Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bun venit primilor ghiocei de 2016!(8)

sarcina martie 2016 odiseea sarcinii in 40 de sap

481 raspunsuri la acest subiect

#21
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 10:54

Neata! [:)]  Da, Hellen, tot astazi face 1 an si 10 luni [deziuata] Sa ne traiasca, sa fie sanatosi!!! Gata, acum o pun pe foc:) Eu l-am trimis cu buni in parc, ca a venit pe la noi si ieri nu l-am scos deloc ca a plouat toata ziua.

 

Ce fac mamicile proaspete? [flo]  Cred ca Ghedia si Mamy sunt deja acasa. Cine mai urmeaza? de fapt cine mai este programat ca altfel putem urma oricand...



#22
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 11:11

Buna fetele.

Chiar asa. Suntem acasa de ieri la pranz. Mie mi-a venit laptele, sunt plina de noduli la sani, dar e explicabil la cat il alaptez de cand s-a nascut. Sta atarnat de mine cu orele. Azi au fost mai mult de 3 ore de la 7.20 la aproape 11. Suge, doarme, mai suge, mai doarme. Acum e in patutz, dar e cam nelinistit, cred ca mai vrea o tura. Asta noapte ne-a terminat. A fost agitat si a urlat, eu sunt inca cu dureri si m-as fi odihnit, barbatu-meu, oricat de saritor ar fi nu da lapte.............Acum eu sper cumva sa-l anesteziez si sa doarma.

Ce e si mintea asta. La asta-i buna varsta mai inaintata. Parca am mai multa energie acum decat la ceilalti. Si sotul meu imi zice ca sunt foarte tare si ca par mult mai vie decat dupa celelalte operatii. Am incercat sa-mi amintesc ce a urmat dupa al 3-lea si am realizat ca nu mai stiu. A fost asa de greu sa imi revin, ca prima saptamana dupa ce am ajuns acasa s-a sters. Incercam sa dorm si cred ca dormeam si sa alaptez. La primul copil imi amintesc bine durerile de cosmar. Acum e cumva.....Nu-s asa somnolenta, nu am stari de lesin, am doar dureri si incerc sa iau cat mai putine calmante. Doamne Ajuta!

Si dimineata am luat si eu o guritza de cafea, fiindca daca nu ma bine-dispun si mobilizez un pic, nici lapte nu dau. 



#23
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 11:45

Ghedia, mă bucur ca sunteți acasă, pupam piticul virtual, ca real nu ne lași sa-l smotocim, știm! Hihi O sa va acomodati, dar în privința odihnei nu spera sa recuperezi prea repede [flo2] Este perfect ca ai lapte o sa-și facă și el un program de papa și lăpticul se reglează. Zi-Ne cum au reacționat frățiorii [il] Eu meșteresc o dulceata de coji de portocale nu știu ce o sa iasă ca nu am mai făcut [pk]


Editat de Hellen06, 05 martie 2016 - 11:46 .


#24
Eliana88

Eliana88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 13:21

Buna ziua,mamici!vad ca deja la voi s-au transformat burticile in minuni rosii in obrajori si mancaciosi.

e prima data cand intru la martisoare...eu am dpn 1.04,insa cred ca o sa fie mai devreme.

luni mergem la control si cred ca programam si cezariana.

 

sa aveti copii sanatosi,iar voi,dragi mamici,recuperare rapida.burticilor le doresc nastere usoara!!!!



#25
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 13:50

Eliana, ești binevenita! Și eu am.DPN 4.04 dar am stat pe capul fetelor de martie tot trăgând nădejde ca o sa scap mai devreme de burtica hihi

 



#26
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 19:20

Ce frumos Ghedia! Ma bucur ca esti acasa si ca sunteti bine cu totii! Recuperar rapida [flo2]  Daca a venit si lapticul e super! 

 

Bine ai venit Eliana!

 

Hellen ori si tu esti inventatoare de mancaruri? Eu ma trezesc dimineata cu cate vreo reteta pe care o inventez, combin alimente dupa capul meu si fac niste mancaruri de nici eu nu stiu ce sunt.

 

Eu maine mi-am propus sa ma plimb in parc ca azi am stat ca o closca in casa, poate o fi si ceva soare sa mai imi dea ceva curaj ca m-am cam plictisit in casa.



#27
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 19:57

Ce se intampla, doctore?

De vreo ora am contracții am luat no spa, stau întinsă dar nici gand sa treacă, is la 4 minute pe bune mi-e cam frica azi am intrat în sapt 36 da nu vreau sa nasc acum!! 

Soțul cik sa nu iau no spa s-o las sa facă ce vrea 

Plus ca nici epilata nu sunt  [:-)))]

Auziți ce griji am eu!

Sper sa treacă. .stsu în pat și vb cu bebelina sa stea cuminte 



#28
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 20:04

Am avut si eu helen intr-o seara acelasi momente, am luat no spa insa...e mai bine sa iei si tu.nu e momentul nostru inca.eu am intrat in 37 de saptamani sunt in avans cu una fataa de tine dar vreau neaparat sa trec de 38.fixul.meu. Si eu am eliana dpn 01.04 dar sigur nu ajung pana acolo. Ghedia te pup te pup... Mamy cum e? Va pup pe toate

#29
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 21:07

Ce se intampla, doctore? De vreo ora am contracții am luat no spa, stau întinsă dar nici gand sa treacă, is la 4 minute pe bune mi-e cam frica azi am intrat în sapt 36 da nu vreau sa nasc acum!! Soțul cik sa nu iau no spa s-o las sa facă ce vrea Plus ca nici epilata nu sunt [:-)))] Auziți ce griji am eu! Sper sa treacă. .stsu în pat și vb cu bebelina sa stea cuminte

Si eu cred ca am ceva contractii, nu am no-spa in casa dar stau in pat si sper sa fie bine. Inca nu am cronometrat dar sper sa mai stea un pic, maine e ziua sotului si avem musafiri :)). Am umblat cam mult azi si am stat in picioare. In timpul contractiei bebe misca?

 



#30
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 05 martie 2016 - 21:37

Hellen eu zic sa iei ceva no spa ca e cam devreme. Cat despre tine Edvina, eu nu as mai lua ca tu esti  mai avansata cu sarcina. Si eu mai am contractii, ce-i drept nu regulate si nici asa apropiate la patru minute. Eu  nu am mai luat  no spa de cand am facut 37 de saptamani.





Etichetat si cu sarcina, martie 2016, odiseea sarcinii in 40 de sap

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -