Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Am nevoie de voi..limfom Hodgkin


163 raspunsuri la acest subiect

#81
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 07:18

Din ce stiu eu-de acum niste ani, instalarea portului costa in jur de 1000 de euro, nu era gratuit, si asta la Fundeni la IOB. Am si acum o cunostinat in tratament, are o tumora mamara inoperabila momentan, si nici vorba sa i puna vreun port sau macar vreo linei.O chinuie de fiecare data...



#82
bobitamica

bobitamica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 862 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 08:10

Doamne Ajuta,Flavia!! Bine ca ai ajuns acasa si analizele sunt cat de cat ok sa poti continua tratamentul.



#83
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 08:51

Bine ca ai ajuns cu bine acasa si e bine ca ai vesti bune [grup] Multa putere zilele astea, sa fii cat mai bine posibil [flo]


Editat de szivarvany, 02 iulie 2015 - 08:55 .


#84
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 09:25

Caress asa este, sincer m-au chinuit mai mult la luat de sange decat la operatie biposie, care s-a efectuat doar cu xilina, si mi-au scos tesut mult, a durat vreo 40 minute. 

Am vazut acum la Cluj cum arata portul asta sau cum s-o numi, in zona claviculei. avea un domn deoarece facea o perfuzie care dura...48 de ore.

Eu sper sa nu fie cazul, de data asta nu m-a mai chinuit nimeni, mi-au luat de jos, la incheietura mainii in 30 de secunde, iar doamna de la citostatice imi pune de fiecare data branula rapid . nu ma tem eu de durere la cate dureri am suportat si suport...dar nu stiu, la acest luat de sange mi s-au parut nicste chinuri si emotii de am lesinat .



#85
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 10:08

Cum te mai simți, Flavia?

 

Edit: Nadia, Xio, mulțam de lămuriri.


Editat de danielag, 02 iulie 2015 - 10:10 .


#86
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 12:24

          Danielag, in primul rand sanatate multa mamei prietenei tale. Acum, inca ma simt binisor...abia de maine incepe distractia. Nu am voie sa ma vait, pentru ca protocolul ABVD e unul din cele mai usoare si daca la asta fac figuri, ce naiba ma fac in continuare, pentru ca, la cati is de multi ganglionii aia si tumora centrala, nu vad cum as scapa doar cu abvd si 30 sedinte radio...dar sper , mai sunt vreo 6 linii de tratament plus chimio extrem de dura BEAM care necesita autotransplantul...trabuie sa sper ca una din aceste variante ma va salva...

           Ganglionii s-au mai retras, cred ca si tumora centrala, numita "bulky" comuna in limfom s-a mai retras sternul, era umflat rau , aia mari de la gat si supraclaviculari s-au retras bine nu se mai vad decat putin...nu se mai uita lumea socata la mine pe strada, ca nu se mai vad...dar din cate simt, vad, citesc....realistic vorbind nu ma vad eu scapand doar cu abvd...Inca nu pot face mare lucru pt ca e tumora centrala din stern, cat o mai fi din ea, care nu-mi da pace...intepaturi, senzatii aiurea la efort...dar totusi sunt optimista, am inceput sa-mi folosesc mana afectata, stanga , pe zi ce trece mai mult...trebuie sa sper ca o sa fie mai bine...stiu ca ma asteapta acum vreo 4-5 zile de chin..dar am o saptamana dupa sa ma refac cat de cat.



#87
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 13:21

bravo Flavia!! iti tin pumnii sa treci mai usor peste zilele urmatoare. [flo]



#88
miha42

miha42

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 16:38

Flavia,suntem suntem alături de tine, sa treci cu bine peste zilele următoare si nu numai  [flor]



#89
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 03 iulie 2015 - 15:52

Flavia, sanatate multa , suntem alaturi de tine!



#90
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 03 iulie 2015 - 16:36

Nu stiu cum o trece zilele astea, De aseara e rau de tot dupa injectiile alea zilnice filgrastim....cred ca toate efectele adeverse le adun. dureri de oase de cap de muschi....de de toate.in special sternul si bazinul, oasele late...cica e bine, ca asta inseamna ca maduva se forteaza sa produca.Am momente in care cedez fizic asa ca asta de azi...mai am doua de facut, trebuie sa trec cumva peste astea doua zile...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -