Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu ovocite donate 91

fiv ovocite donate embrioadoptie donare donatoare donator

612 raspunsuri la acest subiect

#571
ella45

ella45

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 06:59

        corectez,Maria ,graviduto,se vede ca sunt adormita,m-am trezit prea de dimineata....



#572
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 07:13

   Neatza papusele!

Anxiao e in concediu,iar Anca se invartea pe langa butoi...poate intra totusi si ne spune cum mai e.Ella in sarcina mai mult de 1000mg nu cred ca se poate lua pe zi,dar sigur va intra Maria sa-ti explice.Eu azi am doua botezuri [batcap] ...dar sunt bucuroasa sa merg,cum nu suntem nasi nu ne rupe la buzunar.Vroiam sa ma imbrac in rochita,fustitza...dar sunt plina de vanatai pe picioare,deci pica varianta:(((.

   O zi minunata tuturor!



#573
MariaV79

MariaV79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 803 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 07:16

Sa- ți fie gură aurită Ella ,să dea Bunul Dumnezeu să devenim mămici .

Mergi la Farmacia Catena ,nu vreau sa- i fac reclama dar ei comandă din țară dacă nu au pe stoc .

A fost ceva probleme la începutul lunii cu farmaciile deoarece au scăzut prețurile și nu au vrut sa- i prindă 1iulie cu multe medicamente pe stoc .

Și eu de o săptămână sunt mai bine ,mănânc ,mai am grețuri ușoare doar dimineață ,dar la sfârșitul programului la serviciu simț jenă în abdomenul inferior .

Am început să scad progesteronul și Estrogenii și sunt stresata să văd dacă organismul reacționează bine .

Michelle ,felicitări bebele cel mic ,este o minune sunteți binecuvântați ,să se dezvoltase bine amândoi și să rezistați bine pe toată perioadă sarcinii .( poate o să ai 2 băieței ) se pare ca e anul lor .

Antonia ,îți țin pumnii o sa- ți trimitem gândurile noastre bune și să te întorci de acolo o mămică fericită .

Amalia ,sper să se rezolve cât mai repede problemele din Grecia ,este o țară minunată ,pup prințesele bronzate de soarele Greciei .

Dea ,te pup și fir întins dacă mergeți în natură azi .

Kass te pup și pe tine  și sper ca ești bine .

Pup toată gasca de fete cochete și bebeluși minunați .



#574
MariaV79

MariaV79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 803 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 07:29

Ella ,necesarul de VD în sarcină este de 200 UI / zi (1 picătură cred ca îți ajunge ) 1 pic are 400 UI .Eu aș lua 1 la 2 zile .

Supradozarea VD în sarcină are multe efecte negatve( stenoza aortica ,stenoza de arteră pulmonară ,strabism ,retard de creștere al fătului ,malformații de sutură ale oaselor craniului ) 

Va pup .



#575
Kassandra22

Kassandra22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.444 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 09:13

Buna dimineata fete dragi!

 

Maria, multumesc de intrebare, ieri am dat in cautari pe baza naturala si am dat de ceaiul de flori de salcam si de flori de galbenele. Aseara am baut o cana de salcam si m-am trezit abia la ora 3,era destul de rezonabil. Apoi la ora 6 cand era mai crunta si foamea si durerea destomac. Am baut din ceaiul de galbenele si m-am mai trezit la 10. Acuma or fi fost ceaiurile sau pur si simplu o zi mi mai rau una mai suportabila, nu stiu. Vedem la noapte.

Distractie placuta!

 

Ella, te-as putea ajuta cu vre-o cutie (poate mai mult, trebuie sa ma uit cat am) de clexane de 40 daca doresti. Scrie-mi pm cu adresa sa iti trimit prin curierat daca doresti.

 

Va pup, weekend placut!



#576
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 09:48

   Uite Kass aici ce e bun in sarcina si ce trebuie sa evitzi sau sa nu abuzezi

http://www.desprecop...ul-sarcinii.htm



#577
ella45

ella45

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 10:36

          Kass,ms mult,o sa-ti trimit adresa.O cutie e sufficient,sper sa primeasca,sapt viitoare,am fost la mai multe farmacii,dar nu au gasit la depozite in tara,din cauza reducerii tva,nu s-au aprovizionat,sa nu ramana pe stoc la pret mare,si asa e scump,asta a fost explicatia,dupa 1 iulie speram sa primeasca,de o saptamana l-am cumparat in doze de 0,2 dar nu mai au pe stoc nici de-ala.mai am pt doua zile.Pot sa ti-l restitui dupa ce il gasesc,daca as sti ca -l primesc luni,nu te-as mai deranja,ev o sa caut si azi la cateva farmacii sa mai iau pt vreo doua trei zile,o sa-ti scriu mai spre seara ,daca nu am gasit,ms mult [flo2]

          pupici ,



#578
Kassandra22

Kassandra22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.444 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 10:37

Multumesc Dea. Eu pe net m-am orientat pt gastrite si am gasit salcamul ca se poate folosi fara probleme si galbenelele cu moderatie. De galbenele scrie si aici cu moderatie de asta beau mai des din salcam. 

Darcam vazut ca se contrazice cu urzica, prima data ca nu ai voie, apoi cu moderatie. 

Pup fata harnica.



#579
Kassandra22

Kassandra22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.444 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 10:39

Ella, cu mare drag iti trimit prin curierat luni doar sa imi spui. Si nu trebuie sa mi le dai inapoi!!! 



#580
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 11:00

   Eu salcamul il foloseam dupa sfaturi "babesti",ca antiinflamator,mai ales cand pruncii aveau febra.Nu am citit toata pologhia ce am linkuito,mi-o salvasem mai demult si uite ca s-a dovedit utila.Mai putin si plec si eu...sper sa termin papa...si sa ma hotarasc cu ce ma imbrac.Pup toate burticile gravide si negravide





Etichetat si cu fiv, ovocite donate, embrioadoptie, donare, donatoare, donator

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -