Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Aprilie 2016(Buburuze de Aprilie 2016)2


1958 raspunsuri la acest subiect

#1921
Elismar

Elismar

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 25 aprilie 2016 - 07:25

Multumesc Adelina!!!



#1922
Miruna93

Miruna93

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 25 aprilie 2016 - 13:21

Buna!! Revin si eu cu vesti despre buburuza mea.Am nascut pe data de 8.04 prin cezariana si vreau sa  spun ca a fost o experienta groaznică.Am nascut cu vineri si nu mi-am putut tine buburuza in brate mai deloc pana marți ,timp in care ea s-a obisnuit cu biberonul si cand am pus-o la san nu a mai vrut..S-a nascut cu unele probleme de respiratie pentru ca "ar fi stat prea inghesuita" după spusele lor si au tinut-o pe antibiotic si oxigen timp de 5 zile.M-au miscat in timpul a nesteziei si nu m-am putut ridica din pat de durere de cap si mușchii spatelui,zeci de calmante si perfuzii ,dar degeaba.A fost groaznic.Numai zic ca am fost cusuta bine in partea dreapta si jalnic in stanga unde m-am umflat ca o galma(nodul) ..Am stat o saptamana iar când am ajuns acasa au inceput durerile de burtica ale bebelusei,un inceput de colici. Stie câteva vrei solutie pentru o ameliorare măcar??? I-am dat Infacol dar s-a constipat si acum am luat espumisan dat degeaba..



#1923
Miruna93

Miruna93

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 25 aprilie 2016 - 13:28

Si eu vreau pe grup daca se poate.Miruna Ana-Maria am pe fb  


#1924
Ade88lina

Ade88lina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 25 aprilie 2016 - 13:53

Si la mine e un pic umflata operatia in stanga dar pe acolo a tras firul,si cred ca e normal...si noi avem colici pe care reusim sa i linistim cu espumisan :). Va pupam

#1925
Miruna93

Miruna93

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 25 aprilie 2016 - 14:35

Si la mine e un pic umflata operatia in stanga dar pe acolo a tras firul,si cred ca e normal...si noi avem colici pe care reusim sa i linistim cu espumisan :). Va pupam

Spuneai ceva de colief..Este eficient,ai idee?? Si noi va pupam

Editat de Miruna93, 25 aprilie 2016 - 14:36 .


#1926
Ade88lina

Ade88lina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 25 aprilie 2016 - 21:27

Nu a avut nici un efect colief ( am mai dat si 110 lei) ,insa espumisan chiar a avut efect :)

#1927
Eliana88

Eliana88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 25 aprilie 2016 - 22:32

Hei mamici (burtici inca mai sunt?)!!!nu mai tin minte cand am intrat ultima data,dar va felicit pe toate pt buburuze,sa fie sanatoase si sa scapati repede de colici!!!!

 

Irinuca mea are 5sapt si 4 zile deja,e veterana pe aici :))) are colici de pe la 2 sapt si cateva zile.am incercat bonnisan=greata,varsaturi in jet si branzit,espumisan=constipatie,ceai babycalm=greata,varsaturi,diaree si ne tratam cu colifant care e foarte bun pt ea.isi face efectul aproape imediat ca la 10-15 minute de la administrare incepe sa dea cu tunul :))) daca nu o doare burtica si e bine mancata imi doarme si cate 4 ore(poate ar dormi si mai mult dar o trezesc sa pape).

noaptea doarme langa mine in pat ca are o relatie foarte stransa cu tzitzi.

 

eu sunt ok.durerea de spate ma omoara uneori,dar dupa durerile de la operatie asta e pistol cu apa :)) lohii nu mai am,slava domnului!am slabit pana acum 15 kg,am ramas cu 8 kg care le am pus in primele 3 luni ca asa se zice ca alea din primele 3 luni raman dupa nastere.la mine asa e.

 

sa ma adaugati si pe mine in grup pe fb Eliana Fulgusin.ma gasiti sigur ca sunt unicata pe fb :)))) 

 

va pup!sa aveti nopti linistite!!!!



#1928
Eliana88

Eliana88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 25 aprilie 2016 - 22:35

adelina stii vreo firma de organizare nunti in craiova care sa nu fie foarte scumpi?deocamdata astept oferta de la event fever dar dupa ce vad in poze cred ca au preturi mari...



#1929
Ade88lina

Ade88lina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 10:23

Eliana nu stiu, eu am facut nunta acum 5 ani si nu am avut o firma sa ma ajute...in general am auzit de preturi mari..daca aud de la vreo prietena te anunt :)

#1930
christine86

christine86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 246 mesaje

Postat 30 aprilie 2016 - 20:38

Yupee. De legea care mareste concediul paternal de la 5 la 10 zile stii ceva? Am citot pe avocat.net cum ca ar fi fost votata si de deputati, darnugasrsc nimic oficial pe camera deputatilor.

 

Nici eu nu am auzit nimic oficial despre asta




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -