Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu ovocite donate 88


790 raspunsuri la acest subiect

#151
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 22:26

Ms Alia! [flo2]  Ma gandeam ca o iau de la capat.... [:-)))]



#152
alia13

alia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 512 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 22:31

Anxio ,, a new egg donor" garantat de unde e? O stim din nou pe ac.donatoare sau trebuie sa-ti gasesti alta? Ma gandeam si eu?? cu garantarea asta  .Noapte buna!



#153
Michelle_S

Michelle_S

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 22:36

 Grav... Deci garantarea se face in detrimentul calitatii embrionilor... [:)]  [:)]

Anxio ramanem de unde am plecat? Tu la Gennet, eu la Unica.

Macar stiu ca am ales o donatoare care a terminat Business Administration si este peste 1.75  [:)]  [:)]  [:)]


Editat de Michelle_S, 28 aprilie 2015 - 22:40 .


#154
daisy14

daisy14

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 22:40

Fetelor, fiecare cere dupa cum isi doreste.

Cred ca la partea cu studiile fiecare fata de pe forum a cerut ca donatoarea sa aiba studii superioare.

 

Consider ca mai importanta este educatia pe care fiecare dintre noi o dam copiilor nostri. Sunt atatea cazuri de copii proveniti din familii necajite care au rezultate exceptionale la scoala, desi parintii nu au studii superioare.

 

Poti sa fi parinte cu studii superioare, ft destept iar copilul sa nu fie interesat de studii sau poti sa fi un parinte fara studii iar copiii sa fie inteligenti, dornici sa invete.

 

Daca am ajuns pana in acest punct (sa fim impacate cu ideea ovocitelor donate/ embrionilor adoptati) insemna ca suntem pregatite sa ne iubim copiii neconditionat, indiferent daca ne mostenesc sau nu frumusetea, inteligenta.

 

 

.... am asteptat prea mult timp bucuria unui test +, a unei inimioare bataioase sau a burticii jucause, pentru a avea pretentia unui mic Einstein sau a unei frumuseti din poveste.

 

Copilul este definit prin iubirea, educatia pe care noi i.o oferim, prin ceea ce noi ca parinti suntem pregatiti sa.i oferim de.a lungul vietii, prin modul in care il calauzim prin viata.

 

Sunt mandra de copilul meu, de micutul meu, sunt fericita ca m.a ales sa.i fiu mamica. Ii sunt recunoscatoare celei care mi.a dat ocazia sa fiu mama.

 

 



#155
Michelle_S

Michelle_S

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 22:59

Daisy, ma bucur sincer pentru tine.

Da, iubire neconditionata ofer tuturor celor din jurul meu si sunt convinsa ca si viitorului meu copil.

 

Am adus o fetita acasa care la 3 ani si 8 luni nu stia sa zica cum o chiama. De atunci am depus toate eforturile sa-si depaseasca nivelul. Si a reusit dar tot nu sunt mandra de ea. Nu poate retine tot ceea ce o invat, sigur pentru varsta ei.

Sunt constienta ca acesta ii este nivelul. Probabil de aceea nu o pot simti ca si copilul meu.

De aceea cred ca fiecare dintre noi, atunci cand a pus catacteristicile donatoarei, indiferent ca a specificat studii superioare, sau alte caracteristici, in sufletul nostru tinem la ceva anume.

Cu siguranta ne vom iubii copiii asa cum vor fi ei dar sunt coplesita atunci cand vad o mamica care este si mandra de copilul ei. Si nu sunt chiar multe.



#156
Michelle_S

Michelle_S

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 23:14

Cred ca fiecare isi doreste ceva anume.

Sigur ca as fi ipocrita sa spun ca nu imi doresc sa traiesc pana la capat o sarcina.

Cu siguranta nu imi doresc nici frumoasa din poveste, nici un mic Einstain dar imi doresc un copil pe care sa-l pot invata macar atat cat stiu eu.



#157
Michelle_S

Michelle_S

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 00:17

Fetelor eu consider ca suntem o comunitate minunata, cu fete mult incercate, oameni de calitate si care se sustin reciproc in mod extraordinar.

 

De aceea m-am alaturat voua  [flor]

Cu discursuri mai mult sau mai putin agreate, suntem in comunitatea noastra si prin aceasta comunitate suntem puternice.

 

Oricine din afara trebuie sa vada un grup unit. Daca vom reflecta aceasta imagine, ceea ce s-a intamplat in seara aceasta, este doar un inceput. Putem sa invitam orice coordonator de la alte clinici cu care sa discutam, sa intelegem mai bine oferta lor si sa negociem in numele grupului.

 

Fetelor care doar ne cititi, va rog sa va alaturati! Vom fi in felul acesta si mai puternice, nu doar prin numar cat si prin experiente.

 

Feteor care ati reusit si experianta voastra poate sa ne inspire si sa ne motiveze, va asteptam cu drag aici din cand in cand, atunci cand va permite timpul.



#158
Seawave

Seawave

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 457 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 01:12

Buna fete

 

Sorina, e ok daca ai facut Decapeptyl de 3 sau 3,75 inainte. Bafta. Cum mai esti?

 

Gaby, ce mai zice spatele tau? Sigur ca poti sa iei ketoprofen. Tin pumnii tare tare ptr luna viitoare. Pup mult. [flo2]

 

Michelle felicitari pentru ideea de a face o intalnire cu Mara. Pe unele forumul din afara Romaniei lucru asta se practica frecvent in sensul ca adminii forumul iau legatura cu clinicile si semneaza parteneriate. Se organizeaza intalniri cu reprezentantul clinicilor in diferite orase, ca niste conferinte, se fac reduceri de pret pentru fetele care vin de pe forumul respectiv, ceea ce mi se pare super ok.

 

Daisy, [flo2] saptamana viitoare am hysteroscopie, apoi mock cycle apoi FET. Mai am 2 embrioni. Eu as fi vrut un nou ciclu fresh, dar nu pot sa-l fac pana nu fac FET-ul. Politica clinicii. Mi-E teama ca daca am pierdut sarcina la fresh cu cei mai buni embrioni... In sfarsit, am alta schema de tratament, Clexane din zi 1 de stimulare. Ce pot sa zic altceva decat ce o vrea Dumnezeu pentru mine. Si eu i-as fi recunoscatoare donatoarei mele pentru sansa pe care mi-ar da-o de a fi mama dupa 9 ani de tratamente. Si sunt de acord si cu Michelle care zice ca vrea sa fie mandra de copilul ei. Si eu sI sotul meu avem studii superioare si sunt bine integrati in viata profesionala (cred ca majoritatea fetelor de pe forumul nostru sunt). Si eu mi-as dori sa am un copil deosebit, dar inainte de a fi deosebit, as vrea sa fie. Sunt atat de multi ani in care am asteptat un copil si atatea tratamente, ca pana la urma integrarea noastra profesionala, cat suntem de destepti, cate doctorate avem, nu mai are nici o valoare. Cateodata am asa un sentiment de viata fara rost.

 

Sweet, felicitari pentru ideea cu tabelul in Excel. Ajut si eu daca vrei. [flo2] Tu ce mai faci? In octombrie ai programare tot la Reprofit sau schimbi clinica. Ziceai ceva de Serum parca? Stiu ca poti sa faci doare tratament imuno la Serum si sa mergi la alta clinica apoi. Si eu am Hashimoto.:((( cu anticorpi multi multi Eu am luat consultatie cu un imunolog. Mi-A zis ca atata vreme cat tiroida este bine controlata cu hormoni administrati, nu ar fi asta o cauza a esecului FIV sau pierderi de sarcina. Tu la FET ai avut si intralipid?

 

Pup fetele. Noapte buna


Editat de Seawave, 29 aprilie 2015 - 01:15 .


#159
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 04:19

Seawave, astazi avem punctia



#160
tina83

tina83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 07:15

Daisy felicitari si eu gandesc la fel...trebuie sa fii mandra de copilul tau oricum at fii el. daca ne-am chinuit atata timp sa ii avem cum sa nu fim.mandrii de ei? Despre inteligenta ce sa zic, genele se pot mostenii de la mai multe generatii, degeaba mama are diplome peste diplome iar bunicii nu au terminat nici 10 clase. este discutabil din toate punctele de vedere. daca am ajuns la embrioni donati sau ovocite donate cred ca nu are importanta prea mare ce iti spun ei de donatori.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -