Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (854)


146 raspunsuri la acest subiect

#31
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 11 decembrie 2015 - 16:42

Buna fetele . imi pare rau de sarcinile pierdute. In ceea ce priveste mutatiile si eu am trombofilie si o sarcina oprita anul trecut in mai ..am mthfr si factorul 13 .plus lupicul .imediat dupa ce am aflat am fost pusa pe aspenter iar acum am facut inseminare si a doua zi imediat clexanele 0,4. Ai fost la hemato?



#32
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 11 decembrie 2015 - 17:25

Salutare aspirante optimiste!

 

Vad ca v-ati mutat pe fb. 

Eu mai am cateva zile pana la intalnirea cu bb, si apoi trimit barza mai departe!

Sper ca anul viitor sa va impliniti toate visul si sa deveniti mamici!

Pana atunci bucurativa de sarbatori si ramaneti optimiste [flo2]



#33
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 11 decembrie 2015 - 17:30

Pai e chist endometriozic daca stii cum e.Si din pacate nu exista tratament sa treaca numai sa il tin sub control.Sunt pe anticonceptionale desi nu as vrea.Vreau sa le las in curand si sa iau naturiste si speram ca pe langa el va aparea si o sarcina ca atunci mai mult ca sigur se va absorbi.E de 4 cm si il am de 2 ani tot in acel stadiu,a fost si de 5 cm dar a mai scazut de la anti..dar imi e frica ca dupa ce voi lasa anti sa nu se mareasca.Nu mi-ar fi asa frica de operatie dar am unele motive serioase si sunt cam ingrozita..poate o sa iti spun vreodata.Daca doar asa voi putea,o voi face si pe asta dar nu vreau sa ma gandesc la asta ci sa fiu increzatoare si optimista chiar daca multi medici vorbesc si vorbesc.Imi pare rau pt.tine dar sa nu te dai batuta pt.ca minunile apar cand nu te astepti.Nu stiu cati ani ai si ce investigatii ai facut dar daca esti inca tinerica eu zic sa mai incerci,sau poate daca tratezi problema ai putea.Banuiesc ca ai incercat tu orice.Asa mult mi-as dori ca toate femeile care isi doresc bebe sa le dea Dumnezeu...



#34
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 11 decembrie 2015 - 17:34

Salutare aspirante optimiste!

 

Vad ca v-ati mutat pe fb. 

Eu mai am cateva zile pana la intalnirea cu bb, si apoi trimit barza mai departe!

Sper ca anul viitor sa va impliniti toate visul si sa deveniti mamici!

Pana atunci bucurativa de sarbatori si ramaneti optimiste [flo2]

Silvi,eu astept barza anul viitor.Sa nu uiti sa o trimiti si pe la mine:) Doamne Ajuta!sarcina usoara si felicitari!



#35
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 12 decembrie 2015 - 20:15

Silvi, nastere usoara !ma bucur ca ai ajuns aici la doi pasi de intalnirea cu bebe!!

Adina , povestea ta imi e asa cu cunoscuta .sora mea a fost operata acu 2ani de chis endometriozic de cate 7 cm pe ambele ovare .din pacate anul asta i au reaparut dupa pauza de anti. Acu are unu de 4cm si trebuie sa faca iar operatie si dupa bebe neaparat ptr ca afecteaza fertilitatea desi are 25de ani numai .

Lasa id tau daca vrei si te adaugam pe fb .acolo suntem mai active 



#36
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 12 decembrie 2015 - 20:15

Silvi, nastere usoara !ma bucur ca ai ajuns aici la doi pasi de intalnirea cu bebe!!

Adina , povestea ta imi e asa cu cunoscuta .sora mea a fost operata acu 2ani de chis endometriozic de cate 7 cm pe ambele ovare .din pacate anul asta i au reaparut dupa pauza de anti. Acu are unu de 4cm si trebuie sa faca iar operatie si dupa bebe neaparat ptr ca afecteaza fertilitatea desi are 25de ani numai .

Lasa id tau daca vrei si te adaugam pe fb .acolo suntem mai active 



#37
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 12 decembrie 2015 - 22:06

Elena stiu.Sunt constienta de ceea ce inseamna aceste chisturi.M-am interesat despre aceasta boala.Imi pare rau pt.sora ta.Sper sa poate ramane insarcinata cat mai repede.De asta vreau si eu sa grabesc o sarcina ca am 26 ani si nu se stie mai tarziu ce va fii.



#38
doina88

doina88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 13 decembrie 2015 - 19:19

Buna seara! Eu sunt insarcinata in 6 spatamani. Adina si eu am avut chisturi mari.Unu de 12 cm pe care l-am ooerat la 19 ani si am ramas cu ambele ovare.Si inca unul in 2013 in ianuarie de 6, 5 cm.Cel de 6, 5 cm l-am tratat cu anticonceptionale si s-a retras.A durat 3 luni. Silvi nastere usoara! :*:*:*


Editat de doina88, 13 decembrie 2015 - 19:20 .


#39
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 13 decembrie 2015 - 23:43

Doina felicitari si sarcina usoara iti doresc fara evenimente neplacute.Ma bucur pt.tine ca ai ramas.Deci ce norocoasa ai fost ca ti-a pastrat ovarul dupa 12 cm chistul..chiar e un medic super.La cine te-ai operat,la ce medic si din ce oras?nu ti-a fost frica?banuiesc ca ai facut clasic nu laparoscopic..poti sa imi dai mai multe detalii despre o operatie in sine?si de ce natura ti-a fost chistul?eu acum am anticonceptionale,iau de 2 ani dar nu mi-a trecut,ramane in acelasi stadiu de 4 cm.Cand l-am depistat avea 5,a scazut 1 cm dar mai mult nu vrea.Anul viitor las anti si incerc sa concep sa vad daca se va prinde,daca nu..o sa il operez.Nu am ce face.Alt tratament nu exista cica.



#40
doina88

doina88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 14 decembrie 2015 - 00:14

Chisturile mele au fost foliculare.Eu sunt din bucuresti si m-am dus sa ma oprrez de o banala apendicita si au descoperit la ecografie si analize ca am si un chist.Initial mi-a fost frica de gandul ca imi scoate ovarul si au vorbit medici cu mine si i tr-un final am facut taietura clasica.M-au intrrbat daca vreau si laparscopic si nu stiam ce e aia :))).Au trecut 7 ani si o luna de atunci si nu a mai aparut nimic pe acel ovar.Cel de 6, 5 cm l-am tratat cu anyiconceptionale 3 luni si s-a retras. M-am operat la bagdasar.M-au operat 2 medici si un rezident.Un profesor, un asistent universitar si rezidentul.Si insarcuntata am ramas tot cu ovarul operat, adica stangul.


Editat de doina88, 14 decembrie 2015 - 00:16 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -