Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ultimele valuri de vacanta a pinguinilor


902 raspunsuri la acest subiect

#251
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 22:35

Fleur, scuze de cuvintele scapate in germana. eu de obicei sunt atenta si nu le las sa treaca. dar asta e dovada ca eram pe jumate adormita.

 

Hai sa va zic si eu una: aseara ii spuneam o poveste Patricozaurei, Iedul cu trei capre. Ajunsesem la momentul cand vulpea fura mancarea din camara si am atipit, cred, dar cumva foarte ciudat ca oarecum instantaneu am visat o misiune de salvare cu elicopterul- va e clar ca nu avea nimic de-a face cu povestea, da? In plus am continuat sa vorbesc!  Asa ca povestea spusa de mine, in loc sa fie cu vulpea care se duce la camara sa fure mancarea, a fost cu o vulpe care se ducea la camara si striga dupa ajutor sa o ia cu elicopterul.  [batcap] Mai ciudat era ca eu: visam (poate nu e verbul corect) misiunea de salvare, continuam sa vorbesc si imi dadeam seama ca spun tampenii, toate in acelasi timp! Nu am mai patitvreodata  asa...



#252
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 22:39

Kari, daca e cistita se poate sa fi luat ceva de la piscina.



#253
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 22:40

Andreia, ma bucur ca ai asa o vacantaniversare frumoasa!

 

p.s. Am vrut sa scriu vacaniversare dar suna cam peiorativ  [:)]



#254
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 22:40

Aqai, imi place avatarul. E artar japonez?



#255
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 22:45

Si eu visez mortii din familie (bunica, fratele mamei, chiar si pe tatal Balaurului pe care nu l-am cunsocut decat in poze ca a decedat cu 2 ani inainte sa ne cuplam eu si B). Nu i-am visat niciodata in posturi sperietoare, o sg data unchiul meu decedat a zis ca vine sa il ia pe taica-miu si m-am trezit plangand- eram in liceu. In rest sunt prietenosi si ma bucur ca 'ii vad', mai ales pe bunica de care ma instrainasem inainte sa moara, deh tineretile mele si lipsa de rabdare de a te bucura de/cu cei batrani cat inca ii mai ai.


Editat de Ioana_Pos, 02 septembrie 2015 - 22:47 .


#256
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 23:18

Nu stiu daca sunt amatori pe ghetar, Pink Martini concerteaza la Buc pe 4 oct si la Cluj pe 5.

 

aveti aici 'valsul' nostru de nunta 

 



#257
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 23:31

ha! bateria de la telefonul meu cred ca simte ca i se apropie sfarsitul [:)] dupa ce-am epuizat-o in Vama mai rau decat pe o adolescenta care isi petrece toate noptile la Stuf, citind carti electronice pe unde apucam (nu stiu de ce, dar se pare ca asta nu-i prieste deloc, se topea vazand cu ochii, dar ghinion, eu facusem o pasiune pentru trilogia lui Ken Follett), mi-am comandat alta baterie indata ce am ajuns acasa. baterie care mi-a sosit azi.

 

inca n-am schimbat-o, intrucat cea veche, care la mare a reusit sa ma sperie intr-o dimineata (cu tel inca in priza, incarcat 100%, intrasem un pic pe FB si dadusem un telefon; cand am pus jos telefonul, inca in priza, arata deja 97%. normal pentru gradul ei de uzura. insa tot in priza, sub ochii mei, a inceput sa scada la 96, 95, 94%... [fri] atunci am hotarat ca si-a trait traiu'), deci bateria cea veche, dupa cum ziceam, a decis azi sa-mi arate de ce-i in stare: la un moment dat am pus-o la incarcat, si am scos incarcatorul din priza cand era pe la 75%, ca trebuia sa plec. nu conteaza. a continuat sa apara ca si cum incarca, si sa-i creasca procentele pana la 100%. acum ma anunta ca e incarcata si s-o scot din priza ca sa economsesc energia [:-)))]  estimez ca in mod real acum are maxim 30%, da' se preface [:)] cand o sa mi se inchida telefonul desi bateria va arata tot 100%, o schimb. sau, cine stie, poate chiar s-a transformat intr-un perpetuum mobile... [pk]



#258
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 23:36

Ioana, multa sanatate mamei tale!

 

Ma bucur ca ai avut o zi buna, Helbi [flo2] [flo2] [flo2]

 

Mi-e o ciuda, am reusit sa fac un double booking pentru maine (am notat gresit una dintre programari, credeam ca e pentru vineri dar e pentru maine) Uffff....

 

Am facut si o fapta buna pe ziua de azi, am gasit un pasaport (cu niste carduri bancare in coperta) pe strada si l-am dus la politie. M-am simtit ca pionierul care ajuta bunica sa treaca strada [biz]



#259
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 00:31

Hai sa va zic si eu una: aseara ii spuneam o poveste Patricozaurei, Iedul cu trei capre. Ajunsesem la momentul cand vulpea fura mancarea din camara si am atipit, cred, dar cumva foarte ciudat ca oarecum instantaneu am visat o misiune de salvare cu elicopterul- va e clar ca nu avea nimic de-a face cu povestea, da? In plus am continuat sa vorbesc! Asa ca povestea spusa de mine, in loc sa fie cu vulpea care se duce la camara sa fure mancarea, a fost cu o vulpe care se ducea la camara si striga dupa ajutor sa o ia cu elicopterul. [batcap] Mai ciudat era ca eu: visam (poate nu e verbul corect) misiunea de salvare, continuam sa vorbesc si imi dadeam seama ca spun tampenii, toate in acelasi timp! Nu am mai patitvreodata asa...

Eu am patit asa cand ii povesteam seara baiatului. Nu mai stiu ce poveste era, dar stiu sigur ca deraiam de la ea pe masura ce adormeam si eram intre vis si realitate. Sindrom de mama obosita...

#260
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 08:15

Bună dimineața!

 

Tocmai voiam să spun ”Ce bine că e vineri!” dar mi-am dat seama că e abia joi :((((. Șoc și groază, mă duc să mai beau o cafea să-mi revin.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -