ce-i mai greu. E îngrozitor sa naști copii asa de mici...sa-i vezi cum stau in sigurei in incubator...sa te rogi sa dai de un om cu suflet sa te lase sa pui mana pe ei...sa-i mângâi macar un pic. Ai trecut de etapa grea. Ai tai puișori sunt marisori. Ce ai in burtica? Cred ca la tine nu se mai pune problema cu dexametazona pt plămânii bebelușilor, nu? Eu am fost obsedată sa fac injecțiile astea. L-am terorizat pe doctor ca vreau si vreau si vreau. Le-am facut joi si vineri si luni am născut. Parca am avut o presimțire. Noua ne-au foat de mare ajutor ca au putut respira singuri. Aaa...vreau sa-ti mai spun un lucru...sa stii ca in general gemenii sunt cuminți ... Cred ca asa da Dumnezeu ....ca sa ne putem descurca cu ei. Eu nu am avut ajutoare dar nici greu nu mi-a fost. Am facut ce am simțit eu...si le-a mers bine. Din punctul meu de vedere copiii nu plâng fara vreun motiv. Trebuie sa fii conectata cu ei si vei găsi mereu motivul (nu a facut caca la timp, are o ragaiala, ii este frig/cald). Tu ca mama ai sa simți ce-i mai bine pt copilul tau. Ai mei de exemplu daca nu scot bine aerul dupa ce papa sunt foarte nervoși. Uneori se trezesc plângând si ii iau in brațe , scot aerul si adorm imediat la loc. Daca te vei ocupa tu de ei fara prea multe ajutoare iti va fi mai ușor ca ii vei cunoaște foarte bine. Eu am fost ca o leoaica (nu m-a domolit nici acum prea tare). Nu lăsam pe nimeni sa stea prea mult cu ei. Cateva minute ...asa de bun simt si la revedere. Nici vorba sa pot sa dorm nici macar juma de ora in alta camera. Nu s-a întâmplat niciodată. Ba chiar i-am zis soacramii sa faca un Fiv daca ii sunt asa dragi copiii...ca eu de ai mei nu pot sa ma satur si nu pot sa stau nici o secunda fara ei. Mai este un pic pana la marea întâlnire. Doamne ajuta sa fie cat mai tarziu si cu bucurie mare. Succes!!!!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -