Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ie sau nu ie pe ghetar


821 raspunsuri la acest subiect

#681
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:16

mi se par asa de dezvoltati- de asta ma mir

In ce sens "asa dezvoltati"



#682
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:18

helbi, ce distractie la voi.  [il]

 

[il]  Te invitam cu drag !  [flo2]



#683
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:19

Ioana, la ora asta vreau sa ploua, restul le las pe alta data. 

 

 

aqai, multam de pont  [il]



#684
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:24

Draga mea, ma descurc ff bine! A venit luni dupa amiaza. Cand s-au revazut au alergat una spre cealalta. Am adus-o,acasa, impartit cadouri si de o parte si de alta si plecat la Wellcome bbg...pina la ora 22! Marti a fost la scoala, dra in clasa paralela si...a dormit la mathe Ea, desi face de 1 an germana nu vb aproape deloc iar de inteles fff slab. Dupa amiaza a fost la alergat, in timp ce Bianca era la Tenis. Apoi am ieist la plimbare pe Main...ea cu rolele, Bianca cu longbord-ul si eu pe jos...vreo 10 km la 30 si de grade...pe la ora 22 un nebun alerga cu bicicleta...a apreciat prost distanta si s-a lovit cu ea umar in umar....ea era doar socata, ala a ajuns la spital (dupa ce a recunoscut ca el a cauzat accidentul). Miercuri au mers si nemtii si americanii in oras. Nemtii le-au prezentat orasul, i-au plimbat cu vaporul pe Main si apoi au ramas la shopping...nu si-a luat nimic ....totul i s-a parut f scump in comparatie cu Stuttgard, de unde tocmai se intorsese cu un geamantan de haine. Seara ne--am plimbat la un lac! Joi i-a dus numai pe americani la aeroport la Lufthana...i s-a parut plicitisitor ca nemtii si-au permis nesimtirea de a le vb in germana si evident ca n-a inteles nimic (sunt insa in grup copii care vb fff bine germana). E a ales germana si nu spaniola ca da mai bine la CV mai tarziu...cica! Apoi au fost la piscina si seara la chitara cu Bianca. Vineri i-a dus la Dialogmuseum, un muzeu al orbilor, absolut superb si de recomandat celor care ajung in Fra. I-a placut la nebunie (desi in primele 2 sapt de De - ca ei au venit in 16 iunie, dar au stat 2 sapt pe langa Stuttgard, - a vizitat multe muzeuu si castele...la fel si alte orase....era satula, dar muzeul asta i-a placut fff mult. Apoi au fost la strand si seara cu inca 2 colegi la Göhte Turm la o inghetata! Au venit pe la 22. Azo am fost de la 10-17.30 la un lac la balaceala. I-a placut, dar la un moment dat a zis ca vrea acasa. Ajunsa acasa si vazand poze din America, a bufnit in plans...m-am dus la ea, am luat-o in brate, i-am sters lacrimile si am intrebat-o ce s-a intamplat. Si mi-a spus ca-i e f greu ca in aceasta zi sa fie departe de familie si prieteni. Ca e ff mult la varsta ei sa fie plecata o luna de acasa (mai are o sapt de stat aici). I-am spus ca o inteleg, ca am cautat sa vedem daca se organizeaza ceva de ziua Americii si din pacate, nu! Ca noi incercam sa -i facem sederea cat mai placuta. Mi-a marturisit ca se simte ff bine aici, dar ar fi vrut sa pastreze traditia: sa iasa sa manince pizza, hotdog (fara sa stiu, asta am avut la micul dejun) si hamburger (ma intrebam unde poat ebaga atat deodata:-)). In timp ce eu incercam sa o linistesc, Nianca s-a mobilizat exemplar. A sunat la prietena ei care are si ea o americanca si le-au scos la Pizza si Hamburger Nu stiu cand revin...posibil tot pe la ora 22. Asa fericita a fost cand a auzit ca ies! Maine mergem la la prietena mea la Aschaffenburg, Ducem copii la un parc sa se catere in copaci si noi pregatim un grill in timpul asta! Luni ii duce la teatru, sa vada cum se desfasoara munca in culise...seara cu Bianca si tatal ei la Kino in engleza Jurasic World. Marti au scoala si seara tenis Bianca...ea probabil,ca va alerga. Miercuri pleaca cu totii la cel mai vechi castel din zona Main-Rin...si apoi la Koblenz. Joi ii duce pe toti la Point Alpfa, iar seara merg la chitara. Vineri numai americanii la filmmuzeum si apoi probabil ceva cumparaturi ca vrea nu stiu ce cafea si ciocolata pt acasa. Sambata sunt la o priétena a Biancai la party si dorm acolo. Revin duminica la pranz, face ceva din bagaj si plecam la bbq de La Revedere! Luni, in 13 iulie pe americani iui ducem la 6.30 la aeroport si pe ai nostri la 7 la scoala...ai nostri pleaca la Strassburg. Revin seara si dupa 2 zile pleaca in excursia de La Revedere Mittelstufe! Se duc cu cortul la un lac...2 nopti cu dirigul si profa de engleza. Am platit putin...mancare iau la ei, pt prima seara fac bbq, deci le dam de acasa,...pt a doua comanda pizza! Dupa ce revin, seara Bianca merge la un concert! Appi mai are 5 zile de scoala (desi au terminat cu tezele si notele inca de acum o sapt) si apoi se intra IN SFARSIT in vacanta!!! Plecam 10 zile la mare, venim in Ro, plecam 4 zile in Delta, 2 la varul meu si 3 la mama si ...pt mine se termina vacanta cu intälnirea cu tine Bianca mai ramine la mama pana in 28 august! Ei ii place ff mult acolo si nu concepe inca, sa treaca vara si sa nu stea 3 sapt la buni! Aici a fost ff cald. Acum sunt 36 grade si e ora 21.20. Ea superta ok, ca sta cu ventilatorul deschis cat e acasa. In rest, dupa cum vezi, s-a balacit mult Un lucru am sesizat acum: la varsta de 15-16 ani sa stea departe de parinti, la niste straini, mai mult de 2 sapt e prea mult. Oricat te-ai stradui sa-i arati si aia si cealalta, sa o plimbi, sa vada, sa-i ramina ceva din venirea asta, sesizezi ca, E deja prea mult! Si asta a recunoscut si ea, mai devreme, cand a apucat-o dorul de casa. E un copil bun, DAR nu ar misca un ac din stanga in dreapta. E singura acre mananca dimineata si niciodata nu si-a strans farfuria. La masa niciodata nu ajuta la,pus/strans! In camera ei zici ca s-a dat cu bomba. E ca la Hotel Mama...iar la,varsta lor, zau ca nunprea se cade! Bianca a fost la ei, a ajutat, strans....ea nimic! Si asa fac si ceilalti! De aceea am eu un respect deosebit pt Londonez, Trubadur si Mama lor! Nu se poate ca o fata, care luna viitoare face 16 ani sa nu intrebe macar daca poate ajuta cu ceva. In fine, alta cultura.... Cu toate astea, ma bucur fff mult ca a venit, ca se simte bine, ca se inteleg f bine, ca Bianca vorgeste numai engleza! Si sper sa o revedem!

 

Vai de mine, am.citit de 2 ori mesajul asta....de ce nu am eu 16 ani ...cat de fain mi se pare ...

Deci 2 sapt in Studdard si apoi doua la voi ? Si acolo tot asa, la cineva a stat ? 

La fel.a fost si la Bianca ? 2 sapt intr-un loc si 2 in altul ???



#685
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:24

Balba


Editat de buflea, 05 iulie 2015 - 00:59 .


#686
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:24

Iar balba


Editat de buflea, 05 iulie 2015 - 00:59 .


#687
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:24

Inca una .(?????)


Editat de buflea, 05 iulie 2015 - 01:00 .


#688
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:25

Incredibil ...


Editat de buflea, 05 iulie 2015 - 01:00 .


#689
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:25

Deja e rasul-plansul


Editat de buflea, 05 iulie 2015 - 01:01 .


#690
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 23:25

aham, tot eu ...


Editat de buflea, 05 iulie 2015 - 01:01 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -