Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 127

fiv medlife albu

598 raspunsuri la acest subiect

#21
gina1983

gina1983
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 13:32

Buna fetelor,

 

Va tin pumnii celor care sunt in perioada de pregatire. Maine am si eu programare la dnul Albu, la noi e mai complicat, sotul are azoospermie. Mai este careva dintre voi cu astfel de problema?



#22
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 13:35

Buna fetelor.

Va citesc si vad pe voi va pune sa repetati histeroscopia chiar daca ati facut-o ...relativ recent.Off oare de ce asa repede ne pune sa repetam? Eu voi face fiv-ul prin iunie-iulie si histero am facut-o prin octombrie, ore si pe mine ma va pune sa repet? Asa face cu toate pacientele?

Inainte de inceperea unui nou fiv (sper de data asta cu transfer) este musai sa ma mai vad cu el???? Ma gandeam ca fac analizele toate, le trimit pe mail si ma programez pt fiv.Oare merge asa?

Cred ca...vrabia malai viseaza nu?

 

pup fete albe



#23
annutza0

annutza0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 14:45

Elena histeroscopia in general se face cu maxim 3 luni inainte de procedura, de preferat in luna premergatoare. De ce trebuie sa repeti, tocmai am spus, pentru ca sinechiile uterine/polipi/etc se pot forma destul de repede, mai ales dupa stimularea FIV, din cauza excesului de estrogeni. De asemenea poti avea o inflamatie de care nu ai habar.

Poti vorbi cu Lucia pe email, nu trebuie sa te programezi la consultatie.

 

Eu sincer nu prea va inteleg [batcap] , preferati sa dati mii de euro pe FIV si apoi sa aflati ca de fapt aveati ceva care a impiedicat implantarea?



#24
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 14:52

Eu am facut histero si in 2 luni consecutive din cauza unei infectii pacatoase care nu mai trecea. Deci e indicat sa faci de cate ori spune dr.



#25
mari_ghicu

mari_ghicu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 15:24

Elena [:)] ,

din octombrie anul trecut pana in iunie iulie a curs multa apa pe Olt, cum zice mama mea.... doctorul trebuie sa vada situatia exacta a uterului si a endometrului sa nu riste sa rateze o implantare datorita unei inflamatii uterine care ar fi putut fi tratata. Eu vroiam sa cer express o alta histero cand m-am dus la consultatie la doctor si cand mi-a spus ca nu ar incepe un alt fiv fara o alta histero, i-am spus: "Gand la gand Dl. Doctor"

Sanatate! [pk]



#26
ina30

ina30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 15:42

Qiao,o rugaminte...te rog sa modifici la prima pagina la mine...nu stiu de unde a aparut"fetita crescuta in suflet,sarcina obt nat,pierduta la 4 luni"...am o fetita de un an Maria,obtinuta prin fiv 2...nici o sarcina obtinuta natural(la inceput este trecut corect).ms

#27
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 24 martie 2016 - 08:49

O sa fac si aceasta histeroscopie. Voiam doar sa stiu daca e atat de importanta pt ca am o colega pe care am trimis-o la dr A si nu i-a facut nicio histero cu toate ca tipa nu facuse in viata ei vreuna (a avut transferul acum o sapt :)). Asa ca ma gandeam ca eu care tocmai ce am facut una stau bine :))

 

Elena, eu pt ca am gasit loc la dansul f tarziu si mai pierdeam un ciclu daca asteptam, i-am trimis mail (i-am atasat si ultimele analize) si mi-a raspuns Lucia si mi-a dat schema.

Cand ar trebui sa incepi? :)



#28
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 24 martie 2016 - 09:01

Neata fetelor.

Hope, in luna mai voiam sa repet analizele, sa ii trimit rezultatele iar cu urmatorul cm , respectiv cel de la inceputul lunii iunie as vrea sa incepem.

Desi am facut aceasta histero ...nu imi face deloc placere sa o repet dar daca trebuie sigur ca o voi face. Unde merge mia merge si suta,dar...nu era calculata offf.

 

va pup



#29
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 24 martie 2016 - 09:45

Elena, ce analize ai de repetat? Altele decat cele de secretie, sifilis, hepatite si HIV?



#30
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 24 martie 2016 - 13:40

Hope sincer nici nu stiu.Cand am fost la controlul de dupa fiv sa fac eco sa vad daca totul e in regula prin burtica, doc (altul, nu dr.A)  mi-a spus ca at cand o sa ma hot sa mai incerc sa merg din nou la ea cu dosarul pt a repeta analizele care sunt necesare, dat fiind faptul ca vor trece cam 6 luni.Si ea face fiv-uri si banuiesc ca va sti care trebuiesc refacute si care nu.Imi poti da si mie lista cu analizele pe care ti le-a dat dr.Albu sa le faci pt noul fiv? Sa nu ma trezesc ca doc de aici va omite vreuna. merci frumos





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -