Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Dileme pe ghetar


757 raspunsuri la acest subiect

#491
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 09:30

Yagmur, ne intalnim, cum nu?

 

Viviana, io ti-am mai zis ca Nasparlia rulz!

 

Laura, sunteti o familie frumoasa!



#492
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 09:31

Mneata! Io ma duc de dimineata la dentist. Fiind bank holiday, nema scoala pentru flacau, merge si el la childminder-a, care il trimite la muzeu (insotit, bineinteles). Asa ca a primit o "punguta" cu bani (banii pentru autobuz si banii de buzunar), tare incantat era, ii tot numara si facea calcule ce va putea sa isi cumpere. Si mai incantat a fost cand a aflat ca ce bani nu  va cheltui, mami ii va dubla (asa e conventia la noi, banutii pe care ii "castiga" dar ii economiseste pana la vara ii sunt dublati).

 

La Multi Ani lui Dan al Letitiei [flo2] [flo2] [flo2]



#493
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 10:03

Rox, "Liliana" e la mama naibii, am luat deja, de ziua mea, de la Georgi, care-i langa mine (si-a fost impresionat c-am retinut care-i prajitura preferata - nu, nu Georgi a fost impresionat  [:)] ).

 

Da' ce talent aveti sa taiati elanul unei incepatoare pline de avant  [:-)))]

 

scuze! n-am vrut, dar zau, mie mi se pare complicata. iti pun reteta, daca vrei. nu garantez ca o sa si iasa cum trebuie.. si mascota este si prajitura mea preferata!!!

 

Mihaela, sanatate multa Silviei!



#494
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 10:32

Dark, la ce muzeu se duc?



#495
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 10:52

Letitia, sa-ti traiasca feciorul  [flo2]

 

Aseara am ajuns dupa ora 9 acasa; a fost fain, am stat 6 ore pe coclauri, de fapt la un restaurant afara, la soare...e langa stadionul din Zurich, unde pe 7 iunie va concerta AC DC...al meu e fan si asa i-a venit ideea sa rezervam masa la restaurant atunci; asa auzim concertul gratis  [pk]

Marcia a fost super incantata, a facut poze cu youtuberii...favoritul ei nu a fost, dar a fost o prietena buna de-a lui...a facut si ea poze cu Marcia, i-a spus ca e frumoasa si ca ii place hanoracul ei  [:D] hanoracul e luat de la youtuberul ei favorit, el si-a facut magazin online..Luna, asa o cheama, a pozat ca model pt articolele de-acolo  [:)]

 

Am luat atat de mult aer ieri, ca la 10 ne-am bagat la culcare...al meu a plecat la 8 pana la servici...face sport...la noi azi e liber...cand apare, plecam sa il luam pe prietenul nostru si mergem impreuna sa mancam in Germania....copila nu vrea sa vina cu noi...asa ca sta acasa si se descurca cu mancarea  [:)]

 

Fleur, se poate sa fi fost paianjen; am patit-o si eu de multe ori...se face catamai galma...si doare cand o apesi...eu mereu am vanatai pe picioare....parca joc fotbal non-stop  [batcap]

 

Al meu a citit in ziar ca, Coca zero si light nu sunt bune deloc, au aspartan si consumul exagerat poate duce la leucemie...prietenul nostru a baut ani de zile cola zero; cel putin 2 litri zilnic...apropo de el, e bine, miercuri vine fratele lui sa ii faca diverse teste; daca totul e ok, in iulie va face transplantul de celule stern...era fericit si optimist...

 

o zi buna va doresc !


Editat de Ella73, 25 mai 2015 - 10:53 .


#496
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 10:57

Ioana, e de munca la albumele alea...se pot face si rapid, dar noua ne place sa le bibilim...sa vezi ce ne certam la ce rame punem pt fiecare poza, fundal etc...eu pana la urma il las pe elvetian sa le faca.. si imi arata doar rezultatul final  [pk] si incep sa comentez  [:D] da se pricepe, comentez doar ca sa-l enervez  [zirea]



#497
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 11:07



Dark, la ce muzeu se duc?

 

La Kelvingrove Art Gallery and Museum. Mai ales ca e ceva expozitie de Dinosaur Eggs and Baby Dinosaurs.

 

http://www.artfund.o...useum-1536.jpg]

Miniaturi atasate

  • kelvingrove-art-gallery-and-museum-1536.jpg

Editat de DarkBendis, 25 mai 2015 - 11:14 .


#498
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 11:11

Eu am revenit de la dentist, doar radiografie, "scale and polish", totul OK... ne vedem peste 6 luni. Bun asa [pk] [pk]



#499
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 11:32

salutare!

 

multumiri pentru gandurile bune: buflea, didi, ioana, simona...si tuturor celorlalti (n-am citit decat pe sarite). [flo2]

 

mihaela, sanatate Silviei! sper ca e mai bine!

 

laura, f frumoasa majoreta ta si defapt toata familia sunteti f frumosi!

 

simona, ma bucur ca sarbatorel al tau si-a implinit dorintele si bafta la studiu.

tochitura mea nu stiu daca e chiar tochitura, dar asa o numim noi.

carne de porc cuburi + inima de porc si alte organe (tot cuburi) le pun in ceaun si le tin cu apa putina, adaugata mereu, pana sunt aproape fierte.

pun apoi ficatul, cativa catei de usturoi, sare, cimbru, (merge orice condiment va place) un carnacior afumat/uscat taiat mic si cateva feliute de ciupercute din conserva. se pune si o jumatete de pahar de vin rosu si se lasa cu capac. daca scade prea mult si nu e gata se mai adauga apa cat sa se patrunda toate.

se serveste cu mamaliga.



#500
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 13:21

Buna!

 

Doamne cat ati mai scris....nu am citit tot din urma, sunt departe rau.-in urma vreo 30 de pagini.

 

Noi sambata am avut concurs si am iesit pe locul II. Eu zic ca a fost foarte bine in conditiile in care au schimbat un pic executia (4 fete au lipsit).

 

Urez si eu La multi ani! tuturor sarbatoritilor!

 

Multa sanatate celor care au nevoie. Ma duc sa vad ce pot recupera....




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -