Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hotel + bazin cu tobogane in apa ?


25 raspunsuri la acest subiect

#21
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 01 iulie 2015 - 14:02

Otilia, neaparat in Tenerife sa nu ratati Loro Park (cand veti ajunge).



#22
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 01 iulie 2015 - 14:34

De acord cu Loro. Tot cu animale e si JunglePark iar dpdv spectacole cu delfini cel mai reusit mi s-a parut cel de la AquaPark. In plus sa bifezi si o scufundare cu submarinul.



#23
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 00:08

Mersi mult!

Pana ne hotaram ce facem cu vacanta si cand o sa o avem, azi le-am dus la mare aproape de casa. Apa e putin adanca nisipul foarte fin. Si drumul e cam 15 minute. Pacat ca doar cateva zile pe an e cald. Ele s-au balacit de zor, s-au ingropat in nisip. Cea mare a si inotat. Avem in plan sa mergem si maine cand se anunta caldura si mai mare.

Miniaturi atasate

  • P1160289.JPG


#24
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 10:01

Bravo! Foarte frumoase fetele tale Otilia!

Si ce seamana intre ele!

Am inteles ca nici unul din voi nu e norvegian (sau ma rog, nordic) dar fetele foarte bine se incadreaza ca figuri cu "tiparul" nordic  [:)]

Vad ca la voi acum e mai cald decat aici... la noi acum nu e vreme grozava de strand/balaceala, e cald, dar nu foarte, soarele mai sta si ascuns dupa nori... Nu stiu pe litoral cum este..

 

Distractie placuta in continuare si vacanta frumoasa indiferent cand/unde o planificati!  [flo]



#25
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 02 iunie 2016 - 12:29

Iaca am ajuns din nou la subiectul acesta.

Pana la urma am fost anul trecut in Danemarca la Lalandia 12 zile. A fost o alegere buna avand in vedere vremea capricioasa din zona si faptul ca am gasit ceva disponibil cu cateva zile inainte. Eu am stat pe acasa in primele 2 saptamani de vacanta. Am inchiriat o casa pentru 6 persoane pentru trei zile si dupa aceea o casa mai mare pentru 8 persoane. Am convins si bunicele sa vina acolo sa vada nepoatele. Initial am inchiriat casa cea mare pentru ca nu mai erau din cele mici disponibile. Ulterior a aparut una mica disponibila asa ca am luat-o pentru prima perioada. Am intrebat prieteni daca vor sa vina cu noi acolo ca nu ne costa nimic in plus dar nu a dorit nimeni. Si dupa aceea mi-a picat fisa ca la Bilund e aeroport deci ar putea veni si bunicele de la Bucuresti. In fine, cumva am dres-o.

Le-a placut atat de mult sa se balaceasca in apa, sa se dea pe tobogane incat nu au vrut nici o zi macar sa traverseze strada sa mergem la Legoland.

Am vrut in primele zile sa mergem la safari la Givskud Zoo dar nu le-am convins. Insa dupa alte cateva zile ne-am intalnit in zona cu prieteni care doreau sa mearga la zoo asa ca n-au mai comentat si au venit. Asa in grup extins a fost si mai fain. Le-a placut mult cand am mers cu masina printre lei ca nu au mai experimentat asa ceva.

Deci balaceala multa de tot, sauna, tobogane de multe feluri, tuburi, mai e un rau artifical pe afara, putina plaja, safari, bunjee jumping, catarat in interior. Cam asa a fost vacanta noastra. Cea mare si sotul au mers si la Tordano dar mie mi-a fost teama. Clar nu ma simt in largul meu in tuburi si nici nu imi place sa imi intre apa peste tot ca la raul acela une brusc te duci la fund. Nu-i de mine asa ceva. Cea mare a fost in extaz. Mijlocia s-a speriat rau de tot cand s-a dus la fund pe rau si cateva zile nu a mai vrut acolo. Cea mica nu avea voie si mai bine asa.

Noua fetelor ne-a placut si sa mergem pe niste placi puse pe apa tinandu-ne de franghii. Bun exercitiu pentru muschii de la maini.

Bunicele au venit si ele la Aquadome. Pe mama am convins-o sa vina cu mine in tuburi dar ea e mare fan sauna. Per total insa le-a placut.

 

Ei si anul acesta o luam de la capat cu planurile. Bine ca am primit anul trecut cateva idei. Anul acesta e musai sa fim in Ro si nu putem calatori in afara tarii in vacanta.



#26
astridhappy

astridhappy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 07 iunie 2016 - 13:12

Daca mergeti in Ro, puteti da o fuga pana in Bulgaria, la Albena - sunt 100 de km de la Constanta, aproximativ -- statiunea e mica dar intr-o padure foarte batrana rezervatie naturala, aer si umbra cat incape si anul trecut s-a deschis un aquaparc cu niste tobogane cu apa super - tari . Sunt cateva hoteluri care au Aqua Park-ul in oferta si sunt mai accesibile decat cele din Ro, iar parcul este mult mia bine amplasat: in mijlocul unei paduri, printre copaci....(marea e la vreo 500 de metri




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -