Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Cafea Amara. Cu frisca, la cerere


1001 raspunsuri la acest subiect

#131
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 07 februarie 2016 - 18:47

Didi nu pot sa-mi înving teama! E aproape dar are de traversat o strada. Strada e in general necirculată si tocmai de-aia când trece o mașina trece cu f mare viteza. In plus trotuarele sunt pline de mașini parcate, trebuie mers pe strada. In Germania nu parchează nimeni pe trotuar.

Anais, fa cum te indeamna cugetul. Are tot timpul sa zboare cind o sa fiti pregatiti si unul si altul. Al meu merge de la 13 ani cu autobuzul la scoala, dar eu il duc la autobuz, eu il iau  si aduc de la autobuz, acasa seara. Nu ca nu s-ar descurca, dar are ghiozdanul infiorator de greu.



#132
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 07 februarie 2016 - 18:51

Ah, Aqai ce dulce e plodutul, foc! Mortal de frumusel!



#133
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.706 mesaje

Postat 07 februarie 2016 - 23:59

 

Ah, si mai am o ingrijorare ...Alex ieri la basketball, nu stiu cum a prins o minge si si-a sucit / scrântit / rupt (?) un deget. Il doare cand il misca, poate apuca cu el dar chestii ușoare si nu e umflat. Nu am chef si dorința sa ma duc la doctor. Daca nu e umflat, n-o fi rupt, nu ?

 

nu e rupt, dar daca il odoare cumpara de la magazine...se gaseste peste tot...un fel de support metallic care il protejeaza sa stea drept.

 

la noi la basketball a fost jale, au pierdut rau de tot in fata la cea mai buna echipa din sezon.

dar mai nasol a fost ca un prieten de-al lui W. care pana la virsta asta de 11 ani a reusit sa aiba 2 concuzii, de care numai eu stiu (una la fotbal American, alta la gimnastica)...acum cred ca a facut-o pe a 3-a.

in timpul meciului a cazut pe spate ...ori la lovit cineva...nu stiu ca s-a intimplat f repede, doar l-am vazut lungit pe jos si apoi s-a pus pe plans si se tinea de cap...

maica -sa saraca se facu-se verde la fatza...ca el e copilul care nu plange decat daca e rau, rau lovit.

ufff...si sportul asta!



#134
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 00:18

F faina tunsoarea, Aqai. De acuma tre sa si aranjeze freza in fiecare dimineata, nu? Dar ce fatza incantata are. Unii extenueaza cainele, eu copilul. 2 ore aproape in aer liber, sanius si parc si o ora zbantuit in instalatiile de la McDo. Se " lauda" si el cu o cazatura, de pe scarile toboganului, pe sub balustrada si buf pe gheatza

#135
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 00:19

Da, nasol arata mesajele fara paragrafe.

#136
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 00:28

Didi nu pot sa-mi înving teama! E aproape dar are de traversat o strada. Strada e in general necirculată si tocmai de-aia când trece o mașina trece cu f mare viteza. In plus trotuarele sunt pline de mașini parcate, trebuie mers pe strada. In Germania nu parchează nimeni pe trotuar.

 

s- ar putea sa ai dreptate. Mediu decide! Ai mei erau codasi fata de altii, in plus vor sa mearga cu altii, nu mai vor cu masina cu mama  [fri]



#137
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 00:42

Buflea, daca ai o frunza de varza cruda, bate-o putin cu facaletul si pune-o pe deget, daca e umflat. Asta pina ajungeti la un medic.

 

 

Am facut mielul si am facut si un sos mustar. A iesit foarte bun. Am facut si asparagus alaturi.


Editat de Letitia1, 08 februarie 2016 - 00:43 .


#138
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 11:25

Neata gagici. [cit]

 

O vreme de toata jena aici, nu frig, dar un vint si o ploaie ingrozitoare. Acum parca s-a mai luminat, dar tot ploua si bate vintul.

 

Eu ma chinui sa vind pianul ala, l-am pus pe ebay, a avut 101 vizionari si 2 urmaritori, dar nici o oferta. Ma gideam ca daca il vind repede, pot sa pun alt parchet pina vin canapelele noi. V-am spus ca pianul are 200 de kile? Ah si azi vin si aia cu gardul sa se uite si sa-mi spuna cit ma costa distractia. Trebuie sa-l facem, cu vintoasele astea o sa cada de tot.



#139
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 11:32

Letitia, bafta cu pianul!!! La noi ebay-ul a cam pierdut din viteza de cand cu un site "local" (dar pentru fiecare regiune). Incearca sa pui si pe situri locale daca aveti.

Pacat ca fecioru s-a lasat de pian :(.



#140
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 12:31

Neata gagici. [cit]

 

O vreme de toata jena aici, nu frig, dar un vint si o ploaie ingrozitoare. Acum parca s-a mai luminat, dar tot ploua si bate vintul.

 

Eu ma chinui sa vind pianul ala, l-am pus pe ebay, a avut 101 vizionari si 2 urmaritori, dar nici o oferta. Ma gideam ca daca il vind repede, pot sa pun alt parchet pina vin canapelele noi. V-am spus ca pianul are 200 de kile? Ah si azi vin si aia cu gardul sa se uite si sa-mi spuna cit ma costa distractia. Trebuie sa-l facem, cu vintoasele astea o sa cada de tot.

 

leti, dar daca ai pune anuntul la o scoala de muzica ? la avizier, adica ?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -